Huurlingen moeten presteren, Goud Mulder na race van zijn leven 34 Europa Cup Ajacied Daley Blind speelt morgen met FC Groningen tegen Ajax, dat nog kampioen kan worden. Pikant? Ja. Moeilijk? Nee. zaterdag 27 maart 2010 door Koen de Vries Het is een onwaarschijn lijke voorstelling van za ken maar toch wil ik u hem even voorleggen: stel dat Ajax volgend jaar in de fi nale van de Europa Cup speelt te gen Manchester United en dat bei de ploegen hun sterkste spelers niet kunnen opstellen omdat zij verplichtingen elders hebben. En dat de tv het treffen links laat lig gen omdat het op een zeer ongun stig tijdstip wordt gespeeld. Wat zou u daarvan vinden? Merkwaar dig? Onbegrijpelijk? Schandalig? Ik reken al deze antwoorden goed en ook nog sterkere kwalificaties kunnen voor deze ene keer door de beugel. In de tafeltenniswereld leveren soortgelijke situaties echter een heel andere respons op. Daar zou 'jammer' al als een krachtterm geïnterpreteerd kunnen worden. Kijk maar naar het volgende geval. De Europacupfinalisten Li Ning/Infmity Heerlen en Asko Linz kunnen in hun onderlinge duels (uit en thuis) beide een top- speelster niet opstellen. Gistera vond verscheen in Heerlen Wang Yue Gue, de kopvrouw van Linz, niet achter de tafel omdat ze van haar Singaporese bond aan een toernooi in China moest mee doen. En bij de return over vier weken in Oostenrijk zal Heerlen het moe ten doen zonder haar kopvrouw, de Koreaanse Dang Ye Seo. Zij moet zich dan van haar bond in een trainingskamp voorbereiden voor het WK. Beide teams betreuren de situatie maar hebben geen machtsmidde len om er ook maar iets aan te doen. Daar komt bij dat de eerste wed strijd gisteravond, op vrijdagavond dus, werd gespeeld met een aan- vangstijdstip van 19.30 uur. Studio Sport zegde af, omdat het onmoge lijk om 22.30 uur een goede samen vatting in beeld kon brengen. Wel licht was het duel dan nog niet eens afgelopen. Ook andere media zagen af van een gang naar het Limburgse, om dat niemand zat te wachten op een tafeltennisverhaal dat de dead line net wel of net niet zou halen. Waarom dan toch op vrijdagavond gespeeld? Omdat Li Jiao (Heerlen) en Liu Jia (Linz) hedenochtend moesten afreizen naar Guangzhou (China) voor alweer een of ander belangrijk toernooi. De conclusie ligt voor de hand: Een sport die zo moet schipperen met de omstandigheden zal nooit en te nimmer serieus worden ge nomen. 1. Tourbaas laat Hoogerland wachten 2. Bekerfinale Ajax - Feyenoord 3. De Meeuwen zit weer in de lift STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Doe mee met de PZC Familieloop: www.pzc.nl/familieloop VERHUURDE SPELERS Daley Blind heeft vijf competitie wedstrijden in het eerste van Ajax gespeeld. FC Groningen-speler Daley Blind (rechts) wordt op de hielen gezeten door Miroslav Stoch van FC Twente. foto Dennis Beek/ANP door Peter van Leeuwen KOPENHAGEN - Op de dag dat zijn werkgever Cofidis bekendmaakte twee jaar langer door te gaan met de sponsoring van de wielerploeg reed Teun Mulder bij de wereld kampioenschappen baanwielren- nen in Kopenhagen de race van zijn leven. Het leverde de sprinter uit Zuuk de wereldtitel op de kilo meter tijdrit op en wellicht een nieuw contract. Het was zijn der de regenboogtrui. Mulder kwam tot een tijd van 1.00,341. Nooit was iemand op zee niveau sneller. „Ik finishte, zag de tijd en dacht: waar haal ik dit van daan? Het is ongelooflijk, de race van mijn leven." Hoewel hij al in 2005 de wereldtitel op keirin vero verde en drie jaar later in Manches ter ook al de beste van de wereld was op de kilometer tijdrit bleef Mulder (28) lang in de schaduw van Theo Bos. Hij zag de voorma lig wereldkampioen sprint na de Spelen van 2008 overstappen naar de weg en verloor daarmee behal ve een trainingsmaat ook een in spirator. „We hebben gisteren nog gebeld. Theo zit in België voor Gent-Wevelgem. Ik was teleurge steld over de keirin. We hebben die wedstrijd even doorgenomen maar vooral ontspannen bijge- kletst." De post-olympische winter was een lastige geweest voor Mulder. Wielerbond KNWU wilde op de baan een nieuwe weg in slaan, maar ging uiteindelijk bij gebrek aan opvolgers verder met Peter Pie- ters, die in zijn hoofd al afscheid had genomen. De grondlegger van de Nederlandse baansuccessen was de jaren ervoor eigenlijk al te druk geweest om nog voldoende aandacht aan de sprinters te beste den. De ingehuurde Tsjech Pavel Buran, een oud-sprinter, werd am per serieus genomen. Mulder legde contact met wieler ploeg Cofidis en kon tot zijn eigen verrassing aan de slag met de Fran se topsprinters Kevin Sireau en Francois Pervis. Hij zag bovendien de Duitse sprinttrainer René Wol- lf in dienst treden bij de KNWU waarmee het sprintkamp zich ein delijk weer serieus genomen voel de. De samenwerking is nog vers. Het ging gisteren in de Ballerup Super Arena te ver om een essentieel deel van het succes aan Wolff toe te schrijven. Maar de voormalig wereldkampioen sprint heeft hoe dan ook zijn waarde gehad de afge lopen tweeënhalve maand voor Mulder, net als zijn werk met de Fransen. „Ik heb heel veel 500 me ters getraind en aan mijn start ge werkt. Ik had gehoopt op een me daille, maar met zo'n tijd had ik geen rekening gehouden." Mulders toernooi zit erop in Kopenhagen. Donderdag had hij al in samen spraak met Wolff beslist niet op de sprint uit te komen. „Ik wilde me helemaal focussen op deze ra ce. Het heeft zeker geholpen. Ik wilde in Kopenhagen een medaille pakken, nu sluit ik af met goud. Het is bizar. Dit is een moment om in te lijsten." Willy Kanis werd op de sprint uit geschakeld in de achtste finales. Ka nis, vorig jaar nog winnares van zil ver, verloor gisteren van de Austra lische Kaarle McCulloch en slaag de er ook niet in zich via de her kansingen bij de laatste acht te voe gen. Vera Koedooder eindigde op het onderdeel scratch als twaalfde. De Nederlandse achtervolgings- ploeg werd zesde. Levi Heimans, Arno van der Zwet, Tim Veldt en Sipke Zijlstra realiseerden een tijd van 4.04,818. www.pzc.nl MEEST GELEZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59