gaat uit het basispakket Malta, unieke iltuurmix! Bofvirus waart rond onder studenten in de Randstad land 15 J bekijk de actuele voorraad op www.zwartepoorte.nl OQQ NU VOORJAARS ACTIE BIJ ZWARTEPOORTE 'Kritiek op politie niet terecht en kwetsend' Veel meer mis bij tellen stemmen Beloning uitgeloofd voor tip over branden Diplomaten betalen slechts helft boetes Or CBR: tijd voor grote schoonmaak Drie aanhoudingen mishandeling RET'ers kostbare therapie niet langer vergoeden zaterdag 27 maart 2010 15% voordeel op onze voorraad nieuwe BMW 1 serie BMW 3 serie 2e paasdag geopend 10.00 -16.00 uur MALTA - COZO COMINO Htl. San Pawl*** Vertrek in mei 8 dagen, logies/ontbijt 11 dagen vanaf 376 vanaf; J m Htl. Riviera Sport Er Spa**** Vertrek in mei 8 dagen, logies/ontbijt Al vanaf 11 dagen vanaf 429 H Genoemde prijzen zijn vanafpiijzen p.p. o.b.v. 2 pers. Incl, vlucht in de U-klasse: luchthavenbelasting en brandstoftoeslagen, excl. andere toeslagen. Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. IMÊÊStÊtfliÊÊÉI Htl. Sunflower*** Vertrek in mei 8 dagen, logies/ontbijt 11 dagen vanaf 349 Ramla Bay**** Vertrek in mei 8 dagen, halfpension 11 dagen vanaf 549 Arke.nt BILTHOVEN - Bij ruim honderd mensen in Nederland is sinds de cember bof vastgesteld. Dat heeft het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM) giste ren gemeld. De ziekte, die over het algemeen mild verloopt, waart vooral rond onder studenten in Leiden, Delft en Utrecht. Bof komt in Nederland nauwelijks nog voor sinds de inenting erte gen in 1987 werd opgenomen in het Rijksvaccinatieprogramma. Dat gebeurde omdat jaarlijks enke le honderden kinderen in het zie kenhuis terechtkwamen met een hersenontsteking als gevolg van bof Kinderen krijgen twee keer een prik tegen bof, mazelen en ro dehond. Volgens RIVM-directeur Roel Cou- tinho is 90 procent van de besmet te studenten minstens één keer ge vaccineerd. Dat zij toch ziek zijn geworden, zou erop kunnen wij zen dat het vaccin na verloop van tijd niet meer zo goed werkt. Hoe dat precies komt, is niet duidelijk, aldus Coutinho. De uitbraak onder studenten is niet uitzonderlijk. „Het is een leef tijdsgroep die dicht op elkaar leeft en veel met elkaar te maken heeft", aldus Coutinho. Er is voor alsnog geen reden jongeren op nieuw in te enten. Wel doen men sen die niet volledig gevaccineerd zijn, er volgens hem goed aan dat alsnog te laten doen. Bof wordt veroorzaakt door een vi rus en is erg besmettelijk. Besmet ting vindt plaats door bijvoorbeeld hoesten of niezen. De symptomen zijn koorts, opgezwollen wangen door ontsteking van de oorspeek selklieren. De zwellingen nemen doorgaans na een week af en na twee weken zijn de meeste patiën ten weer beter. In uitzonderlijke gevallen kunnen complicaties optreden, zoals eenzij dige doofheid, horsenontsteking of ontsteking aan de teelballen of eierstokken. DORDRECHT De ouders van de vermoorde Milly Boele vinden kritiek op het opere ren van de politie in de zaak onte recht en kwetsend. 'Negatieve opmerkingen en beledi gingen aan het adres van de politie komen niet alleen hard aan bij de politieagenten, maar ook bij ons als familie en vrienden', schrijven zij in een verklaring, waarin ze de media ook vragen om tijd en rust om het verlies een plaats te geven. EMMEN Bij het tellen van de 40.000 stem men in de gemeente Emmen op 3 maart is veel meer misgegaan dan werd gedacht. Dat blijkt uit de con troletelling die gisteren is gehou den. Zo zijn bij verscheidene par tijen de voorkeursstemmen bij de verkeerde personen terechtgeko men. Burgemeester Cees Bijl zal een brief naar de minister van Bin nenlandse Zaken schrijven. VEENDAM Justitie in Groningen looft een be loning uit van 15.000 euro voor tips die leiden tot de oplossing van de serie brandstichtingen die de af gelopen weken voor grote onruste in Veendam hebben gezorgd. Dat maakte het Openbaar Ministerie gisteren bekend. Het OM en de politie zijn onder meer op zoek naar mensen die film- of fotomateriaal van de bran den hebben. DEN HAAG Diplomaten zijn slecht in het vol doen van boetes. Zij hebben vorig jaar slechts de helft van hun ver keersboetes betaald, zo blijkt uit een brief van demissionair minis ter Ernst Hirsch Ballin (Justitie) aan de Tweede Kamer. Het ministerie van Buitenlandse Zaken blijft er 'onverkort' op aan dringen dat ook de zogenoemde ge privilegieerden gewoon hun boe tes betalen. RIJSWIJK De ondernemingsraad (or) van het Centraal Bureau voor Rijvaardig heidsbewijzen (CBR) vindt het tijd voor een grote schoonmaak in top van de organisatie. De or, die daar mee een uitspraak van demissio nair minister Camiel Eurlings (Ver keer) ondersteunt, schrijft dat in een brief aan de directie, naar aan leiding van 'veel verontruste en verontwaardigde reacties'. ROTTERDAM De politie heeft drie jongens gear resteerd in verband met de mishan deling donderdagavond van vijf medewerkers van de RET. De me dewerkers kregen het aan de stok met jongeren die geen vervoersbe wijs hadden. Nadat die waren be keurd, keerde de groep zich tegen de controleurs. Meteen na het inci dent bij metrostation Marconiplein werd al een 18-jarige Rotterdam mer aangehouden. psychoanalyse, waar jaarlijks zes honderd mensen in Nederland ge bruik van maken. Zij mogen hun behandeling nu nog volgens de oude vergoeding afmaken maar nieuwe patiënten moeten zelf de 12.500 euro per jaar betalen. Thijs de Wolf, tevens bestuurder van het Nederlands psychoanaly tisch instituut, vindt het onjuist dat een kleine groep patiënten met hardnekkige psychische pro blemen hier de dupe van wordt. Voor hen zal de therapie van grondlegger Sigmund Freud sim pelweg onbetaalbaar zijn. Er is ook geen alternatief, zegt De Wolf: „De meeste patiënten zijn al vaker kortdurend behandeld maar dat bood geen soelaas." Tijdens de sessies van steeds drie kwartier wordt iemands gedrag grondig geanalyseerd. Er wordt daarbij speciaal gekeken naar de emoties. „In de therapie herken nen we allereerst het patroon maar we proberen het ook bij te stellen. Wat kan iemand zelf doen om de situatie anders te laten ver lopen. Maar dit nieuwe, aangeleer de gedrag moet inslijten. En dat heeft tijd nodig." Daarom kan de therapie jaren duren. Hij bena drukt dat deze therapie maar voor een kleine groep is weggelegd. „Veel mensen met mildere klach ten hebben gelukkig baat bij een korte behandeling." Dat de therapie niet effectief zou zijn, valt volgens De Wolf te be twisten. Uit een onderzoek dat de patiënten eens in de zoveel tijd volgt, blijkt de therapie wel dege lijk aan te slaan. Maar het CVZ legt de lat hoger. Het eist dat de pa tiënten die de therapie volgen wor den vergeleken met patiënten met gelijke klachten die geen therapie krijgen. Dat is niet ethisch, vindt het Nederlands Psychoanalytisch Instituut. Zieke patiënten die in aanmerking komen voor psycho analyse kun je niet jarenlang de be handeling onthouden. centen van het ICA demonstreerden gistermiddag tegen het voornemen van demissionair staatssecretaris Marja van Bijsterveldt (Onderwijs) om de subsidiekraan voor de mid delbare school dicht te draaien. Vol gens de bewindsvrouw is de kwali teit van het onderwijs onder de maat. foto Marcel Antonisse/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5