261 zeeland Hulpvraag overstijgt 'wM Dorpsraad wil snel verder met toekomstplannen Gerestaureerde Salvator Mundi terug RECQRDS Lezing over het erfrecht Reddingboot vaart uit voor kitesurfer Nieuwe predikant bij Hervormde Gemeente Ontsnapte man is nog steeds spoorloos DE ZONNEBLOEM Afdeling Schouwen-Duiveland in veertig jaar gegroeid Paaszangavond in de Nieuwe Kerk Voorjaarsverkoping in zorgcentrum Onderzoek NMa naar kartelvorming Sagro zaterdag 27 maart 2010 mmsKaBaamammBBuammtmaamm Een verteKD over DE SCHUILPLAATS De Rampnacht van Heusden C van Rijswijk vertelt. Op zondag 5 november 1944 vond in Heusden een verschrikke lijke gebeurtenis plaats. Hoe loopt het af met Kees en zijn gezin...? CD 1410162 €7,95 VERKRIJGBAAR IN DE BOEKHANDEL of bij STH RECORDS WWW.STH.NL T 033-2537604 ZIERIKZEE - Notaris Sander Lettin- ga van notariskantoor Klaassen uit Zierikzee verzorgt dinsdag 30 voor de Odd Fellows Loge een lezing over het notariaat in het algemeen en het erfrecht in het bijzonder. De themabijeenkomst wordt ge houden in het vaste onderkomen van de Odd Fellows op het Sint Ja- cobshofje aan de Sint Domusstraat in Zierikzee. Wie meer wil weten of zich aan wil melden kan bellen: 06-16245211. De avond begint om 20.00 uur. SCHARENDIJKE - De dorpsraad Scha- rendijke wil snel verder met het door de dorpsraad zelf ontwikkel de toekomstplan De Doorbraak. Dinsdag 30 maart komt de voort gang van het plan - en dat van an dere plannen voor het dorp - aan de orde tijdens de vergadering van de dorpsraad. Aan De Doorbraak zijn, zo staat te lezen in het jaarverslag van de dorpsraad, al meerdere praatses sies gewijd. De hoge ambities zijn bijgesteld en er ligt nu een volgens de dorpsraad aantrekkelijk en haal baar plan. Een plan dat het waard is om snel verder uitgewerkt en vervolgens uitgevoerd te worden. „Het dorp heeft de beoogde im- SK3giS®S®SZ$a@®BSHSa65S8@8aae@aBS^gaB8BB5Z8MSI OUDDORP De reddingboot van Ouddorp is donderdagmiddag uitgevaren voor een kitesurfer. De watersporter was op de Noordzee in de proble men gekomen. Terwijl de redding boot nog onderweg was wist de ki tesurfer toch op eigen kracht aan de kant te komen. Alleen zijn vlie ger was achtergebleven in zee. De bemanning van de reddingboot heeft de vlieger opgepikt. ZIERIKZEE Dominee Piet de Graaf uit Zeven bergen is de nieuwe predikant van de Hervormde Gemeente Zierik zee. De Graaf, 65 jaar, gehuwd, vijf kinderen, verhuist begin juli naar Zierikzee. Hij volgt dominee Jan Kievit op, die in september vorig jaar in dienst trad van de landelijke Protes tantse Kerk ten behoeve van het do- venpastoraat in Zuid-Nederland. GOES De politie zoekt nog altijd naar een man, die woensdag 10 maart in Goes-Zuid ontsnapte na een aan houding. De man werd in de kraag gevat op verdenking van mishande ling van zijn vrouw. Hij wist ech ter te ontkomen. Met agenten op mountainbikes en speurhonden werd de omgeving aan de ingang van het bos bij de Van Hertumweg tevergeefs uitgekamd. puls hard nodig", aldus het jaarver slag van de dorpsraad. Tijdens de vergadering dinsdag komen naast De Doorbraak ook de ontwikkelin gen rondom het Bethlehemplein aan de orde. Het was de bedoeling om het plein te herinrichten. De gemeente Schouwen-Duiveland zou dat financieren uit de op brengst van de verkoop van gron den, maar dat blijkt onvoldoende geld op te leveren. Zonde volgens de dorpsraad. „Het vervult de dorpsraad met zorg. Dat er iets ge beurt in het dorp is zó belangrijk voor de leefbaarheid." De vergade ring dinsdag van de dorpsraad wordt gehouden in De Putmeet. Aanvang 20.00 uur. ZIERIKZEE In de Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt zaterdag 3 april een Paaszang gehouden. Aan de avond werken mee: het Christelijk Ge mengd eilandenkoor en meisjes- en kinderkoor Jedaja. Joost van Bel- zen bespeelt het orgel. Verder wer ken mee trompettist Sjaak Berre- voets en violiste Elsa Wondergem. De zangavond begint om 19.30 uur. De kerk is open vanaf 19.00 uur. BRUINISSE In het Bruse zorgcentrum In 't Op per wordt dinsdag 30 maart een voorjaarsverkoping en rommel markt gehouden. Het Rad van Avontuur is present en er zijn stands met bloemstukjes, planten, riemen, tassen en tweedehands boeken. Ook aan de inwendige mens is gedacht met verse bolus sen en gebakken vis.-De verkoping begint om 10.00 uur. 'S-HEERENHOEK De Nederlandse Mededingingsauto riteit (NMa) heeft donderdagmid dag in het kader van een onder zoek naar kartelvorming een inval gedaan bij aannemingsbedrijf Sag ro aan Heinkenszandseweg in 's-Heerenhoek. De Zeeuwse politie verleende assistentie bij de inval. Zij verrichtte geen aanhoudingen. De directie van Sagro was niet be reikbaar voor commentaar. Het bestuur van De Zonnebloem vlnr: Dingeman Priemis (coördinator bezoekwerk), Rob Smith (voorzitter), Janny Dekker (activiteitencoördinator), Els Strijbos (penningmeester) en José Kostense (secretaris) foto Ronald den Dekker JJWM A Mm ('y door Esme Soesman Belinda Veenstra stoft het gerestaureerde Christusbeeld af in het Zierikzee- se verpleeghuis Cornelia. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Na jarenlang een do lend en enigszins vergeten bestaan te hebben geleid in de diverse kan toorruimten van verpleeghuis Cor nelia in Zierikzee heeft het Chris tusbeeld Salvator Mundi een nieu we prominente plek gekregen. Het staat nu in het grand café van het verpleeghuis, tegen de muur van de ruimte waar wekelijks de kerkdienst wordt gehouden. Het Christusbeeld, dat ergens tus sen 1850 en 1870 is gemaakt in Bee- sel, bij Roermond, is afkomstig uit de kapel van de 'oude' Cornelia in het centrum van Zierikzee. De Christusfiguur draagt de wereld in zijn linkerhand en zalft de wereld met zijn rechterhand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54