Hulst in beroep tegen Oude polders natuurbescherming ANKO 281 zeeland 'De Haarzaak' helpt bij haarproblemen! Toeristische wegwijzers in centrum Antwerpen NATURA 2000 Gemeente vecht voor recreatie Ossenisse en Perkpolder NIEUWE NATUUR Ontstaansgeschiedenis van te Dethon Industrie krijgt 'Golden Award' Proef met filmtheater in Reynaertcollege Extra container voor inzameling plastic zaterdag 27 maart 2010 door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst tekent bij de Raad van State beroep aan tegen de extra natuurbescherming van het Westerscheldegebied (Na- tura 2000). Volgens wethouder Diana van Damme (ruimtelijke ordening) is dat niet alleen van belang om de Zeedijk bij Ossenisse vrij van ob stakels te krijgen. „We hebben ook nog te maken met Plan Perkpol der. Daar moet straks ook recreatie mogelijk zijn. Je moet er toch niet aan denken dat we nergens meer kunnen fietsen over de dijken langs de Westerschelde." Het gebied van de Westerschelde en het Verdronken Land van Saef- tinghe zijn door het rijk aangewe zen als Natura-2000-gebieden. Het doel van Natura 2000 is dat bin nen Europa natuurgebieden wor den aangewezen, waar bedreigde dieren- en plantensoorten zich in al hun diversiteit kunnen blijven ontwikkelen. Daarvoor zijn in standhoudingsdoelstellingen be paald; deze zijn nog niet definitief De gemeente wil onder meer be zwaar maken tegen de instandhou dingsdoelstellingen omdat zij vindt dat andere belangen dan die van de natuur onvoldoende zijn meegewogen in de besluitvor ming. Hulst werkt nu hard aan het opstellen van het beroepschrift, dat vóór 2 april moet zijn inge diend bij de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State in Den Haag. De hekken die op de dijk bij Ossenisse waren wegge haald op last van de provincie zijn daar inmiddels terug en blijven acht weken staan. De bedoeling is dat er in deze acht weken door overleg tussen de ver schillende partijen duidelijkheid ontstaat over de toegankelijkheid. „Er valt nog een lange weg te gaan", laat voorzitter Ineke Eibers van de dorpsraad weten. „Wij zul len ons in blijven zetten om met alle ons ten dienste staande legale middelen een zo goed mogelijk re sultaat voor de bewoners van Osse nisse te bereiken." Eibers schrijft dat in een in het dorp verspreide nieuwsbrief van de dorpsraad over de ontwikkelingen rond de obsta kels op de dijk. TERNEUZEN Dethon Industrie Terneuzen heeft een 'Golden Award' gekregen. Het certificaat is een beloning voor be drijven die meer dan 10 jaar ISO ge certificeerd zijn. „Medewerkers van Dethon zijn dagelijks in de weer om kwalitatief goede produc ten in de markt te zetten. Als dat ook gewaardeerd wordt, is dat iets om trots op te zijn", reageert be- drijfsmanager Gijs van den Berg. HULST De Werkgroep Film in Hulst brengt vrijdag 9 april de film, 'A Single Man'. De voorstelling is voor iedereen te bezoeken in het Reynaertcollege aan de Zoute- straat. Aanvang 20.00 uur. Kaartjes kosten 5 euro, inclusief consump tie. De film is een initiatief van de school, stichting Hulst Cultureel en welzijnsinsïtuut Scoop. C1000 sponsort het experiment. KLOOSTERZANDE De gemeente Hulst zet een extra container voor de inzameling van plastic afval op het Pastoor Verster- plein in Kloosterzande. Er wordt zoveel plastic heengebracht, dat één container niet toereikend is. Sinds 1 december zamelt de ge meente plastic afval gescheiden in. Inwoners van de gemeente blijken erg milieubewust, want op diverse plekken staan al extra containers. Koewacht - Willeke Pietersma eigenaresse van 'De Haar zaak' is al jaren een van de beste haarwerkers van Nederland. De Haarzaak is een gespecialiseerde zaak voor wie een vak bekwame oplossing zoekt bij kaalheid en haarverlies. Willeke Pietersma is een begrip in Nederland. Mensen uit het hele land en België weten haar te vinden. November 2009 won zij door haar inzet en ondernemerschap de ANKO LEF AWARD 2009-2010 Opmerkingen van de vakjury; Pietersma is het meest onder scheidend heeft een duidelijke visie, eigen identiteit is een voorbeeld voor de kappersbranche en heeft het meeste LEF. Willeke Pietersma is vanaf haar 20e zelfstandig onderneemster. Zeven jaar gelden besloot zij zich alleen nog volledig te richten op mensen die te maken hebben met haarverlies bv. door natuurlijke kaalheid, kaalheid door chemotherapie, radiotherapie, hormonale kaalheid, alopecia areata en brandwonden. Haar missie is, mensen hun eigenheid te laten behouden middels een mooi haarwerk. 'De Haarzaak' is in het bezit van een dermascoop. Dit is een microscoop waarmee de haarwortel kan worden bekeken om te zien of er nog activiteit van haargroei is. Haarspecialiste Annique Kole bekijkt of haargroei bevorderende producten een oplossing kunnen bieden bij een licht haarverlies. Wij werken met de vernieuwde lijn van System Professional deze is verantwoord te gebruiken zowel bij dames als heren. Op 17 april is er een openhuis bij de 'De Haarzaak', dit in het kader van de week van de ambacht. Op deze dag kunt u zich vrijblijvend laten informeren over de vele mogelijkheden die er zijn om haarproblemen op te lossen. Op 17 april wordt er tevens veel aandacht besteed aan Stichting Haar Geluk, waarvoor Karla Peijs de commissaris van tfe koningin ambassadrice is. De stichting geeft voorlichting aan consumenten, kappers, medisch specialisten om de oplos singen bij haarproblemen beter bekend te maken. Een steun fonds helpt mensen die onvoldoende financiële middelen hebben om een haarwerk aan te schaffen. Het openhuis is van 11.00 uur tot 16.30 uur. U bent van harte welkom op het Zand 53 te Koewacht. www.dehaarzaak.nl,www.stichtinghaargeluk.nl door René Hoonhorst De provincie Zeeland is niet bewust west- Zeeuws-Vlamingen aan het pesten met de (her)aanleg van dijken buiten het tracé van de voormalige Staats-Spaanse Linie. Streekbewoners en toeristen kun nen de ontstaansgeschiedenis van het eiland van Cadzand en omge ving weer in het landschap 'lezen' in de polders ten westen van Oost burg door het opwerpen van dij ken langs de Austerlitzdijk, de Oude Zeedijk en delen van de Dio- medeweg en Maagdenbergweg, be toogt Joera de Moree van de Dienst Landelijk Gebied. „West- Zeeuws-Vlaanderen is Nationaal Landschap en de provincie wil die status nog duidelijker tot uiting la ten komen." Als het 'project dijkherstel' dit voorjaar is afgerond, zijn de stroomgeulen rond het voormalige eiland van Cadzand en de vorm van het Coxydegat weer goed te herkennen. De heraanleg van dij ken laat mensen straks goed zien hoe de stroomgeulen vroeger lie pen, verwacht De Moree. De projectleider geeft aan dat het dijkherstel niet alleen het histo risch besef dient. De dijken wor den opgeworpen met grond die vrijkwam bij het uitdiepen van kreken in de Willem Leopoldpol- der. „Dat gaat om zanderige grond. Minder geschikt voor land bouw, maar de ideale voedingsbo dem voor bijzondere, inheemse planten. Binnen een paar jaar lig gen er prachtige bloemdijken." Bloemdijken waren een de cennium terug nog dijken die Zeeland Zeeland maak ten. Ze hoeven echter niet zodanig te worden gekoesterd dat ze alleen vanachter een hcyk zijn te bewon deren. Als het zand enigszins is in geklonken, kunnen paardrijders de omgeving vanuit de hoogte be kijken. Ook wandelaars mogen over de dijken kuieren. Mocht het Na de Austerlitzdijk en Diomedeweg gras te hoog staan, dan vinden lo pers vaak een pad langs de voet van de dijken. Zo is gisteren begon nen aan het opwerpen van een dijk in de berm langs de Maagden bergweg. „Maar er blijft achter de dijk ruimte voor een paadje langs de akkerrand. In de beschutting van de dijk zonder last van het ver keer kun je dan prachtig door de omgeving struinen." Het betoog van De Moree is niet aan Annette Höck besteed. Zij door Harold de Puysseleijr ANTWERPEN - De Antwerpse bin nenstad krijgt toeristische beweg wijzering voor voetgangers. Zo kan iedereen de stad gemakkelijk te voet verkennen. De binnenstad wordt met de nieu we bewegwijzering ingedeeld in negen wijken. Binnen een wijk is een bestemming nooit langer dan een-kwartiertje wandelen. De rou tes leiden voetgangers bovendien langs de mooiste plekjes in de Scheldestad. De eerste mast is inmiddels ge plaatst aan de Grote Markt. De meeste masten krijgen een plekje in het historisch centrum. Zo rond half juli moeten de 127 wegwijzers er staan. De helft daar van wordt uitgerust met een infor matiebord. Alles bij elkaar worden er 751 bestemmingspijlen en 796 wijkpijlen opgehangen. In vier wij ken is door de dienst toerisme van de stad Antwerpen een wandelrou te uitgezet. De routes en de ge schatte wandelduur staan op de in foborden. De wandeling in de wijk Centraal Station brengt de bezoeker in drie kwartier van het station naar het hartje van de strengbeveiligde Dia mantbuurt en de joodse wijk. De wandeling in de wijk Theater- buurt voert in een half uurtje langs het Rubenshuis, de Bour- laschouwburg en de Stadsschouw burg. De wandelroute op het Zuid gaat langs het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten, het justitiepaleis en het Fotomuseum. Het traject door het historisch cen trum loopt langs de Grote Markt, de Groenplaats en het Hendrik Conscienceplein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80