en ronde schedels zeeland 129 Met gras bedekt ©/MS® Plan van aanpak voor oppepper oesterputten TH Vossenplaag net over de Belgische grens Nieuwe eigenaar De Kabbelaar Cestaltpraktijk Hara opent de deuren Helder opent deuren na verbouwing Ondernemersplein Cabanaz is nu danscafé Swing-it AVA INBOUW CENTER hét totaaladres voor: INBOUWfPyl>ARATUURi KEUKENS! RE PARAT! EfHUI S BOUDE L I I KEf ARRARAT U U R! start verkoop IBlTstevaêÜ Kinderen versieren Paashaaskoeken W* BECÖQÏÏÏÏ Zeillessen voor kajuitschepen Natural High weer open na winterstop T Mieldekuiartier www.woneninbestevaer.nl zaterdag 27 maart 2010 S Van het kerkhof van 't Schutje is nog kleine verhoging in een weiland naast de Heuvelsweg te zien. Grafstenen liggen er allang niet meer, pony's grazen het gras van deze dodenakker kort. SCHARENDIJKE Duikwinkel en eetcafé De Kabbe laar in Scharendijke is vernieuwd. Het eetcafé is wat ruimer van op zet geworden, de duikwinkel heeft een nieuwe eigenaar. Sean van leien heeft de winkel overgenomen. „In grote lijnen voe ren we hetzelfde assortiment. Daar- KATS Michaëla Schijve heeft in Kats een praktijk voor gestalttherapie, mu ziektherapie en Zen-meditatie geo pend. Gestalttherapie helpt men sen snel tot de kern van een pro bleem te komen. De muziektherapie van Schijve is ontwikkeld om communicatieve vaardigheden van kinderen en au tisten te ontwikkelen. www.gestaltpraktijkzeeland.nl RENESSE Grandcafé Helder in Renesse* is weer open. De zaak is de afgelopen week verbouwd en heeft een fris interieur gekregen. Op de begane grond zit nog steeds het vertrouw de restaurant. Op de bovenverdie ping is een barbecuerestaurant ge realiseerd waar de klanten aan ta fel hun vis of vlees kunnen grillen. Na de verbouwing is de zaak ook geschikt voor grotere groepen. naast verzorgen we PADI en NOB duikopleidingen en verhuren we duikspullen." De vernieuwde zaak wordt van daag geopend in het bijzijn van ge nodigden. Vanaf morgen start het nieuwe seizoen en is De Kabbelaar weer open voor het publiek. RENESSE Cabanaz is overgegaan in andere handen en daarmee is het 'Cubaan se sfeertje' verlaten. Met danscafé Swing-it wil de nieuwe eigenaar Freek van Es een toegankelijke zaak voor een breed publiek neer zetten. Een zaak waar wat gedron ken kan worden en (vanaf half april) voor een zacht prijsje kan worden gegeten. Ook de inrichting is helemaal vernieuwd. UNIEK IN ZEELAND! Kanaalstraat 651 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl door Luc Oggel yerseke - De eigenaren van de oes terputten in Yerseke en de gemeen te hebben de handen ineen gesla gen om het cultuurhistorisch erf goed de broodnodige oppepper te geven. Een gezamenlijk plan van aanpak voorziet onder meer in het opknappen van de putten en het indienen van subsidieaanvragen. In de visie van de gemeente zou den de putten een spilfunctie moe ten krijgen binnen de Gebiedsvi- sie Yerseke, die de komende jaren tot een metamorfose van de water kant van het mosseldorp moet lei den. De insteek is om binnen de cultuurhistorische waarde ook de economische functie te handha ven. De putten worden opgeknapt en schoongemaakt. Het plan van aanpak wordt 20 april gepresen teerd aan de gemeenteraad. Rond de zomer moet duidelijk zijn of en hoe de locatie van dorpshuis De Zaete kan worden ontwikkeld. Daarvoor is een werkgroep in het leven geroepen bestaande uit verte genwoordigers van onderzoeksinti- tuten NIOO, Imares, het Ooster- scheldemuseum, Impuls Zeeland en bedrijven. „De combinatie van wetenschap en toerisme is haal baar, daar zijn we van overtuigd", aldus wethouder De Kunder. i. foto Collectie Gemeentearchief Schouwen-Duiveland BRUINISSE kom naar De Scheldewerven op 27 maart a.s. appartementen, herenhuizen, stadswoningen en exclusieve penthouses waterwonen in de stad lopend naar centrum, strand en boulevard van Vlissingen Kinderen kunnen aanstaande woensdagmiddag paashaaskoeken versieren in de supermarkten van Albert Heijn in Burgh-Haamstede en Bruinisse. Kinderen moeten zich vooraf aanmelden, de versier de koek mag mee naar huis. BROUWERSHAVEN Schipper Lowie Reinders geeft met zijn kajuitzeilschip zeillessen op het Grevelingenmeer. Naast zeil vaardigheden komen ook veilig heid aan boord, waterkaart lezen, varen met een kajuitzeiljacht en het bedienen van een buitenboord motor aan bod. Voor senioren en gehandicapten worden speciale lessen gegeven. Meer informatie: 06-39618669 BROUWERSDAM Beachclub Natural High opent vol gend weekend weer de deuren voor een nieuw watersportseizoen. Op 3 april start in de winkel de gro te uitverkoop van de collectie 2009 en kan het nieuwe kitesurfmate- riaal van 2010 gratis worden uitge test. Ook de kitesurflessen begin nen weer. De seizoensstart krijgt een extra tintje met een knalfeest op zaterdagavond 3 april. door Harmen van der Werf terneuzen - In Damme en omge ving, net over de Belgische grens, vormen vossen zo'n grote plaag dat het jachtseizoen met anderhal ve maand is verlengd. Vorig jaar wisten jagers in het gebied 253 vos sen op te sporen en te doden. Dat aantal wordt dit seizoen overschre den, voorspelt secretaris Rony Van Parys van de wildbeheereenheid (wbe) Drie Koningen. Vossen rukken ook steeds meer in Zeeuws-Vlaanderen op, maar zo veel als er over de grens zitten, zijn er nog niet. Secretaris Paul Prince van de wbe Koewacht: „We tellen ze nu jaarlijks vier keer, op één avond. Vorig jaar zijn er 86 tot 103 stuks geteld." Vorig jaar heeft de wbe Koewacht een meldpunt geopend voor scha de door vossen (wbekoewacht@- zeelandnet.nl). Tot nu toe zijn bij het meldpunt 23 meldingen bin nengekomen. De wbe Koewacht heeft het meldpunt ingesteld om aan te kunnen tonen dat het no dig is 's nachts te jagen met licht bakken. Explosief noemt secretaris Ed- mond Mabesoone van de wbe Ro- danborg de situatie net over de grens. „Rondom Knokke wordt niet meer gejaagd op vossen. Nieuwbouw Symfonie Mortiere, M'burg rtDCM ui IIC UMBH Kom naar de bouwlocatie U r CIM n U13 aan de Eddie Boydstraat te Middelburg. Bekijk de kavels en laat u - informeren door de make- makelaar www.symfonie-mortiere.nl Vandaag Open Huis van 11 -13 uur1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57