auto' pijn in mijn Restant Vlissingen op donderdagavond sport 137 NAC zaterdag 27 maart 2010 'Of er tijdens die operatie fouten zijn gemaakt weet ik nog steeds niet. Dat laat ik nu nog even rusten.' Rogier Veenstra wel vaker voor. Dat kan alleen ge vaarlijk zijn als je met hoofdpijn door blijft lopen. Dan kan het chronisch worden. Ik moest daar om plat." Zijn ziekenhuisbed mag hij niet meer uit. Rogier Veenstra is vol ledig afhankelijk van de ver pleegkundigen en zijn ouders en zus. De wond blijft lekken en pas drie weken na de opera tie mag hij naar huis. „Het gevoel in mijn benen kwam langzaam terug. Onder mijn voe ten voelde het heel scherp, alsof er met een mes in werd geprikt. Voordat ik naar huis mocht, moes ten ze me nog een gipskorset aan meten. Dat moest staand gebeu ren, maar ik had net een paar we ken alleen maar gelegen. Ik kreeg het warm en benauwd, het duur de drie, vier dagen voordat ik acht minuten kon staan. Dat korset zat van net boven mijn rechterknie tot aan mijn borst. Op 4 decem ber kwam ik thuis. Dat was een opluchting, ik kon eindelijk weer eens redelijk fatsoenlijk naar de*' wc. Klysma's, daar was ik hele maal klaar mee. Ik leek wel een oud mannetje. Er stonden hier thuis een ziekenhuisbed en een rollator klaar. Ik kreeg-er allemaal wel wat handigheid in en twee da gen voor kerst mocht het gips er af. Mijn kuiten liepen heel snel vol, maar het ging iedere dag iets beter." Van zijn werkgever hoort hij tij dens de moeilijke tijd in het zie kenhuis en thuis bijzonder wei nig. Veenstra is aan zijn tiende seizoen bij NAC bezig, maar in Breda lijken ze hem vergeten. „Van verschillende spelers heb ik wel wat gehoord. Edwin de Graaf is op bezoek geweest in het zieken huis, net als de teammanager. En oudere spelers als Martijn Reuser, Kurt Elshot en Rob Penders heb ben me ook gebeld. De trainer? Robert Maaskant heeft in het be gin één keer mijn voicemail inge sproken, verder heb ik helemaal niets van hem vernomen. Ongelo felijk vind ik dat. Het moet toch niet uitmaken of je Cristiano Ro- naldo of Rogier Veenstra heet? Hij heeft in de krant ook een keer ge zegd dat ik te lang heb doorgevoet bald. Dat is onzin, want ik heb al tijd netjes naar de medische staf geluisterd. En gedaan wat volgens hen het beste was. Zo'n opmer king vind ik laag bij de grond." „Twee weken geleden ben ik weer eens naar de club gegaan. Ik kwam Maaskant tegen en hij zei: hé, ik hoorde dat het gips eraf was. Ja, sinds een paar dagen, heb ik ge zegd. Dat was dus al twee maan den eerder gebeurd, maar je denkt toch niet dat ik serieus op zo'n op merking inga. Van trainers waar ik in de jeugd zes jaar mee heb sa mengewerkt heb ik ook niets'ge- hoord. Dat valt vies tegen." Samen met Anton Engels werkt Rogier Veenstra nu vrijwel dage lijks aan zijn herstel. Hij is vol lof over de fysiotherapeut en voelt de vooruitgang. „Ik kende Anton Engels helemaal niet. Via een vriend kwam ik met hem in contact. Zodra ik thuis was, stond hij aan mijn bed en liet me meteen allerlei oefeningen doen. Zelfs met kerst kwam hij langs. Nu kan ik weer redelijk fat soenlijk zitten, een stukje lopen gaat ook steeds beter. Mijn even wicht is nog heel slecht en ik kan nog niet op mijn tenen staan. Met de oefeningen van Anton heb ik soms de grootste moeite. De moed zakt me soms wel eens in de schoe nen, want de simpelste dingen kos ten heel veel energie. Als ik twee minuten op een trampoline sta, ben ik kapot. Maar ik ga wél iede re week vooruit." De gebeurtenissen van de afgelo pen maanden hebben voor veel onbeantwoorde vragen gezorgd. Wat is er tijdens die operatie ge beurd? Hoeveel zenuwen zijn er beschadigd en in hoeverre kun nen ze herstellen? En hoe ziet zijn toekomst eruit? „Ik heb vorige week een second opinion gehad in Rotterdam. Dat was best positief De neuroloog heeft me onderzocht en zei dat de hernia bijna weg is. Volgens hem kan het met mijn rug best weer goed komen. Ik moet veel geduld hebben, maar ik heb er wel een re delijk goed gevoel aan overgehou den." „Of er tijdens die operatie fouten zijn gemaakt weet ik nog steeds niet. Dat laat ik nu nog even rus ten. Dat ik geen profvoetballer meer zou kunnen zijn, daar kan ik vrede mee hebben. Maar als ik over een paar jaar niet eens met mijn vrienden bij bijvoorbeeld RCS of Vlissingen zou kunnen voetballen, dan heb ik een serieus probleem. Voetbal is mijn lust en mijn leven. Ik wil op een accepta bel niveau kunnen sporten. Daar om moet ik nu hard aan mijn her stel werken. Soms heb ik twijfels, maar ik ga gewoon keihard door." foto Ruben Oreel rollator stond, werd ik voor de eer ste keer emotioneel. Ik moest hui- Wen, want mijn benen, deden het "liet meer. Toen besefte ik dat het prieuzer was dan een breuk of spierscheuring. Als ik om hoog kwam in mijn bed had ik ook last van hoofdpijn. En mijn bed was helemaal nat. Dat bleek door de lekkende wond te komen. Ze dachten dat het hersenvocht was, bij een ruggenprik komt dat door Jan Dagevos vlissingen - De voetbalbond heeft het restant van de gestaakte wed strijd Geldrop/AEK-VC Vlissingen op donderdagavond 15 april vastge steld. Er moeten nog twintig minu ten worden gespeeld. Het restant begint om 20.30 uur. Het duel in de eerste klasse C van het zondagvoetbal kende twee we ken geleden een voortijdig einde. Middenvelder Raymond Wolff van Vlissingen werd bij een uit braak getorpedeerd en liep een dubbele beenbreuk op. De scheids rechter staakte hierop het duel. "De KNVB heeft het restant nu ra zendsnel in het programma inge past, omdat de wedstrijd nog van belang is voor de stand. Vlissingen staat met 28 punten uit veertien wedstrijden tweede, terwijl Geldrop vierde is met 25 punten uit vijftien ontmoetingen. Voor Vlissingen wordt het al met al een zeer drukke maand april. De equipe van trainer Ruud Pennings moet in die periode zeven wed strijden afwerken. Zo komt Vlissin gen volgende week tijdens het paasweekeinde twee keer in actie. Voorts heeft de voetbalbond ook de wedstrijd in de kwartfinale tus sen Zwaluwe en Vlissingen vastge steld. Die ontmoeting wordt dins dagavond 20 april gespeeld. De winnaar van dat duel is volgend seizoen verzekerd van een plaats in het landelijke bekertoernooi. GPC VLISSINGEN Tegenstander: Nivo Sparta (thuis). Afwezig: Pieter Hagen (geschorst), Maarten Peene, Danny Bomer, Ronald Kloppenburg (allen geblesseerd), Jeroen van Ommen (vakantie). Bijzonderheden: GPC Vlissingen miste vorige week in de thuiswedstrijd tegen Roda Boys de slag. „De eerste priori teit is nu om verder uit te lopen op nummer laatst Dinteloord", meent trai ner André Maas. „Dan halen we in elk geval de nacompetitie en krijgen we nog een kans om in die eerste klasse te blijven." KLOETINGE Tegenstander: Terneuzense Boys (uit). Afwezig: Arjan van der Smissen (en kelblessure). Bijzonderheden: Het meedoen van middenvelder Corné Schilperoort is twijfelachtig. Hij had afgelopen week te kampen met buikgriep. „We spelen de laatste weken zeker niet slecht, maar we hebben moeite met scoren", stelt trainer Cees Houtepen. „Hopelijk kunnen we tegen Terneuzense Boys de ban breken." TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Kloetinge (thuis). Afwezig: Dennis van den Broeke (ge schorst), Ali Eryürük en Evert-Jan van Opdorp (beiden geblesseerd). Bijzonderheden: Dankzij tien punten uit de laatste vier duels is Terneuzense Boys opgeklommen naar de zevende plek. De ploeg maakt nog kans op een periodetitel en wil de stijgende lijn van daag graag doortrekken. „Kloetinge heeft volgens mij de laatste weken veel kansen nodig om te scoren", zegt Karl Vergouwen. „Bij ons is het net an dersom. We krijgen nu drie tegenstan ders uit het linkerrijtje. Daar willen we ons graag mee meten." RCS Tegenstander: Nuenen (thuis). Afwezig: Bésar Xhoxhaj (vakantie). Bijzonderheden: Vandaag wordt beke ken of doelman Arvid Pieterse fit ge noeg is om aan te treden tegen Nue nen. De doelman kampte met een lies blessure. Mocht hij niet volledig her steld zijn, dan neemt Roy Sallet plaats onder de lat. RCS richt zich voorlopig op de vierde plaats in de eindrangschikking van de eerste klasse. Het is een plek die recht geeft op deelname aan de nacompeti tie. „De top zes speelt dit weekeinde tegen elkaar", weet trainer Michel Leonhart. „We zitten in de wachtka mer. Het is in elk geval zaak om niet van Nuenen te verliezen. Een goed re sultaat is belangrijk om straks met een lekker gevoel aan de eindsprint te be ginnen." VC VLISSINGEN Tegenstander: Dongen (uit). Afwezig: Raymond Wolff (been breuk), Peter de Jong, Ronnie Cremer (beiden geblesseerd), Dangelo Mar- tien en Randy de Dreu (beiden ge schorst). Bijzonderheden: VC Vlissingen wacht een zware maand april. De ploeg moet in die periode zeven wedstrijden afwer ken, inclusief het restant van de ge staakte wedstrijd tegen Geldrop. „Het wordt een zeer belangrijke maand voor ons", stelt oefenmeester Ruud Pennings. Morgen speelt Vlissingen bij Dongen. „Het is een ploeg waar we serieus reke ning mee moeten houden", vindt trai ner Ruud Pennings. „Maar ik zie wel mogelijkheden. We moeten uitgaan van onze eigen kracht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73