ook tegen eigen club Ajax wil met 15.000 fans naar De Kuip Bruggink verrast op Indoor Brabant NAC thuis te sterk voor ADO Den Haag Cruijff erevoorzitter voetbalclub Barcelona De Graafschap ook te sterk voor FC Oss Heerlen dichtbij tweede Europa Cup 'Ik hoop dat Ajax kampioen wordt. Maar ik ben vooral sportman en ik wil altijd winnen, dus zondag ook.' Daley Blind door Dick Sintenie GRONINGEN - „Waar was die maf kees mee bezig? Hij is verdomme van ons!" Stijn Schaars liep brie send door de catacomben van sta dion Woudestein. Die 'mafkees' was Kees Luijckx, speler van dezelf de club als Schaars (AZ), maar op 29 april 2007 uitkomend voor Ex celsior, de club die hem voor een half jaar had gehuurd. Excelsior won die dag, met 3-2, waardoor AZ in de laatste speelronde van de competitie het kampioenschap moest laten aan PSV. Luijckx had in de ogen van Schaars 'te veel zijn best gedaan'. Het verhaal van Luijckx staat niet op zichzelf In datzelfde seizoen had ook Ajax de titel voor het grij pen, maar de Amsterdammers ver speelden in de eindfase van de competitie twee dure punten te gen RKC (2-2). Jan Vertonghen, op dat moment onder contract bij Ajax maar verhuurd aan RKC, scoorde die middag voor de under dog. „Ik moet het nog regelmatig horen", zegt Vertonghen. Zoals vo rige week, toen Ajax in Waalwijk speelde. „Een journalist zei: zo, daar staan we dan, in het stadion waarin jij Ajax de titel ontnam. Ik begrijp die opmerking niet. Ajax heeft wel dertig of veertig doelpun ten tegen gekregen dat seizoen, dat ene doelpuntje van mij heeft de club echt niet het kampioenschap gekost." Luijckx, die inmiddels bij ADO Den Haag voetbalt, heeft dezelfde ervaringen. Er zijn in Alkmaar nog altijd supporters die het hem kwa lijk nemen dat hij in de kam pioenswedstrijd van AZ met Excel sior als winnaar van het veld stap te. Martin Jol, de huidige trainer van Ajax, begrijpt wel wat Vertonghen en Luijckx bedoelen, en de kern van hun betoog klopt ook wel, vindt hij, maar: „Je zou die spelers eigenlijk in bescherming moeten nemen door ze niet tegen hun ei gen club te laten meedoen. Die jongens komen een keer terug en dan wordt er toch anders tegen hen aangekeken. Vertonghen heeft daar best last van gehad." Dat druist echter in tegen de regle menten van de KNVB. De voetbal bond huldigt zich op een eenvou dig en goed te verdedigen stand punt: „Voor een zo eerlijk mogelij ke competitie is het niet wenselijk dat de ene club de andere beper kingen kan opleggen voor het in zetten van spelers", zegt woord voerster Marloes van der Laan. Maar clubs zouden wel een heren akkoord kunnen sluiten, zegt Jol. „Zo'n gentlemen's agreement wordt in Engeland soms gemaakt bij de verhuur van een voetballer, zodat hij niet in actie hoeft te ko men tegen de club waar hij onder contract staat." Ajax komt in de laatste zes duels van dit seizoen be halve Daley Blind nog drie ver huurde spelers tegen: Mitchell Do nald en Jan-Arie van der Heijden spelen bij Willem II en Jeffrey Sar- pong bij NEC. De verhuurde Daley Blind komt morgen met Groningen gewoon in actie tegen Ajax. Jol: „We heb ben met niemand afspraken ge maakt. Die jongens voetballen tij delijk bij een andere club om zich te kunnen ontwikkelen en daar hoort spelen tegen Ajax ook bij." Sinds Blind voor FC Groningen uitkomt (januari) is de club bezig aan een geweldige opmars. In het noorden zien ze het -één niet los van het ander. Na Ajax boekt het elftal van trainer Ron Jans de beste resultaten in 2010. FC Groningen wil de negentienjarige verdediger graag nog een jaar huren, maar Ajax moet daar nog een beslissing over nemen. Volgens Jans is Daley Blind op dit moment een van zijn beste spe lers. „Ik ben benieuwd hoe hij zich zondag tegen Ajax houdt. Het is een moeilijke wedstrijd voor ons en voor hem een wedstrijd met een speciaal tintje. Zet hij dat makkelijk van zich af, of ver krampt hij?" De zoon van Ajax' huidige assis tent-trainer Danny Blind is al zijn hele leven Ajacied. „Die club zit in mijn hart. Ik hoop dat Ajax kam pioen wordt. Maar ik ben vooral sportman en ik wil altijd winnen, dus zondag ook. Ik realiseer me dat het een heel andere wedstrijd wordt dan in de winterstop, toen we in Portugal op een bijveld van een golfcomplex een oefenpotje te gen elkaar hebben gespeeld. Voor Ajax staat er nog veel op het spel." Wat Vertonghen zich nog voor de geest kan halen, is dat hij drie jaar geleden graag tegen Ajax wilde spe len. „Ik wilde me laten zien." Blind zit nu in dezelfde positie als Vertonghen destijds. „Ik lees de mooiste verhalen over Daley", zegt de Belg. „Hij doet het erg goed bij Groningen en dat vind ik fantastisch voor hem. Hij moet zondag gewoon het beste van zich zelf geven en wij moeten maar la ten zien dat we beter zijn." Natuurlijk, als Blind, of een van die andere verhuurde jongens straks scoort, zal Vertonghen den ken: Wat doe je? „Maar je moet ra tioneel blijven: ze willen Ajax niets afnemen, maar zichzelf laten zien." Ook Schaars is daar inmiddels van doordrongen. „Ik was drie jaar ge leden enorm boos op Kees Luijckx, maar dat was de emotie van het moment. We hadden het kampioenschap vernacheld. Maar dat lag natuurlijk niet aan Kees. Dat lag aan onszelf Kees was in zijn eentje, wij waren met zijn el ven." AMSTERDAM - Ajax wil op 25 april met 15.000 supporters naar De Kuip voor de bekerfinale tegen Feyenoord. Dat liet algemeen direc teur Rik van den Boog gisteren we ten in een reactie op het besluit van de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb om toch Ajax-fans toe te laten tot de wed strijd. Aboutaleb wil volgende week nog wel met beide clubs en de voetbal bond KNVB overleg voeren over het aantal supporters dat bij de wedstrijd aanwezig mag zijn. Nor maal gesproken worden voor de bekerfinale 15.000 kaarten aan bei de clubs toegewezen. „Als je naar de geschiedenis van het Neder landse voetbal kijkt, kun je stellen dat een finale tussen Ajax en Feye noord de mooist denkbare eind strijd is", aldus Van den Boog. „Daar horen evenveel supporters van beide partijen bij en daarbij gaan we voor het maximale aantal. De exacte details zijn nog niet be kend, maar het is in de basis een goede beslissing." Van den Boog noemde het „een kans voor beide supportersgroepen om zich te be wijzen". Trainer Martin Jol was blij met het besluit van Aboutaleb. „Ik zou het oneerlijk hebben ge vonden als wij onze fans niet mee zouden mogen nemen. Beide clubs horen evenveel steun te krij gen." Feyenoord liet in een reactie weten verheugd te zijn dat suppor ters van beide clubs bij de wed strijd aanwezig mogen zijn. „Dat hoort ook zo bij een finale", aldus een woordvoerder van de Rotter dammers. door Giel Hendrix DEN BOSCH - Hij was als laatste toe gevoegd aan het deelnemersveld van Indoor Brabant. En bijna was hij gistermiddag de winnaar ge worden van de eerste springru- briek in Den Bosch. Leopold van Asten (ie) en slotruiter Daniel Deusser (2e) moesten er in de slot fase aan te pas komen om Gert-Jan Bruggink terug te verwij zen naar de derde plaats. Eigenlijk had hij de hoop al opge geven dat hij in Den Bosch zou mogen starten. Zondag nog had hij contact met bondscoach Rob Ehrens en die gaf hem weinig kans. Alle plekken waren bezet. 'Het wordt een moeilijk verhaal', had Ehrens hem te verstaan gege ven. Maar doordat er op het laatste moment een ruiter uitviel, kwam er een plek vrij. Bruggink hoefde er natuurlijk niet lang over na te denken. „Ideaal is het niet als je pas zo kort tevoren hoort dat je mag starten. Je kunt je amper voor bereiden, maar voor de paarden maakt het niets uit. Die waren klaar, zouden in het weekeinde toch een wedstrijd hebben. An ders had ik het ook niet gedaan. Je kunt hier geen dikke proeven lo pen als de paarden niet klaar zijn." Hoe zijn seizoen er verder uit komt te zien, weet hij nog niet Ko mende maandag praat bondscoach Rob Ehrens met de springruiters over zijn plannen voor de komen de maanden. Bruggink: „Ik weet niet wat dat gaat opleveren. Ik wil in ieder ge val over een maand starten op het NK in Mierlo en hoop ook naar Aken te kunnen. Het kan zijn dat de bondscoach mij ergens wil in zetten voor de landenwedstrijd. Ik ben gezakt op de wereldranglijst en wil toch weer omhoog." Teun Mulder kan nauwelijks geloven dat hij goud heeft gewonnen op het WK in Kopenhagen. foto Keld Navntoft/EPA BREDA NAC heeft gisteravond de thuis wedstrijd tegen ADO Den Haag met 3-0 gewonnen. Anthony Lur- ling opende tien minuten voor de pauze de score. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd kwam de tweede tref fer voor de thuisclub op naam van Kees Kwakman. In de slotfase be paalde Matthew Amoah de eind stand op 3-0. BARCELONA Johan Cruijff is gisteren benoemd tot erevoorzitter van Barcelona. Het besluit om de succesvolle oud-speler en oud-trainer van Bar^a de eretitel te verlenen was unaniem. Voorzitter Joan Laporta was het ook eens met het besluit. Volgens de directie van de club voldoet Ne derlands beste voetballer aan alle eisen om de eretitel te mogen dra gen. OSS De Graafschap blijft winnen in de eerste divisie. De Doetinchemmers versloegen gisteravond FC Oss met 1-3. Het was de zesde zege op rij voor de koploper. Hekkensluiter Telstar haalde na negen nederlagen op rij een punt: 2-2 tegen RBC Roosendaal. FC Eindhoven kwam thuis niet verder dan een gelijk spel. De ploeg van Jan Poortvliet speelde 1-1 tegen FC Den Bosch. HEERLEN De tafeltennissters van Infinity Heerlen hebben gisteravond een goede stap gezet om de Europa Cup 1 te heroveren. De Limburgse ploeg die de cup in 2008 won, versloeg in eigen huis het Oostenrijkse Froschberg Linz met 3-1. De return is op 23 april in Linz. Heerlen had geluk dat Frosch berg zijn sterkste speelster, de Sin gaporese Liang Yue Gue, niet kon opstellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37