'Ik zat zwetend van de gpiïSs Hoek vol vertrouwen naar Dovo 361 sport Na tien seizoenen moet Rogier Veenstra (22) vertrekken bij NAC. De geblesseerde profvoetballer uit Middelburg heeft een pijnlijk halfjaar achter de rug en in Breda lijken ze hem vergeten. „Dat valt vies tegen.' zaterdag 27 maart 2010 ROGIER VEENSTRA 45 competitieduels speelde Rogier Veenstra in de ere- en eerste divisie voor NAC, Haarlem en Excelsior. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Een hernia. Meer leek er afgelopen zomer niet aan de hand met Rogier Veenstra. Een pijnlijk half jaar verder heeft hij er vrede mee dat op zijn 22e een car rière als profvoetballer wellicht al tot het verleden kan behoren. De Middelburger werkt iedere dag aan zijn herstel, met het doel weer normaal te kunnen functioneren. „Ik wil straks gewoon weer lekker met mijn vrienden kunnen voet ballen." Tijdens de voorbereiding op dit seizoen krijgt Rogier Veenstra te horen dat hij zich bij NAC op de positie van linksback moet richten. De aanvaller gaat de uit daging aan en het gaat best aar dig. Tot hij eind juli tijdens een wedstrijd met het tweede last krijgt van zijn rug. Rogier Veenstra: „Ik had een slecht seizoen achter de rug, waar in ik was verhuurd aan Excelsior en Haarlem. Achteraf bleek dat ik ook de ziekte van Pfeiffer had ge had, maar ik heb gewoon doorge speeld. Ik kwam terug bij NAC en met Robert Maaskant was er een nieuwe trainer. Ik kreeg twee op ties. Opnieuw verhuurd worden, want als linksbuiten had ik te veel concurrentie. Of het als linksback proberen. Ik wilde wel eens zien hoe dat zou gaan. Op de trainin gen ging het prima. Twee weken na het trainingskamp in Zeeland speelde ik met het tweede tegen Jong RKC. Nu weer als linksbui ten. In de rust had ik een beetje een stijve rug. Toch heb ik die wed strijd uitgespeeld." „Toen ik de volgende ochtend wak ker werd had ik last van mijn rug en een trekkend gevoel in mijn rechterbeen. Ik had moeite om mijn sokken en schoenen aan te krijgen. Ik stapte in de auto naar Breda, maar had zóveel pijn. De fy siotherapeut van NAC zag ook dat ik heel veel last had. Train toch maar mee, zei hij, en kijk maar hoe ver je komt. In eerste instantie leek het ook niets ernstigs. Het werd wel met de dag erger, dat za gen de mensen bij NAC ook. Ik trainde apart van de groep, maar kon op een gegeven moment niet eens meer normaal dribbelen. En als de fysio oefeningen met me deed op de massagetafel, schoot ik omhoog van de pijn." Een mri-scan lijkt uitkomst te bieden. Er wordt een kleine her nia tussen twee ruggenwervels geconstateerd. Hij hoeft niet in paniek te raken, krijgt Veenstra te horen. Hij krijgt drie opties. „De eerste optie was lang rusten, negen weken plat. Bij een profclub is dat niet aan de orde. Opereren kon ook, maar daar was ik volgens de specialisten eigenlijk nog te jong voor. De plek zou dan alleen maar zwakker worden gemaakt. De derde optie was om injecties met ontstekingremmend spul te krijgen. Op 8 augustus kon ik bij een pijnbestrijdingteam in Ooster hout terecht. Neem wel iemand mee, want je kunt niet zelf terugrij den, zeiden ze. Maarten van Rose- velt, een van mijn beste vrienden die ook bij NAC heeft gespeeld en nu bij Kloetinge, is met me meege gaan want mijn ouders waren op vakantie. Door de injecties zou het gevoel in mijn benen en voeten even weg zijn. Ik ben niet bang voor naalden, maar die deed zo veel pijn. Ik werd helemaal misse lijk. Als het maar helpt, dacht ik, dan vind ik het prima. Een paar uur later voelden mijn benen weer goed. Ik kon thuis de trap weer op en ben na een week rust weer voorzichtig gaan trainen met de se lectie." Toch krijgt Veenstra snel weer pijn, deze keer aan de linker kant. Overbelasting misschien? Hij weet het niet, maar de pijn wordt erger en erger. Het voelt precies hetzelfde als de eerste keer, maar er lijkt veel meer aan de hand dan een hernia. „Ik werd er 's nachts wakker van en kon me niet eens fatsoenlijk aankleden. Ik zat echt zwetend van de pijn in de auto. Voetballen ging op zich nog wel, het leek wel of alles dan een beetje los kwam. Maar als ik daarna drie minuten op een stoel zat, kon ik niks meer doen. Het kostte veel energie. Toen heb ik een nieuwe mri-scan aangevraagd, bij een onafhankelij ke neuroloog die geen banden met NAC had. Ik moest me uitkleden en hij zei meteen dat die hernia uitpuilde. Volgens hem zat er een scheurtje in een wervel. Hij zei: 'Dat moet toch wel heel veel pijn doen. Ik vind het ongelofelijk dat je daar nog mee hebt gevoetbald'. Over een operatie hoefde ik niet na te denken. Het was de enige op tie." Veenstra gaat half november in Breda onder het mes. Op vrijdag de 13e.... De operatie zal onge veer drie kwartier duren, maar dat wordt uiteindelijk twee uur. „Toen ik wakker werd had ik een vreemd, tintelend gevoel in mijn benen en billen. Ze vertelden me dat de operatie zwaarder was ge weest dan verwacht en dat ze ook extra verdoving hadden moeten ge ven. In mijn rug zag het er heel on rustig uit, vertelde de arts, met ont stekingen en zenuwen die klem za ten. De hernia hadden ze nauwe lijks weg kunnen halen. Ik heb het gevoel dat het tijdens die operatie niet helemaal is gegaan zoals de be doeling was." „Op zaterdag moest ik van de arts een beetje lopen. Dat kan niet, dacht ik, ik voel niets in mijn be nen. Toen ik eenmaal achter zo'n Met fysiotherapeut Anton Engels (rechts) werkt Rogier Veenstra meerdere dagen per week hard aan zijn herstel. door Jan Dagevos Jan Verdegem HOEK - De zwakke ree-ks van Hoek - negen pun ten uit de laatste zeven wedstrijden - heeft bin nen de gelederen van de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser niet tot paniek geleid. „We heb ben genoeg potentieel", meent trainer ]an Ver degem, „en de spelers willen zich graag bewij zen. Er is heel goed getraind." Hoek reist vandaag naar Veenendaal af voor de uitwedstrijd tegen Dovo. De tegenstander zit in zwaar weer en strijdt tegen degradatie. „Het zal heus niet gemakkelijk worden", weet Verde gem, „maar in de laatste fase van de competitie is er niet één wedstrijd makkelijk. We moeten van onze eigen kracht uitgaan. We hebben met de technische staf naar oorzaken gezocht, maar het is moeilijk om aan te geven waarom het nu ineens stroever draait bij ons. We scoren niet zo gemakkelijk meer ja. Belangrijk is in elk ge val om rustig te blijven en dan zal de omme keer er komen. Daar ben ik van overtuigd." De cijfers uit het verleden bieden Hoek niet al te veel houvast. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser won nog nimmer op sportpark Panhuis. „Statistieken zijn er om verbroken te worden", meent Verdegem. Eerder dit seizoen zegevier de Hoek op eigen veld wel over Dovo. Het werd 2-1. De zege kwam niet zonder slag of stoot tot stand. Pas in de laatste minuut velde Hoessein Bouzambou het vonnis over Dovo. Bij Hoek ontbreken vandaag Regilio Pinas (ge blesseerd) en lurgen Landuyt (geschorst).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38