Oud-premier Allawi wint verkiezingen 81 buitenland FIETSVAKANTIES Koning verdedigt stierengevecht KRAS.NL, IRAK Moeilijke coalitievorming verwacht Tientallen doden door aanslagen Imelda Marcos wil parlementszetel Israëlische doden na hinderlaag Harnas Mensenrechtenraad VN hekelt Birma Kangoeroe verrast Duitse wandelaars Persbreidel Berlusconi omzeild via internet EU 7 dgn BODENSEE KRAS.NL-FIETSDAG 25 april EI3 s dgn LOIREDAL E13 3 dgn VALKENBURG waarom zou je meer betalen zaterdag 27 maart 2010 Meer dan 60 aanbiedingen op www.kras.nl/fietsvakanties! Zittend premier Nuri al Maliki legt zich niet neer bij de voor lopige uitslagen. Kans is groot dat teleurgestel de partijen de uitslag bij de rechter gaan aanvechten. Er zal een driepartijencoalitie moeten komen. BAGDAD - De beweging Iraqiya van de seculiere nationalist Iyad Allawi heeft de parlementsverkiezingen in Irak gewonnen. Dat bleek giste ren uit de voorlopige einduitslag. Iraqiya wordt op de voet gevolgd door de lijst Rechtsstaat van pre mier Nuri al Maliki. Deze kondig de gisteren al aan de uitslag niet te zullen accepteren, omdat die nog maar voorlopig is. Als leider van het winnende blok wacht Allawi een zware taak: hij moet een regering zien te vormen. Lukt dit niet binnen dertig dagen, dan mag een ander blok het probe ren. Maliki.lijkt de beste kaarten te hebben om premier te worden. Wanneer die nieuwe regering er komt, is nog onduidelijk. De kans is groot dat teleurgestelde partijen de uitslag bij de rechter gaan aan vechten of minstens een hertelling zullen eisen. De spanningen zijn hoog opgelopen en sommige ana listen vrezen zelfs een nieuwe uit barsting van sektarisch geweld. Geen enkele partij wint voldoende zetels om alleen te kunnen rege ren. Er zal dus gezocht moeten worden naar coalitiepartners. Alla wi krijgt volgens de voorlopige uit slag 91 van de 325 zetels tegenover 89 voor Maliki's blok Rechtsstaat. Coalitiepartners moeten dus meer dan zeventig zetels inbrengen om een meerderheid van 163 volksver tegenwoordigers te krijgen. Het land is daarmee feitelijk ver oordeeld tot een driepartijencoali tie. De religieuze sjiitische alliantie INA, waarin de aanhang van de geestelijke Moqtada al Sadr als sterkste naar voren is gekomen, haalde 70 zetels en het Koerdische blok 43. Voor de Koerden zal Allawi ook niet de eerste keuze zijn. In zijn Iraqiya zitten te veel nationalisti sche soennieten die geen warme gevoelens koesteren voor de Koer den. De anti-Iraanse Allawi zal ook geen steun krijgen van de INA, die warme banden koestert met Teheran. Moqada al Sadr ver blijft al jaren in Iran. Een ander probleem voor Allawi ligt in zijn eigen blok. Dat bestaat uit zo'n 45 partijen. Iraqiya kan daardoor makkelijk scheuren en verdeeldheid ligt op de loer. Maliki is bovendien acceptabeler voor de zeer invloedrijke sjiitische geeste lijkheid dan Allawi. Zeker twintig mensen zijn gister avond in Irak om het leven geko men tijdens bomexplosies in de stad Khalis, enkele tientallen kilo meters ten noorden van de hoofd stad Bagdad. De ontploffingen ge beurden volgens de lokale autoritei ten kort voor de bekendmaking van de voorlopige definitieve uit slag van de verkiezingen van drie weken geleden. SEVILLA - Koning Juan Carlos van Spanje heeft het gisteren opgeno men voor het stierengevecht. Dié oeroude traditie heeft vruchtbare artistieke en culturele uitingen voortgebracht, zei hij volgens de Spaanse media bij een ceremonie in de arena van de Zuid-Spaanse stad Sevilla. In de Spaanse koninklijke familie gelden vooral de vorst en zijn oudste dochter Elena als fans van stierengevechten. De afgelopen we ken is de discussie tussen voor- en tegenstanders van de stierenge vechten feller geworden. Terwijl het parlement van de regio Catalonië, in het noordoosten van Spanje, over een verbod debat teert, willen volksvertegenwoordi gers in andere gebieden de stieren gevechten tot Spaans erfgoed ver heffen. Een van de grote pleitbezorgers van de verheffing van de stierenge vechten tot Spaans erfgoed is de voorzitter van de agglomeratie Ma drid, Esperanza Aguirre. Uit protest tegen het plan van Aguirre houdt de in Nederland ge vestigde organisatie CAS Interna tional (Comité Anti Stierenvech- ten) samen met vijftien Spaanse •bewegingen zondag in de Spaanse hoofdstad een demonstratie tegen het stierenvechten. MANILLA Imelda Marcos, de weduwe van de Filipijnse dictator Ferdinand Mar cos, heeft zich kandidaat gesteld voor de parlementsverkiezingen in mei op de Filipijnen. Achttiendui zend politici hebben zich kandi daat gesteld. De 8o-jarige Imelda Marcos kuste de glazen doodskist van haar man aan het begin van haar campagne. Hij werd in 1986 af gezet tijdens een volksrevolutie. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15c Imelda Marcos C AZA-STAD Zeker twee Israëlische militairen zijn gisteren om het leven geko men tijdens een hinderlaag door Hamasstrijders in de Gazastrook. Twee andere militairen raakten ge wond. Dat heeft het leger van Is raël laten weten. Getuigen meld den dat de strijd begon nadat een Israëlische legerpatrouille onder vuur was genomen, nadat die de grens was overgestoken. GENÈVE De Mensenrechtenraad van de Ver enigde Naties heeft gisteren de voortdurende schending van de mensenrechten in Birma (Myan mar) veroordeeld. De raad eiste de vrijlating van ruim tweeduizend politieke gevangenen. In een reso lutie veroordeelt de raad onder meer willekeurige arrestaties en marteling van gevangenen. WADERN In een bos in de Duitse deelstaat Saarland zijn twee vrouwelijke wandelaars donderdag verrast door een kangoeroe, zo meldde de politie gisteren. Het buideldier leek niet bang voor mensen, maar het huppelde toch weg. In de naburige deelstaat Rijn land-Palts ontsnapten twee jaar ge leden drie kangoeroes. Twee van hen werden weer gevangen. ROME In Italië is donderdag de persbrei del van premier Berlusconi voor de publieke omroep RAI omzeilt via internet en satelliet-tv. Honderd duizenden Italianen volgden een kritische actualiteitenrubriek die Berlusconi van het 'gewone' scherm had laten halen via de nieu we media, bleek gisteren uit de kijkcijfers van Italiaanse media. vanaf vanaf Zie www.kras.nl/21747 Zie www.kras.nl/21638 Zie www.kras.nl/21648 Zie www.kras.nl/21641 Zie www.kras.nl/21629 Zie www.kras.nl/21655 Zie www.kras.nl/21765 m 8 dgn VENETO Sportief ertussenuit met een fietsvakantie van KRAS.NL! Wij selecteerden voor u een aantal individuele reizen over de mooiste routes van Europa. En... deze reizen zijn niet alleen scherp geprijsd, maar ook nog eens zeer compleet! Een voorproefje nemen op een fietsreis? Kom dan op zondag 25 april naar onze KRAS.NL-fietsdag in Ammerzoden (nabij 's-Hertogenbosch). Lees snel verder! Prijzen zijn p.p., tenzij anders vermeld. Prijzen zijn excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Vertrekdata: van 8 april t/m 31 augustus 8-daagse autoreis Frankrijk fantastische fietsreis door de 'Tuin van Frankrijk'! Met tochten naar de beroemde kastelen van Chenonceaux en Chambord verblijf in toeristenklasse hotels, 7 x ontbijt, bagagevervoer, fietsroutes en -kaarten Vertrekdata: van 5 april t/m 22 december 3-/4-/5-daagse autoreis Nederland heuvelachtige parkoersen bekend van wieler klassiekers en vlakke routes... ontdek nu de prachtige omgeving van Valkenburg! verblijf in 3-/4-sterren hotel, ontbijt, fiets- knooppuntenkaart, routes, jubileumpakket Vertrekdata: van 17 april t/m 23 oktober 7-dgse reis Oostenrijk, Zwitserland, Duitsland geniet van 3 landen tijdens deze reis langs de Bodensee! Langs o.a. Stein am Rhein, Schaffhausen en bloemeneiland Mainau verblijf in toeristenklasse hotels, 6 x ontbijt, bagagevervoer, fietsroutes en -kaarten Vertrekdata: van 24 april t/m 31 oktober 8-daagse autoreis Italië geniet van 'La Dolce Vita' in Italië! Met tochten door de Prosecco-wijngaarden naar Bassano, de Venetiaanse eilanden en Venetië verblijf in 2-/3-sterren hotels, 7 x ontbijt, bagagevervoer, fietsroutes en -kaarten Datum: zondag 25 april Wilt u alvast een voorproefje nemen op een fietsvakantie? Kom dan naar de KRAS.NL- fietsdag! U maakt een mooie tocht door het Land van Maas en Waal en kunt aan de hand van informatie van onze reisleiders ideeën opdoen voor uw volgende vakantie! Vertrekdata: van 17 april t/m 17 oktober 8-daagse autoreis Duitsland en Oostenrijk over de populaire 'Donauradweg' van Passau naar Wenen, één van de mooiste routes van Europa! Met o.a. Krems en Melk. verblijf in eenvoudige hotels, 7 x ontbijt, bagagevervQer, fietsroutes en -kaarten Vertrekdata: van 24 april t/m 18 oktober 6-daagse autoreis Duitsland volg de Moezel van Trier naar Koblenz! In deze streek geniet u van heerlijke wijnen en passeert o.a. Bernkastel-Kues en Cochem. verblijf in toeristenklasse hotels, 5 x ontbijt, bagagevervoer, fietsroutes en -kaarten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8