PZCU Dorpsraad niet blij met subsidietaak 26 en 27 30 en 31 LEEFBAARHEID Gemeente wil af van verdeling bijdragen strao's en dorpsfeesten Gemeente bestrijdt betonrot in Brouwershavense sluis Inbraak in Ons Dorpshuis en kinderopvang almanak Inschrijven voor Paasduik Renesse Lente vandaag: speciale bijlage OPEN HUIZEN ROUTE crurw |\a/CM ni ll\/CI A Kin Hulpvraag overstijgt tegenwoordig vaak de mogelijkheden Zaterdag 27 maart 2010 Antwerpenaren gooien kapitalen in Zeeuws water Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De dorpsraden van Nieuwerkerk en Oosterland zijn niet enthousiast over een nieuwe taak die ze er volgend jaar bij krij gen. De stads- en dorpsraad op het eiland moeten dan de subsi dies voor dorpsfeesten en strao's gaan verdelen. „Wij zijn daar zeer terughoudend over", zegt Jan van de Berge, voor zitter van de dorpsraad Nieuwer kerk. Niet omdat we te beroerd zijn dit erbij te doen, maar wel qm- •dat we in wezen handhaver van het gemeentelijk beleid worden. Vorig jaar is ons terloops gevraagd of we het geld voor de Oranjevere niging willen doorsluizen. Maar vorige week bleek dat we de subsi dies voor alle dorpsfeesten moeten verstrekken. Daarmee worden we gevraagd die zaken te beoordelen. We willen het niet meemaken dat een dorpsraadslid door inwoners met de nek wordt aangekeken om dat de ene vereniging wel en de an dere geen subsidie krijgt." Dat is zo ongeveer ook de kritiek die vice-voorzitter Jeanette Bolle van de dorpsraad Oosterland heeft. „Die subsidies moeten vol gend jaar voor april bij ons zijn aangevraagd. Stel dat de voetbalver eniging in november met een plan voor een feestje komt. Dan heb ben wij een probleem. In feite krij gen wij de zwarte piet toege speeld. Het gaat net als met die kerstbomen destijds. Er wordt ons gevraagd wat we ervan vinden als de dorpsraden de kerstbomen zou den plaatsen in de kernen. En drie maanden later lees je in de krant dat wij kerstbomen gaan zetten." Bolle ziet ook een positieve kant. „Er is een eerlijker verdeling van de budgetten gekomen. De dor pen met een strao of dorpsfeest kregen meer dan de andere dor pen. Dat is nu gelijk getrokken. Voor Oosterland betekent dit dat we 1900 euro krijgen, 150 euro meer dan voor dit jaar." Wethouder Gilles Houtekamer be vestigt dat de dorpsraden per 2011 de leefbaarheidssubsidies gaan ver delen. „Dat zijn geen schokkende bedra gen, hoor. Dat gaat over enkele honderden euro's. De dorpsraden hebben veel beter zicht op de be steding van dit geld en voor de ge meente scheelt het een hoop admi nistratief werk. Er is wel een voor waarde. De dorpsraden moeten de subsidieverdeling in een openbare vergadering vaststellen." NIEUWERKERK - In 'Ons Dorpshuis' en in het aangrenzend onderko men voor de kinderopvang in Nieuwerkerk is ingebroken. Dat moet gebeurd zijn tussen 15.15 uur donderdagmiddag en 7.30 uur vrij dagochtend, het tijdstip waarop de inbraak werd ontdekt. De dieven verschaften zich toe gang door een deur van de kinder opvang te forceren. De daders heb ben hier computerapparatuur, een fototoestel en een geldbedrag buit gemaakt. Uit 'Ons Dorpshuis' werd een aantal flessen drank ont vreemd. Het exacte bedrag van de gestolen spullen en van de schade aan het pand is nog niet bekend. De technische recherche heeft vrij dag een sporenonderzoek uitge voerd. ECHTE MAKELAAR 0 118-616617 S3 RENESSE - Voor de derde keer wordt op Eerste Paasdag de Renes- ser Paasduik gehouden. Naar ver wachting trekken hiervoor weer vele honderden mensen naar het strand ter hoogte van paviljoen Zuid-Zuid-West, achter camping Julianahoeve. Vanaf 12.30 uur kunnen zwem mers en kijkers zich opwarmen bij de klanken van dj ieanPaul en dweilband Liever Ier As Tuus. Het startschot voor de duik valt om 15.00 uur. Voor de zwemmers is ér een kom soep en een broodje worst. Inschrijven is gratis en kan via marleen@ovrenesse.nl of via 0111-461414. Tip? redactie@pzc.nl De collega's op het kantoor in Ter- neuzen hadden deze week duidelijk de lente in het hoofd. Ze namen ruim de tijd voor een goed gesprek over te boeken vakanties naar verre, warme landen, maar roemden ook de voordelen van een fijne vakantie in eigen land. ja, eventueel zelfs in ei gen huis en tuin. De kalende Hulstenaar, een fervente trendvolger, sprak lyrisch over de he dendaagse aanbiedingen 'voor in de tuin'. Hij verhaalde van prachtige tuinmeubelen, subtropische planten en zelfs mooie buitenkeukens. De chef hoorde het gelaten aan en brom de: „Buitenkeuken, buitenkeuken... Ik heb niet eens een fatsoenlijke bin nenkeuken!" BROUWERSHAVEN - Het werk aan de verwacht Jan Quist van de gemeen- keersluis van Brouwershaven ver- te Schouwen-Duiveland. Het was loopt voorspoedig. „Als het weer slecht gesteld met de Brouwse keer- mee blijft zitten, dan is* het werk sluis. Roestende bewapening zorgde donderdag klaar. Nog voor Pasen", voor afbrokkelend beton. Door ka- thodische bescherming in te zetten bracht van een minder edele soort, moet de sluis zeker weer een jaar of legt Quist uit: „Die offeren zich in tien mee kunnen. Die methode dat roestproces op." Door de werk- komt er op neer dat er stukjes me- zaamheden is de doorgang smaller taal in het beton worden aange- dan normaal, foto Ronald den Dekker Dé ideale gelegenheid om zonder afspraak uw toekomstige (droom-)woning geheel vrijblijvend te bezoeken en uitgebreid te bezichtigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53