381 sport Karin Bakker slaat een Verlinden maakt sterke indruk ATLETIEK Voormalig Terneuzense kan vanwege blessure titel in Marathon Zeeuws-Vlaanderen Ruime winst voor poolbiljarters Roadies Johnny Bleyaert trainer Aardenburg Politie zet Hamilton langs de kant Malacarne bekroont lange vlucht met zege De Die seconde van EK-limiet af zaterdag 27 maart 2010 W Karin Bakker moet de Marathon Zeeuws-Vlaanderen aan zich voorbij laten gaan. De titelverdedigster kampt met een blessure. MIDDELBURG De poolbiljarters van Roadhouse Roadies walsten in de regionale eerste klasse over Runout uit Til burg heen: 8-1. Het enige opvallende aan de over winning van de Roadies op de hek kensluiter was dat het geen 9-0 werd. Rinus Witte verslikte zich in Paul Lamers, maar maakte het snel weer goed tegen Danny Deering. AARDENBURG Zondagderdeklasser Aardenburg heeft eindelijk een opvolger gevon den voor de naar Axel vertrekken de trainer Rinus Zegers. De Belg Johnny Bleyaert, momenteel trai ner van KSC Blankenberge, heeft een verbintenis voor een jaar gete kend. De inwoner uit Sijsele, nabij Brugge, had eerder de selectie van KFC Eeklo en KSK Maldegem on der zijn hoede. MELBOURNE De politie van Melbourne heeft gis teravond Formule i-coureur Lewis Hamilton aangehouden nadat hij 'over-enthousiasf door de straten van Melbourne reed. De wereld kampioen van 2008 bood direct zijn excuses aan: „Wat ik deed was stom en ik wil mijn verontschuldi gingen aanbieden." Hamilton werk te eerder op de dag de vrije trainin gen af voor de GP van Australië. CABACES - De Italiaan Davide Mala carne heeft gisteren een lange vlucht in de Ronde van Catalonië met een succesvolle solo afgerond. De renner van Quick Step was in de vijfde etappe, van Asco naar Cabaces over 181 kilometer, betrok ken bij een ontsnapping van vier renners en reed op de laatste klim van de dag weg bij zijn medevluch ters. Het peloton achterhaalde de ande re drie vluchters, maar Malacarne bleef buiten schot. De Italiaan reed in totaal zo'n 170 kilometer vooruit. De Duitser Andreas Klöden eindigde op ruim een hal ve minuut uiteindelijk als tweede, de Spanjaard Luis Leon Sanchez fi nishte als derde. De Nederlander Michel Kreder, rijdend voor Gar- min, onderstreepte zijn goede vorm in Catalonië door als vierde over de streep te gaan. De Spanjaard Joaquim Rodriguez blijft leider in het algemeen klasse ment. Hij heeft tien seconden voorsprong op zijn landgenoot Xa- vier Tondo. Kreder, die dit seizoen debuteert bij de profs en is opge leid bij de Rabobankformatie, be zet de zevende plaats op 1 minuut en 21 seconden. Voor Malacarne was het zijn eer ste profzege. De Italiaan was in het 1 verleden wereldkampioen bij de junioren op de cross. Hij vertrok samen met de Spanjaarden Rami rez, De Lis en Veloso al heel vroeg in de koers op avontuur en hield als enige stand. De tweede editie van de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen wordt gehouden op zaterdag 17 april. In de aanloop naar dit evene ment verschijnt in deze krant een reeks artikelen. Vandaag: Karin Bakker/vorig jaar de winna res van de eerste editie. door René van Stee ROESELARE - Haar Terneuzense ac cent is Karin Bakker al een poos kwijt. Maar de eerste winnares van de Marathon Zeeuws-Vlaande ren heeft haar geboorteplaats lief „Het was een grote eer om als eer ste op de Markt over de finish te komen. En dan te bedenken dat ik eerst in Rotterdam wilde lopen. Vooral m'n vader kon daar als ech te Terneuzenaar met z'n verstand niet bij", vertelt ze in onvervalst Roeselaars dialect. De veertigjarige Bakker woont al bijna de helft van haar leven in de West-Vlaamse stad. Zij bleef han gen aan haar echtgenoot en oud- wielerprof Luc Wallays. Hij stimu leerde zijn aanstaande vrouw om te gaan sporten. Met succes: in 1990 liep de - toen nog - Terneu zense binnen vier uur de mara thon van Rotterdam. „Het vreem de was dat ik zo fris als een hoen tje over de streep kwam. Ik had er bij wijze van spreken nog wel één kunnen lopen. Dat was eigenlijk het moment dat we er achter kwa men dat ik zeer geschikt was voor het ultralopen." In die tak van sport boekte de frê le Bakker grote successen. Van 1991 tot en met 1999 was zij in de Nacht van Torhout, een ultraloop over honderd kilometer, telkens de beste van in België woonachti ge atletes. Ook belandde ze stee vast op het podium van het over all-klassement. In de beginjaren had de oud-Zeeuws-Vlaamse, met als beste tijd acht uur en twintig minuten over honderd kilometer, nog niet de Belgische nationaliteit. door Rob de Bruyn AMSTERDAM - Hij zei het niet met zoveel woorden, maar wat was Joe- ri Verlinden blij dat hij gisteren op de tweede dag van de Amsterdam Swim Cup ineens in de schijnwer pers stond. De vlinderslagspecia list had zich op de 100 meter met een puike 52,48 seconden overtui gend geplaatst voor het EK van ko mende zomer in Boedapest (li miet 52,74). En eindelijk viel hem de erkenning ten deel die hij de voorbije jaren zo miste. „Ik heb me de afgelopen jaren door de buitenwacht best wel on dergewaardeerd gevoeld", sprak de 22-jarige zwemmer na zijn race. „Het gaat in Nederland heel vaak over de vrouwen. Dat is gezien de prestaties logisch en terecht, maar ik dacht: dat wil ik ook. |a, ik heb die erkenning wel nodig. Buiten het zwemwereldje weet eigenlijk niemand wat je er allemaal voor Daardoor greep ze naast de Bel gische titel. „Mede om die reden ben ik genaturaliseerd. En toen won ik die titel in de jaren erna dus wel." Bakker was ook succesvol op de marathon, een afstand die inder tijd eigenlijk te kort voor haar was. In 1997 dook zij in Eindhoven zelfs onder de drie uur (2.58). Het lever de haar een derde plaats op. De ze ge ging naar Carla Beurskens. Hoe wel ze in de jaren negentig haar beste periode had, besefte de im port-Belgische ook toen al dat ze met oogkleppen opliep en een be perkt sociaal leven leidde. Dit nog los van het feit dat veel mensen twijfels hadden over ultralopen, omdat het onverantwoord zou zijn. „Maar dat bestrijd ik. Het zit 'm niet zozeer in de inspanning die je moet leveren, dat is gewoon te doen, maar meer in de tijd die je moet zien te overwinnen. En als doet." Verlindens gevoel is begrij pelijk gezien zijn levensverhaal. Vooropgesteld dat topsport voor ie dereen een opgave betekent, de ge boren Limburger moet er nóg meer voor knokken. Kort na zijn geboorte werd bij hem een nieraf wijking geconstateerd en sinds dien doet hij het met maar één exemplaar. „Dialyseren hoeft geluk kig niet, maar ik moet meer drin ken en meer rusten dan anderen, ik herstel langzamer", vertelde hij. Verlindens carrière verloopt tot op heden erg geleidelijk. Hoewel hij alweer een tijdje meedraait in de nationale top, plaatste hij zich gis teren pas voor het eerst echt op ei gen kracht voor een internationaal titeltoernooi op de lange baan. De pupil van trainer Marcel Wouda was er op het EK 2008 in Eindho ven ook al bij, maar toen had dat vooral te maken met de relatief soepele kwalificatie-eisen voor de Nederlanders, omdat het toernooi je iets wil bereiken, heb je nauwe lijks tijd voor iets anders. Ik moest ook wel, want ik ben geen natuur talent. Daarom stond m'n leven toentertijd geheel in het teken van trainen, trainen en nog eens trai nen." Een kentering in de semi-professio- nele sportloopbaan van Bakker kwam in 1998. In dat jaar werd in haar been een - naar later bleek - goedaardig gezwel aangetroffen. Vanaf dat moment ging de knop enigszins om en kwam de gedre ven atlete in iets rustiger vaarwa ter terecht. In 2001 ging het licht bijna helemaal uit. In de Nacht van Torhout moest Bakker dat jaar opgeven in verband met hernia- klachten. „Die had ik waarschijn lijk opgelopen door het sporten. Toen bereikte ik een punt dat ik dacht: dit kan niet meer." Rond 2003 begon het toch te krie belen. Met horten en stoten begon in eigen land plaatsvond. „Ik was zó blij toen ik het deelnemersveld hier in Amsterdam zag. Ik heb de rest van de wereld de laatste tijd goed gevolgd en wist dat Jason (Dunford, red.) een 52'er in de be nen had", aldus Verlinden. Ook tot zijn eigen verbazing bleef hij de Keniaan gisteren in het Sloter- parkbad voor. Zijn 52,48 was slechts een halve tel boven zijn ei gen Nederlandse record (51,97), dat hij vorige zomer op het WK in Rome zwom in een prestatiebevor- derend outfit. Wat Verlinden betreft is zijn kwali ficatie voor het EK van Boedapest pas een eerste stap. Hij streeft naar een mondiale topzesnotering op zowel de 50,100 als 200 vlinder en wil naar de Olympische Spelen van 2012 in Londen. Naast Verlinden en Verschuren voldeden gisteren Femke Heemskerk (100 rug) en Inge Dek ker (100 vlinder) aan de EK-limiet. Bakker te trainen. De marathon kwam enkele jaren later weer in beeld. De aanleiding was bijzon der. Want in 2007 werd bij haar echtgenoot Luc een agressieve vorm van leukemie geconstateerd. Ruim een half jaar lag hij in qua rantaine. De oud-renner herstelde volledig. „Ik ben toen weer volop gaan trainen. Als therapie zeg maar. Als compensatie voor de da gelijkse gang naar de kliniek. Heel raar, maar tegelijkertijd heel mooi. Want Luc is er bovenop gekomen en ikzelf zat weer in het goede rit me." De vele trainingsarbeid bleek niet voor niks. Bakker liep zelfs de in middels beruchte snikhete mara thon van Rotterdam in 2007 uit. Een jaar later finishte ze binnen de drie uur en twintig minuten. De oud-Terneuzense kan haar Zeeuws-Vlaamse titel op zaterdag 17 april niet verdedigen. Oorzaak: AMSTERDAM - Stefan de Die, afkom stig uit Terneuzen, is tijdens de Swim Cup in Amsterdam derde ge worden op de 200 meter vrije slag. De zwemmer van Nationaal Zweminstituut Amsterdam finish te in de finale in 1.49,28 minuten. De Die zwom daarmee een per soonlijk record. Zijn oude toptijd was 1.49,55. Maar de Zeeuws-Vla ming was niet snel genoeg voor een ticket voor het Europees kam pioenschap langebaan in Boeda pest. De limiet is 1.48,29. Mogelijk is zijn resultaat wel goed genoeg voor een plek in het estafetteteam, als bondscoach Jacco Verhaeren er tenminste eentje formeert. Andere Zeeuwse resultaten. Man nen. 200 wissel: 31. Kevin Hondsmerk (De Schelde) 2.15,32. Vrouwen. 100 school: 37. Merel van der Ent (Storm vogel) 1.19,27; Jaimy Kort (Stormvo gel) 1.26,95. 100 vlinder: 35. Judith Stap (Stormvogel) 1.05,83; 37. Ma- non Minneboo (Stormvogel) 1.06,34.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40