aS Ruimte is een flexibel begrip. Zo kan de ruimte die je nodig hebt om te wonen bijvoorbeeld steeds verschillend zijn. De wooncarrière van mevrouw Peters (8o) laat dat goed zien. In de jaren vijftig heerst woningnood. Als ze trouwt, gaat mevrouw Peters inwonen bij haar ouders. In het ouderlijk huis worden de eerste twee kinderen geboren. De inrichting is sober: alleen voor het hoognodige is plek. Een paar jaar later krijgt de familie een huurwoning toegewezen. Het gezin is dolblij: eindelijk op zichzelf. Er volgt een finke uitbreiding van de huisraad. Een zithoek, een nieuwe keuken en kinderkamers met alles erop en eraan. Als de jongste dochter twintig jaar later het huis verlaat, besluiten mevrouw Peters en haar man naar een koopwoning te gaan. Wel eentje met een slaapka mer op de begane grond, zodat ze er lang kunnen blijven wonen. Het woonoppervlak is een stuk kleiner, dus nemen ze alleen de 'mooie' spullen mee. Meneer Peters wordt ziek, maar kan thuis worden verpleegd dankzij de praktische inde ling van het huis. Als haar man komt te overlijden, gaat mevrouw Peters naar een tweekamerfat bij een verzorgingshuis. Bij deze laatste verhuizing moet ze rigoureus dingen wegdoen, want de ruimte in haar nieuwe woning is beperkt. Haar huis is nu weer ingericht met alleen het hoognodige. Alsof ze terug is bij af en opnieuw bij haar ouders inwoont. Toch voelt het goed. Haar wereld is een stuk kleiner geworden sinds mevrouw Peters moeizaam is gaan lopen na een heupoperatie. Soms bladert ze door fotoboeken van vroeger en geniet ze van hoe het eerder was. In de verschillende fases in haar leven heeft ze steeds de ruimte gekregen die ze op dat moment nodig had. Deze Wonen Tuinen staat vol inspiratie om de ruimte naar uw hand te zetten. Met tips om ruimte te besparen, maar ook adviezen hoe de ruimte goed kan worden ingevuld. Net naargelang hoeveel ruimte u op dit moment ter beschikking hebt. Èf-jjljf) fff COLOFON Wonen en Tuinen verschijnt voorjaar 2010 als bijlage bij de Wegener Dagbladen COÖRDINATIE EN (EIND)REDACTIE: Centrale Redactie Wegener Nieuwsmedia Monique Couwenberg (coördinatie), Moniek Hüsken, Jan van Mullem (eindredactie) VORMGEVING: Erna van Eerdewijk CONTACT: Centrale Redactie Wegener Nieuwsmedia Postbus 36 6500 DA Nijmegen featureredactie@wegener.nl woensdag 31 maart 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25