jouw eigen huis zeeland 127 Bewoners Werrilaan teleurgesteld in Borsele Laatste voorstelling van Kwark in De Stenge in Zeeland die kinderen onbezorgde vakantie willen geven Berg van plastic Politie zoekt getuigen aanrijding Volgende fase bouw Beukelaar in zicht Dieven slaan slag in woningen bouwproject Versmallen watergang kost 13.000 euro Tijdelijk geen verkeer door Dorpsstraat Karla Peijs opent tentoonstelling over postzegels zaterdag 27 maart 2010 tief effect op onze eigen drie kinde ren. Ze leren zo de Duitse taal. Voordat we voor het eerst kinde ren (meestal in de leeftijd van zes tot acht jaar) opvingen, waren we al weken van te voren bezig om Duitse woorden te leren. Achteraf bleek dat niet echt nodig. Zoiets gaat vanzelf Op een of andere ma nier verstaan kinderen elkaar heel snel. Het scheelt misschien ook wel dat wij veel dieren hebben (honden, katten, cavia's, vogels, red). Dat breekt ook al snel het ijs. We hebben jaren gehad dat we schema's moesten maken, zodat ie dereen de honden, katten en ca via's even lang mocht vasthou den." Roodhart werd deze week door de Zeeuwse ambassadeur van Europa Kinderhulp Siem Buijs uit Wissen- kerke (oud-huisarts in Goes en voormalig Tweede Kamerlid) in deze week in het zonnetje. foto Willem Mieras door Raymond de Frel 'S-HEERENHOEK - De bewoners van de Werrilaan in 's-Heerenhoek hebben zich neergelegd bij de aan leg van een tweede uitrit voor elek- trobedrijf Paree in hun laan. Maar dat betekent volgens omwonende Engel Reinhoudt niet dat de kou tussen de bewoners en gemeente Borsele uit de lucht is. „Bedrijfsbelangen prevaleren ver boven de veiligheid en het woon genot van de buurt", zegt Rein houdt. Wethouder Marga Vermue stelde deze week dat de acht bewo ners, die aanvankelijk dreigden met juridische stappen, zijn gerust het zonnetje gezet. Op gezette tij den reist hij door de provincie om vrijwilligers een attentie aan te bie den. Roodhart: „Ik was al bekend met Europa Kinderhulp, omdat mijn ouders er ook bij betrokken waren. Wij zijn zelf geen lange va- kantievierders. Wat let ons dan om dit sport kinderen een mooie vakantie te bezorgen? Wij krijgen meestal kinderen uit steden als Hannover en Berlijn toegewezen. Die weten hier niet wat ze zien. In hun eigen stad kunnen ze dikwijls niet naar buiten om te spelen, om dat dit veel te gevaarlijk is. Hier kunnen ze vrij rennen en fietsen. En je eigen kinderen zien op dat soort momenten weer heel goed in dat zij het hier heel goed heb ben." Europa Kinderhulp screent de gastouders. De kinderen die in aanmerking komen voor een zorgeloze vakantie wor den door instanties als het Rode Kruis en het Leger des Heils aange meld. Zeeland telt zo'n honderd twintig gastgezinnen. „Dat aantal is redelijk stabiel, al was het de laat ste jaren ietwat tanende. Je merkt desondanks wel dat de Zeeuwse gastouders heel vasthoudend zijn, ze zeggen niet zo snel af. We pro beren het aantal op te krikken naar honderdvijftig", vertelt Buijs. „We moeten het volledig van spon soring en donaties hebben. Het transport, de verzekeringen en 'twee familiedagen waarop alle gastouders en kinderen elkaar tref fen per jaar kosten jaarlijks tussen de 10.000 en 15.000 euro." Het normale gezinspatroon, daar draait het om. Ook al gaan de kin deren na drie weken weer terug naar de plek waar ze het minder hebben. Roodhart: „Soms is dat moeilijk. Vorig jaar zaten de twee meisjes bij vertrek in de auto te huilen. Maar hoe slecht ze het thuis ook hebben, ze willen altijd weer terug naar hun moeder of ei gen omgeving. Daar horen ze ook. En ik troost mij dan altijd maar met de gedachte dat ze volgend jaar weer mogen komen." Belangstellenden kunnen zich vrijblij vend wenden tot M.C.A. Broek op te lefoonnummer 0113-233286 of infor matie inwinnen via www.europakin- derhulp.nl HEINKENSZAND - Jeugdtheatergroep Kwark speelt woensdag om 14.30 uur zijn allerlaatste voorstelling in De Stenge in Heinkenszand. De groep houdt daarna op te bestaan. Na dertien jaar valt het doek voor het Zeeuwse theatergezelschap, omdat de provincie en het landelij ke Fonds voor de Podiumkunsten geen structurele subsidie verstrek ken. Kwark legde zich toe op het ontwikkelen van professioneel Zeeuws jeugdtheater. In De Stenge besluiten de twee GOES vaste acteurs Oscar Postema en Francois Vervaet hun loopbaan bij Kwark met de kinder- en familie voorstelling Krekel en Mier. Zij pro beren deze oude fabel van La Fon taine op een speelse manier nieuw leven in te blazen. De toegangsprijs bedraagt vijf euro voor kinderen en zeven euro voor volwassenen. Reserveren kan bij het Vrijwilligershuis op maandag, dinsdag en donderdag van 9.00 tot 15.00 uur en op woensdag van 9.00 tot 12.00 uur. De bestuurder van een blauwe Au di is gistermiddag rond een uur in de Wulfaertstraat aangereden door een andere auto. De bestuurder van de Audi stopte toen hij de Van De Spiegelstraat wilde inrijden, om een paar fietsers voor te laten 'S-GRAVENPOLDER De nieuwbouw van gezinsvervan gend huis De Beukelaar aan de Ha zelaarstraat in 's-Gravenpolder komt in zicht. Tot en met 6 mei ligt het ontwerp-bestemmingsplan ter inzage bij de gemeente Borsele. R8cB Wonen bouwt voor Siloah een nieuwe woonzorgvoorziening met negentien appartementen voor mensen met een functiebeper king. Ook zijn er woonkamers, een kantoor en ruimte voor een slaap- wacht voorzien. GOES Een medewerker van een bouwbe drijf heeft gisterochtend aangifte gedaan van de diefstal van cv-ke- tels uit in aanbouw zijnde wonin gen in Goes. Tussen donderdag 16.00 uur en gisterochtend half ze ven hebben inbreker kans gezien om in de woningen binnen te drin gen en een vijftal cv-ketels weg te nemen. Ook werd uit de keuken van één woning inbouwappara- tuur weggenomen. De schade be draagt enkele duizenden euro's. gesteld. Reinhoudt vindt dat een verkeerde conclusie. Als voorbeeld haalt hij in een brief aan het Bor- selse college van B en W het plan ten van een boom tussen parkeer plaatsen aan. „Tijdens een informa tieavond werd gezegd dat deze boom weggelaten zou kunnen worden. Zes weken later krijgen we te horen dat de boom er toch komt, omdat de 'zogenaamde ba sislijn van de hoofdgroenstructuur van belang is voor de verkeersfunc tie'. Het mag indruisen tegen uw plannen, maar zijn de wensen van bewoners van minder belang? Uw antwoord deukt ons vertrouwen in de gemeente." GOES - Een grote berg plastic afval is het resultaat van een actie op het Ostrea Lyceum in Goes. De actie is een initiatief van werkgroep Ecoheroes, dat de aandacht wil vestigen op het probleem dat organisaties en bedrijven ondervinden als ze, net als particulieren, plastic afval willen scheiden. „Het is overigens niet bedoeld om de directie te manen een voorziening te rege len. Zij weten ervan en willen er ook wat aan doen", zegt coördinator Don na Oostdijk. foto Willem Mieras gaan. Op dat moment knalde een andere auto achterop zijn bumper. In de auto zat een vrouw, die na de botsing doorreed. De politie vraagt getuigen zich te melden op het politiebureau in Goes, of te bellen met 0900-8844. GOES Het kost Goes 13.000 euro om de watergang tussen de nieuwe moun- tainbikebaan en het Geldeloozehof weer te versmallen. Dat gebeurt op last van het waterschap. Goes maakte van de oorspronkelijke sloot een forse watergang om tege moet te komen aan eisen die om wonenden stelden aan de komst van de mountainbikebaan. De sloot is echter van het waterschap, die ook een vergunning diende af te geven. Dat is alsnog geweigerd. HEINKENSZAND De Dorpsstraat in Heinkenszand wordt vanaf dinsdag 6 april tijde lijk afgesloten voor al het verkeer. Er is bodemverontreiniging gecon stateerd onder de woning op num mer 116, de weg en de trottoirs. Door de sanering is de Dorpsstraat twee weken lang afgesloten voor al het verkeer. Alleen voetgangers hebben doorgang. De werkplaats en sportverenigingen zijn vanaf de kruising Dorpsstraat/Eendvogel straat te bereiken. HEINKENSZAND - Commissaris van de koningin Karla Peijs heeft gister middag de officiële aftrap gegeven van een grote regionale postzegel- en ansichtkaartententoonstelling in De Stenge in Heinkenszand. De Filatelistenvereniging De Beve- landen heeft een tentoonstelling van maar liefst 250 meter inge richt. Vandaag en morgen zijn er handel aren aanwezig die zegels en kaar ten kopen en verkopen. De ten toonstelling is vandaag van 10.00 tot 18.00 uur te bezoeken. Morgen gaan de deuren aan het Stenge plein om 10.00 uur open. Om 16.00 uur wordt de expositie afge sloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67