juiste evenementen zeeland 129 BtRABMIBtHUISH0UDilllKE4«lie«R'MiUURi Voedselbank opent uitgiftepunt op Tholen Vossen zijn plaag in grensregio Scheldekuiartier www.woneninbestevaer.nl Voor de zomer begint bouw Scheldekwartier EEflfircfffl Nederlandstalige artiesten AVA INBOUW CENTER hét totaaladres voor: INBO.UWABBARATiU.UR* KEUKENS ©AVA© ledereen draagt zijn steentje bij Bestevaer, zaterdag 27 maart 2010 Rob van Daal (links) en René Schuurmans (rechts) zijn in mei de publiekstrekkers tijdens het tweede Schel- de-Rijn Hitfestijn. UNIEK IN ZEELAND! Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl door Rob Paardekam sint-Maartensdijk - Voedselbank Goed Ontmoet heeft een uitgifte punt op Tholen gevonden. Vanaf donderdag 8 april worden elke week voedselpakketten uitgereikt vanuit de voormalige peuterspeel zaal aan de Radda Barnenstraat in Sint-Maartensd i j k. Goed Ontmoet is een van oor sprong West-Brabantse Voedsel bank, die de afgelopen jaren ook een aantal Thoolse klanten heeft ingeschreven. Nu moeten ze hun voedselpakket ophalen in Bergen op Zoom. „Dat is geen ideale situa tie", stelt Yvonne Holland van de mMMHPira Voedselbank. „Daarom zijn we op zoek gegaan naar een plek in Tho len. De gemeente heeft ons op de voormalige peuterspeelzaal gewe zen." Vanaf 8 april kunnen de klanten daar elke donderdag tussen 13.30 en 14.30 uur terecht. Op dit mo ment zijn dat er ruim twintig, maar als Goed Ontmoet straks echt zichtbaar is in de gemeente zal dat aantal stijgen, zo is de ver wachting. De Voedselbank heeft inmiddels genoeg vrijwilligers gevonden om de pakketten uit te delen. Enkele oproepkrachten zijn nog welkom. www.goedontmoet.nl HEINKENSZAND - Ze moesten er lang op wachten, maar hun geduld is rijke lijk beloond. Sinds drie maanden huizen de kinderen van Kinderopvang De Bevelanden en verstandelijk gehandicapte cliënten van Philadelphia Zorg na melijk in hun nieuwe onderkomen De Rietkraag aan de Kraaijendijk in Hein- kenszand. En daar zijn ze maar wat blij mee. Gisteren namen ze hun stek samen met vertegenwoordigers van alle betrokken instanties en de Borsel- se burgemeester Jaap Gelok officieel in gebruik. Omdat iedereen zijn steen tje tot het succes van De Rietkraag kan bijdragen, legden zij symbolisch een mozaïek. In het kinderdagverblijf worden dagelijks ongeveer tachtig ba by's, dreumessen en peuters opgevangen. Philadelphia Zorg beschikt op de bovenverdieping over twaalf appartementen. foto Willem Mieras terneuzen - In Damme en omge ving, net over de Belgische grens, vormen vossen zo'n grote plaag dat het jachtseizoen met anderhal ve maand is verlengd. Vorig jaar wisten jagers in het ge bied 253 vossen op te sporen en te doden. Dat aantal wordt dit sei zoen overschreden, voorspelt secre taris Rony Van Parys van de wild beheereenheid (WBE) Drie Konin gen. Vossen rukken ook steeds meer in Zeeuws-Vlaanderen op, maar zo veel als er over de grens zitten, zijn er nog niet. „Vijftien jaar geleden zijn de eerste vossen in ons gebied gesignaleerd", weet secretaris Paul Prince van de WBE Koewacht. „We tellen ze nu jaarlijks vier keer, op één avond. Vorig jaar zijn er 86 tot 103 stuks geteld." Vorig jaar heeft de WBE Koe wacht een meldpunt geopend voor schade door vossen (wbekoewacht@zeelandnet.nl). Tot nu toe zijn 23 meldingen bin nengekomen. Prince: „Ik weet ze ker dat er meer gevallen zijn, maar mensen weten ons niet te vinden of nemen niet de moeite." Achter de 23 meldingen gaan on der meer 45 gedode siereenden, 51 sierganzen en ruim 200 kippen schuil. kom naar De Scheldewerven op 27 maart a.s. appartementen, herenhuizen, stadswoningen en exclusieve penthouses waterwonen in de stad lopend naar centrum, strand en boulevard van Vlissingen vlissingen - Het is al een paar keer uitgesteld, maar voor 1 juli gaat toch echt de eerste paal de grond in voor de eerste huizen en appartementen die in het Vlissing- se Scheldekwartier worden ge bouwd. Dat hoopt en verwacht di recteur Jan Sips van projectontwik kelaar AM Zeeland. Vandaag presenteert AM Zeeland de eerste woningen die in het plan Bestevaer worden gebouwd. Het gaat nu om 41 woningen: 35 appar tementen in de midden- en duur dere prijsklasse en 6 herenhuizen. Ook komen er enkele commer ciële ruimten voor een grand café en voor een winkel in producten voor de watersport. Eerder was al de bouw van negen woningen aangekondigd. Tot nu toe is volgens Sips één woning daadwerkelijk verkocht en zijn op drie andere opties genomen. Het loopt nog bepaald niet storm op de woningen in het Schelde kwartier. Dat is ook de reden dat het begin van de bouw van het plan Bestevaer enkele keren is uit gesteld. „Mensen zijn te afwach tend geweest voor die eerste fase", erkent Jan Sips van AM Zeeland. enkele evenementen die zijn bedrijf organiseert. foto Leo Adriaansen Nieuwbouw Symfonie Mortiere, M'burg Kom naar de bouwlocatie aan de Eddie Boydstraat te Middelburg. Bekijk de kavels en laat u informeren door de make laars. OPEN HUIS Vondoog Open Huis von II -13 uur!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69