buitenland 19 KI Floors jK m Koi Shop Openbaar Ministerie Kenia weigert piraten Brussel heeft nieuwe instrumenten nodig om crises te voorkomen Schip Zuid-Korea zinkt Vijverspeciaalzaak Net rond zwart geld sluit zich Machinist overlijdt door botsing treinen Vijverbouw en verkoop van Japanse koi www.floorskoishop.nl zaterdag 27 maart 2010 m i Mil Voor openingstijden kijkt u op onze site: Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg Mob: 06-54927845 Fax:0118-466539 l email: info@floorskoishop.nl evila - Een treinongeval in Spanje heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de dood veroorzaakt van een ma chinist. Spaanse media toonden beelden van een ver wrongen berg staal op het spoor nabij de stad Evila, en kele tientallen kilometers ten westen van de hoofdstad Madrid. Het ongeval, waarbij een goederentrein achter op een andere goederentrein reed die zich op hetzelfde spoor bevond, deed zich kort na middernacht voor in de provincie Segovia. De oorzaak is nog onduidelijk. foto Juan Martin Misis/EPA brussel - Het net rond zwart geld sluit zich verder. De 47 lidstaten van de Raad van Europa zijn het deze week op hoog ambtelijk ni veau eens geworden over een nieuw belastingverdrag. Daarin zijn vergaande afspraken opgeno men over de uitwisseling van bankgegevens. Zo moeten landen die het verdrag tekenen straks in principe meewer ken als een andere verdragsstaat ge gevens opvraagt voor onderzoek naar criminele activiteiten of straf bare feiten. Dat kan dan met terug werkende kracht tot drie jaar. Ook over de privacy van bankgegevens zijn afspraken gemaakt. „Dat is een echte doorbraak in de strijd te gen zwart geld en het bankge heim", aldus Pieter Omtzigt. Het Tweede Kamerlid voor het CDA heeft als rapporteur voor de Raad van Europa een sleutelrol gespeeld bij het tot stand komen van het nieuwe verdrag. Het is volgens Omtzigt een belang rijke aanscherping van een be staand verdrag dat al door veertien landen is bekrachtigd. Hij ver wacht dat het nieuwe verdrag de komende tijd door tientallen lan den zal worden ondertekend, ook door landen die geen lid zijn van de Raad van Europa of de Oeso, het samenwerkingsverband van dertig grote industrielanden waar onder de Verenigde Staten, Cana da en Japan. De Oeso was ook bij het overleg betrokken. „Dit ver drag wordt de nieuwe internatio nale standaard." door onze correspondent Hans de Bruijn brussel - De EU-leiders hebben weliswaar de Griekse bom onder de euro net op tijd onschadelijk ge maakt, maar op de weg naar een écht stabiele eurozone zullen zij nog menig mijnenveld tegenko men. De oplossing van de Griekse crisis is pas het begin, waarschuw de de Duitse kanselier Angela Mer kel gisteren. Dat de Grieken gedwongen zijn de hulp van het IMF in te roepen, komt is mede een bewijs van de machteloosheid van de eurozone bij het voorkomen van financieel wanbeheer door de lidstaten, dat de stabiliteit van de euro kan be dreigen. Deze week werd bekend dat ook Portugal in de gevarenzo ne terecht dreigt te komen. Spanje kan het volgende slachtoffer wor den. En ook de Baltische staten, die de euro nog niet hebben, staan aan de rand van de afgrond. De hulp aan Griekenland zal een lapmiddel blijken te zijn als er niet structureel iets aan het finan- cieel-economisch beleid in de euro zone verandert. Dat hebben de EU-leiders onderkend, getuige hun besluit een werkgroep op te richten die met voorstellen voor een daadkrachtiger Europees eco nomisch bestuur moet komen. Het begrotingsbeleid van de lidsta ten moet strenger worden gecon troleerd. De EU-leiders willen het statistisch bureau Eurostat de be voegdheid geven om ieder jaar de begrotingscijfers van lidstaten in te zien. Maar de mogelijkheden om landen tot de orde te roepen, zijn beperkt. Boetes? „Wat heeft het voor zin boetes op te leggen aan een land dat niets heeft", vroeg Merkel zich af Het is zinvoller als de eurolanden gezamenlijk kun nen ingrijpen in het economisch beleid van een land als dat de stabi liteit van de euro bedreigt. De Europese Commissie is daar niet voor toegerust en het EU-ver- drag biedt de mogelijkheid even min. Noodhulp kan alleen bij ram pen, niet als een land er een potje van maakt. En dus hoor je in Brus sel nu al praten over 'verdragswijzi ging'. Voorzichtig, want het is het openen van de doos van Pandora. De opponenten van 'Lissabon' zul len hun kans ruiken om het pro ject alsnog om zeep te helpen. Het is aan Merkel haar collega's ervan te overtuigen dat de EU haar vitali teit pas bewijst als ze noodzakelij ke veranderingen doorvoeren. mombassa - De autoriteiten in Ke nia weigeren nog langer verdach ten van piraterij te accepteren, die op de Indische Oceaan zijn aange houden door de marine van ande re landen. Dat meldde een woord voerder van de politie in Mombas sa, de belangrijkste havenstad van het Oost-Afrikaanse land. De aanleiding is de komst van drie nieuwe verdachten, die nu nog ge vangen worden gehouden op het Italiaanse fregat Scirocco, dat voor anker ligt bij Mombassa. Kenia was het eerste land dat in 2008 akkoorden sloot met andere landen voor de opvang en berech ting van verdachte piraten. De rechtbank en het Openbaar Minis terie in Mombassa zijn op dit mo ment overbelast door de vele vaak moeilijk te bewijzen zaken tegen piraterijverdachten. „Op dit mo ment kunnen we er niet meer ac cepteren", aldus de politie. Nederland is een van de landen met marineschepen in de regio, die wordt geteisterd door Somali sche piraten. Het Luchtverdedi- gings- en Commandofregat Hr. Ms. Evertsen is vorig jaar vier maanden vlaggenschip geweest. seoul - Zes Zuid-Koreaanse mari neschepen en twee vaartuigen van de kustwacht spoedden zich giste ren naar de betwiste grenswateren voor de Koreaanse westkust, waar een marineschip tot zinken werd gebracht door een explosie bij de scheepswand. Er zouden mogelijk doden zijn gevallen. Het marineschip, dat met 104 be manningsleden aan boord op pa trouille was, zonk voor de kust van een Zuid-Koreaans eiland, na bij Noord-Korea. Waardoor het schip gezonken is, is vooralsnog niet bekend. Persbureau Yonhap maakt melding van een explosie aan de achterkant van het vaar tuig. Gisteravond waren zo'n vijf tig bemanningsleden gered. Even later meldde Yonhap dat een ander Zuid-Koreaans oorlogsschip schoten afvuurde op een onbe kend doel in het noorden. Een me dewerker van de marine, die ano niem wenste te blijven, zei dat het mogelijk om een zwerm vogels ging die op de radar verscheen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9