iolkad Kaddafi's dynastie woensdag 31 maart 2010 Europa en de VS hebben Libië nu hard nodig vanwege de olierijkdom reageren? nieuwsredactie@wegener.nl President Muammar Kaddafi heeft zeven zoons en één dochter. De een heeft een betere reputatie dan de ander. Hiernaast volgen de bekendste kinderen: Muhammad Kaddafi (39) is de oudste zoon. Hij is hoofd van het Libische Olym pisch Comité. On danks het feit dat hij de eerstgeborene is, wordt hij niet gezien als opvolger van zijn vader. Muhammad is tevens de voorzitter van het Algemene Post en Telecom Be drijf. Zijn functies ten spijt, mijdt de oudste zoon van Kaddafi de openbaarheid Saif Kaddafi (37, foto 1), de tweede zoon van Muammar Kaddafi, is afgestu deerd architect, ingenieur en econoom. Hij is eigenlijk de enige Kaddafi die in het Westen met een zeker respect wordt ontvangen. Hij had het lef om tij dens de crisis rond de Bulgaarse verpleegkundigen (die acht jaar in Libië ge vangen zaten, omdat ze honderden Libische baby's met hiv zouden hebben besmet) toe te geven dat de verdachten waren gemarteld. Hoewel sommigen het anders (zouden willen) zien, beschouwt Saif zichzelf niet als opvolger van zijn vader als het nieuwe staatshoofd van Libië. Saadi Kaddafi (36, foto 2) combineert de zakenwereld met de voetballerij. Als prof kwam hij uit voor de Libische club Al Ahly Tri poli. Later speelde hij bij verschillende clubs in de Italiaanse hoofddi visie, maar kreeg hij alles bij elkaar niet meer dan negentig minuten speeltijd. Saadi gaf in 2006 een half miljoen dollar uit aan een feest in Saint Tropez. Hij is ook voorzitter van de Libische voetbalbond. i Moatassem-Billah Kaddafi (34) was lui tenant-kolonel in het Libische leger en dient tegenwoordig als nationaal veilig heidsadviseur in wel ke hoedanigheid hij toezicht houdt op de Nationale Veiligheids raad van Libië. Wordt met Saif getipt als zijn vaders opvolger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 10