Metroterreur eist 38 levens PZC 9 AANSLAGEN Twee vrouwen blazen zichzelf op in ondergrondse Moskou, geen Nederlandse slachtoffers Leger snoeit, maar blijft ambitieus en verder Zeeland Seaports Haven in Zicht Overvallers doden bejaarde man Velp Tante van Frans Bauer omgekomen Bewolkt en regenachtig 12° WALCHEREN DINSDAG 30 maart 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 75 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Turkije ontvangt Merkel, maar niet van harte Cristina Branco nog altijd gedreven door de kracht van de fado 13 MOSKOU - Twee vrouwen hebben zichzelf gisteren opgeblazen in de metro van Moskou. Door de zelf moordaanslagen zijn zeker 38 do den en meer dan zestig gewonden gevallen. Onder de doden zijn ver moedelijk geen Nederlanders. Wie achter de terreurdaden in de Russi sche hoofdstad zit, is nog niet be kend. De eerste aanslag vond plaats te gen acht uur (lokale tijd), in de ochtendspits. Een vrouw bracht de bom tot ontploffing toen een trein het station Loebjanka binnen reed. In de metrostellen en op het perron vielen meer dan twintig do den. Metrostation Loebjanka ligt onder het hoofdkantoor van de Russische veiligheidsdienst FSB en op loopafstand van het Kremlin. Ongeveer een half uur later volgde een tweede explosie, dit keer in een metrostel op station Park Koel- toeri, vlakbij het Gorkipark. Vol gens de Russische autoriteiten kwamen daar ongeveer vijftien mensen om het leven. Het hoofd en enkele andere lichaamsdelen van de vrouwelijke dader werden op het station gevonden. Een op scherp staande bomgordel op Park Koeltoeri kon onschadelijk wor den gemaakt. Russische media meldden aanvan kelijk ook een derde explosie, op metrostation Prospekt Mira, maar dat werd later tegengesproken. De aanslagen zijn gepleegd door twee vrouwen die elk een bomgor del met twee kilo van het explo sief TNT droegen, is uit de eerste onderzoeken gebleken. Op bewakingscamera's op het Moskouse metronet zou te zien zijn dat de aanslagpleegsters wor den begeleid door twee anderen. De Russische autoriteiten zijn een zoektocht gestart naar de vermeen de handlangers. De verantwoorde lijkheid voor de aanslagen is nog niet opgeëist. De Russische autori teiten vermoeden dat de explosies het werk zijn van rebellen uit het noorden van het Kaukasusgeberg- te. pagina 10/11: strijd om Tsjetsjenië nog niet gestreden DEN HAAG - De krijgsmacht moet hoogstwaarschijnlijk verder bezui nigen, maar wil de ambities niet bijstellen. Het leger wil alles blij ven doen, van het eigen land be schermen tot vredesmissies en ter rorismebestrijding. Dat gaven de missionair ministers Eimert van Middelkoop (Defensie) en Maxi me Verhagen (BuitenlandseZa ken) gisteren aan bij de presenta tie van vier toekomstscenario's van de krijgsmacht. Vijf ministe ries bestudeerden twee jaar lang hoe het leger er in 2020-2030 uit moet zien. De nieuw te kiezen Ka mer en het volgende kabinet krij gen de keus uit vier opties voor de krijgsmacht van de toekomst: be schermingsmacht, interventie macht, stabilisatiemacht of 'all round' krijgsmacht. Die keus hangt nauw samen met de miljar denbezuiniging die er de komende jaren voor moet zorgen dat de overheidsfinanciën op orde zijn. pagina 3: commentaar pagina 7: schaap met vijf poten FIJNAART - In een woning in Fijnaart heeft de poli tie een dode vrouw en een zwaargewonde man gevonden. De vrouw was een tante van zanger Frans Bauer en de man is een oom van hem. De politie sluit een misdrijf niet uit. Wat zich in de woning heeft afgespeeld, was gisteravond ondui delijk. Frans Bauer (midden op foto) liet gisteren rechercheurs binnen in de woning van zijn ouders op het kamp. De familie Bauer liet weten „erg aangeslagen" te zijn en vroeg de media „eni ge afstand te bewaren, zodat ze het verdriet ge past kunnen verwerken". foto Ed Oudenaarden/ANP Zie achterzijde Buiten bijlage: pagina 4: familiedrama bij de Bauers VELP - Een 76-jarige man is gister ochtend door geweld om het le ven gekomen toen hij in zijn wo ning in het Brabantse dorpje Velp werd overvallen. Zijn 77-jarige vrouw raakte lichtgewond. Wat er precies in de woning is gebeurd, is nog onduidelijk. Ook is niet be kend of de overvaller met buit is vertrokken. De politie gaat uit van tenminste één dader die te voet is gevlucht en vermoedelijk even ver derop in een auto is gestapt. Een groot rechercheteam was gisteren langdurig actief in en om de boer derij aan de Voskeschestraat. De hevig geëmotioneerde vrouw krijgt slachtofferhulp. Krijgsmacht moet zich alleen richten op verdediging van Nederland reageer op www.pzc.nl reacties: 543 Meer Zeeuwse vaders zouden in deeltijd moeten werken eensHI 52% oneens ,1 48% Zeeland: 2, 3, 17 tot en met 23; Binnen land: 4 tot en met 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Cultuur: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 25, 26 en 27; Televisie: 30 en 31. Bijlage: Buiten. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1