40% D ad reizen Oversteken !D ST DISNEY NEW GENERATION FESTIVAL Disneyland® Paris Geïrriteerd pak ik de van boven tot onder volgeschreven bon aan oad.nl/disney REIZEN Zaterdag 27 maart 2010 reizen@wegener.nl 024-3650360 Onlangs werd ik staande gehouden door een agent, vlak voor de supermarkt waar ik al sinds jaar en dag mijn boodschappen doe. Met de zware tas steunend op de bagagedrager en slechts één hand aan het stuur probeerde ik net op gang te komen. Halt! Politie. Veelbetekenend wees de agente mij op de banier die boven onze hoofden was gespannen. 'Fietsen op de stoep wordt beboet. 35 Euro', stond er op. Tja, ik kon het niet ontken nen. Tenminste 3 meter stoep was door mij illegaal bereden voordat ik weer op het fietspad terechtkwam. Vroeger zou ik uit mijn vel springen. Maar al vele jaren past een opge wonden standje niet meer bij mijn leeftijd. Daarom compli menteer ik ook deze keer de vrouw in uniform met haar op merkingsgave en plichtsbesef. Doe mij maar een boete, dat zal me leren! In Durban schijnt het zonnetje. Heel even zou je vergeten dat je door de meest gewelddadige stad van Zuid-Afrika loopt. Maar wie in het centrum goed om zich heen kijkt, komt snel weer terug op aarde. Vooral het gedeelte waar de Nigeriaanse drugslords de baas zijn, nodigt niet uit tot een bezoekje. Terwijl ik in het stadscentrum dus goed aan het opletten ben om niet meteen overvallen te worden door pief-paf-poefbandieten let ik even niet op, terwijl ik de straat oversteek. Een reusachtige zwarte politieagent spreekt mij aan. Vriendelijk informeert de man waar ik vandaan kom. )a, Amsterdam kent hij wel. Of ze daar ook voetgan gerslichten hebben? En moet je daar dan ook wach ten tot het op groen springt voor je oversteekt? Na tuurlijk agent. Een grote grijns komt op z'n gezicht. Zie je nou wel, u weet het best. Ondertussen trekt hij een bonnenboekje uit de achterzak. De agent maakt wat opmerkingen over het mooie weer en vraagt om mijn paspoort. Niet bij me, zit in mijn jas in het hotel. Het is warm en ik ben licht ge kleed. Vi-o-la-tion, klinkt het zangerig geamuseerd uit de mond van mijn opponent. Nog een bon. Ik voel me een beetje pissig worden, maar bijt op m'n lip. Voor je het weet, komt er nog een straf bij voor het discri mineren van een ambtenaar in functie. Voorzichtig infor meer ik naar de ernst van mijn overtreding. Bulderende lach, 'very serious'. Of denk ik soms dat die lichten er voor niets staan? Voorzichtig informeer ik of hij niets anders te doen heeft. Iets met boeven vangen, of zo. Abrupt houdt hij op met schrijven, kijkt mij doordringend aan en begint te bulderen. Van de lach. Boeven vangen. Hoe kom ik er op. Boeven! Nee hoor, veel te gevaarlijk. Hij heeft een vrouw en drie kinderen, die willen allemaal dat hij vanavond weer thuiskomt. Tjonge jonge, boeven vangen, die meneer toch. Ik kijk op de politiepenning en lees de naam van mijn agent. 'NBongo staat er. Zou dat serieus zijn? Eindelijk is hij uitgeschreven. Ik informeer naar de schade. Agent 'NBongo haalt zijn schouders op. Hij heeft geen idee. Geïrriteerd pak ik de van boven tot onder volgeschreven bon aan. De poli tieman klapt zijn boekje dicht en zegt me gedag. Ho even, beste man, wat moet ik nou met die bekeuring? Opnieuw die rollende lach. 'Ik vond het leuk om even met u te pra ten', zegt hij. 'En die bekeuring: ignore it'. Niets van aantrek ken. 'NBongo fluit een lied en steekt vastberaden de straat over. Het voetgangerslicht brandt helder rood. Rond Pasen gaan pretparken weer open. Sommige parken hebben nieuwe attracties of veranderingen op ander gebied. Zo opent het Belgische Plopsaland een indoordependance in Coevorden en De Efteling is dit seizoen het hele jaar open. Attractiepark Slagharen werkt met flexibele toegangsprijzen. Moniek Hiisken maakte een overzicht. Europalaan 1, 5171 KW Kaatsheuvel, Tel: 0900-0161 (0,25 ct per minuut) Open: vanaf 1 april Prijs: 29 euro (regulier) en 31 eu ro (in de zevenmijlszomer) voor volwassenen en kinderen vanaf 4 jaar, tot 3 jaar gratis. www.efteling.com Bijzonderheden De Efteling gaat dit jaar voor het eerst het hele jaar open. Nieuw is de Sprookjesboom. Dit is een grote boom die bezoe kers persoonlijk aan spreekt en dan een ver haaltje vertelt. De sprook- jesbosdieren specht, eek hoorntje en konijntje hel pen daarbij. Op 1 juli is de attractie Joris en de Draak open, een houten achtbaan voor het hele gezin. DUiNRELl m 2242 JP Wassenaar, Tel: 070-5155258 Open: vanaf 2 april Prijs: volwassenen en kinderen van af 4 jaar 18 euro (exclusief Tiki- bad). Van 10 juli tot en met 15 au gustus 18,50 euro. www.duinrell.nl Bijzonderheden In het Tikibad wordt in de loop van de maand mei een nieuwe glij baan in gebruik genomen van meer dan 16 meter lang. De start ligt op circa 7 meter hoogte. Daar na volgt een spannende afdaling. DOLFINARIUM mmm Strandboulevard Oost 1, 3841 AB Harderwijk, Tel: 0314-467467 Open: sinds februari Prijs: volwassenen 25 euro, kinde ren 3 tot en met11 jaar 22,50 eu ro, kinderen tot en met 2 gratis. www.dolfinarium.nl Bijzonderheden Nieuw is dolfijnenshow De Droom wens. De dolfijnen bewegen op speciaal voor hen gecomponeerde muziek. In mei wordt de vijfde ver jaardag gevierd van Spetter, de be- kenste dolfijn van het Dolfinarium. Spijkweg 30, 8256 RJ Biddinghui zen, Tel: 0321-329999 Prijs: Kinderen tot en met 5 jaar gratis. Tussen de 6 en 12 jaar 26 euro, volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar 28,50 euro. Open: vanaf 2 april www.walibiworld.nl Bijzonderheden Zanger Ralf (winnaar van het Junior Songfestival) doet de ope- /fF>. Bel 0900-8482 (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau. Spectaculaire kortingen tot 40% én bovendien gratis toegang en verblijf voor kinderen t/m 6 jaar! Boeken t/m 30 april 2010. Aankomsten vanaf 5 april t/m 8 november 2010. Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-Reisbureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 92