Vertraging in opvang van gedetineerden AN KG Sommige ouderen 281 zeeland Bomen Oude Veerhavenweg gekapt voor bedrijven Kenniswerf 'De Haarzaalf helpt bij haarproblemen! ONTMOETINC Onduidelijkheid over financiering 24-uursvoorziening 65-PLUS GRATIS MET DE BUS De actie waarbij 65-plussers in Zeeuws-Vlaanderen gratis met het openbaar vervoer mogen, loopt goed. Jubileumsfeest in De Oude Smidse Vijf mensen opgepakt bij hennepkwekerij zaterdag 27 maart 2010 W door Luc Oggel RILLAND - De opvang voor gedeti neerde veelplegers die Stichting Ontmoeting bij Rilland wil opzet ten, loopt vertraging op. Er is on duidelijkheid over de financiering, zegt Kees-Jan Hooglander van Ont moeting. De Houtense stichting, een christe lijke organisatie die op diverse loca ties in Nederland professionele hulp biedt aan thuis- en daklozen met een crimineel verleden, wil in een boerderij aan de Duivenhoek een 24-uursvoorziening voor uit eindelijk twaalf cliënten beginnen. Het gaat om veelplegers uit Rotter dam die nog gedetineerd zijn. Het was de bedoeling dat vanaf het tweede kwartaal zes bewoners aan een resocialisatieprogramma zou den beginnen. De boerderij moet daarvoor eerst worden verbouwd, maar tot op heden is er nog niets gebeurd. Volgens Hooglander heeft de ver traging te maken met een kink in de fmancieringskabel. „De gemeen te Rotterdam wil meebetalen, op voorwaarde dat justitie ook een bij drage levert. Maar door onder meer de kabinetscrisis is de situa tie veranderd. Ik had altijd goede contacten met staatssecretaris Ne- bahat Albayrak, die zei dat er pot jes zijn en dat de opvang prioriteit heeft. Maar zij zit niet meer op haar stoel. Ik durf geen spa in de grond te steken als er geen geld te genover staat." Hooglander heeft op 12 april een gesprek op het ministerie van Justi tie om duidelijk te krijgen hoe de vlag erbij hangt. De plannen van Stichting Ontmoe ting werden vorig jaar september bekendgemaakt. Zeeland kwam bij de stichting in beeld, omdat de bewoners van de boerderij hun ei gendom wilden nalaten voor maat schappelijke doeleinden en be kend waren met Ontmoeting. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Aan de Oostsouburg- seweg en de Oude Veerhavenweg in Vlissingen zijn deze week bo men gekapt. De groenstrook tus sen het voormalige PZC-gebouw en de spoorwegovergang moet wij ken voor de ontwikkeling van de Kenniswerf Volgens woordvoerster Lianda van Balen van de gemeente Vlissingen wordt er momenteel plaats ge maakt voor de komst van bedrij ven. Zo verhuist het werkvoorziening schap Lété in fasen naar het voor malige PZC/ROC-gebouw. De af deling Groenbeheer is vorige maand al in dat pand getrokken. Volgend jaar en in 2012 worden er bij dat gebouw nieuwe werkplaat sen gebouwd. Het is de bedoeling dat vrijwel alle - advertorial - 88? V. Koewacht - Willeke Pietersma eigenaresse van 'De Haar- zaak' is al jaren een van de beste haarwerkers van Nederland. De Haarzaak is een gespecialiseerde zaak voor'wie een vak bekwame oplossing zoekt bij kaalheid en haarverlies. Willeke Pietersma is een begrip in Nederland. Mensen uit het hele land en België weten haar te vinden. November 2009 won zij door haar inzet en ondernemerschap de ANKO LEF AWARD 2009-2010 Opmerkingen van de vakjury; Pietersma is het meest onder scheidend heeft een duidelijke visie, eigen identiteit is een voorbeeld voor de kappersbranche en heeft het meeste LEF. Willeke Pietersma is vanaf haar 20e zelfstandig onderneemster. Zeven jaar gelden besloot zij zich alleen nog volledig te richten op mensen die te maken hebben met haarverlies bv. door natuurlijke kaalheid, kaalheid door chemotherapie, radiotherapie, hormonale kaalheid, alopecia areata en brandwonden. door Karlijn de Splenter afdelingen van Lété in 2012 naar die locatie gaan. Dienstencentrum ADZ trekt op termijn eveneens bij Lété in. Ook Leak Repairs Specam, dat mo menteel aan de Prins Hendrikweg zit, verhuist naar een nog nieuw te bouwen pand aan de Oude Veerha venweg. Volgens Van Balen verdwijnt niet al het groen. Een deel wordt op een later moment teruggeplant. Haar missie is, mensen hun eigenheid te laten behouden middels een mooi haarwerk. 'De Haarzaak' is in het bezit van een dermascoop. Dit is een microscoop waarmee de haarwortel kan worden bekeken om te zien oi er nog activiteit van haargroei is. Haarspecialiste Annique Kole bekijkt of haargroei bevorderende producten een oplossing kunnen bieden bij een licht haarverlies. Wij werken met de vernieuwde lijn van System Professional deze is verantwoord te gebruiken zowel bij dames als heren. Op 17 april is er een openhuis bij de 'De Haarzaak', dit in het kader van de week van de ambacht. Op deze dag kunt u zich vrijblijvend laten informeren over de vele mogelijkheden die er zijn om haarproblemen op te lossen. Op 17 april wordt er tevens veel aandacht besteed aan Stichting Haar Geluk, waarvoor Karla Peijs de commissaris van de koningin ambassadrice is. De stichting geeft voorlichting aan consumenten, kappers, medisch specialisten om de oplos singen bij haarproblemen beter bekend te maken. Een steun fonds helpt mensen die onvoldoende financiële middelen hebben om een haarwerk aan te schaffen. Het openhuis is van 11.00 uur tot 16.30 uur. U bent van harte welkom op het Zand 53 te Koewacht. www.dehaarzaak.nl,www.stichtinghaargeluk.nl Soms denkt buschauffeur Margaret Kole aan het kinderliedje Ik heb mijn wagen volgeladen. Zo druk is het af en toe in de lijnbussen van Veolia in Zeeuws-Vlaanderen. Sinds 1 maart mogen 65-plussers op vertoon van de 65+pas gratis met de bus. Volgens Kole maken ontzettend veel ouderen gebruik van de pas. Zo ook Lia de Smit (68) uit Hulst. Ze gaat samen met haar vriendin nen een dagje op pad. „Voorheen nam ik altijd de auto, maar nu pak ik makkelijker de bus. Ook voor kleine dingen." Smit is van plan de pas veel te gebruiken. „Samen met vriendinnen heb ik al heel wat uitstapjes op de planning staan." Dat de actie goed loopt, merkt chauffeur Kole ook aan de onwen nigheid van sommige passagiers. „Ik zie mensen die ik nog nooit heb gezien. Zij gaan voor het eerst met de bus en vergeten nogal eens te zeggen waar ze moeten over stappen." Kole verwacht deze zo mer nog meer drukte. „Ik hoor al veel reizigers over het strand in Cadzand." Alle Zeeuws-Vlaamse 65-plussers kregen de speciale pas thuisge stuurd. Een initiatief van Veolia, de provincie Zeeland en de ge meentes Hulst, Terneuzen en Sluis. Die willen samen stimule ren dat ouderen vaker de bus ne men en zo betrokken blijven bij maatschappelijke activiteiten. Vanaf 1 maart tot eind fe bruari 2011 kunnen ze gra tis reizen in Zeeuws-Vlaan deren. In het weekend heel de dag en doordeweeks vanaf 9.00 uur. Maar dat willen de ouderen wel eens vergeten. „Ze staan soms al voor 9.00 bij de bushalte. Dan neem ik ze, als de bus niet te vol zit, wel mee, maar eigenlijk is dat niet de bedoeling." De busmaat schappij wil vermijden dat het te druk wordt tijdens de och tendspits. In de morgen nemen vaak ook veel scholieren de bus naar school. „In de middagspits is de kaart wel geldig. Wat er soms toe leidt dat de kleine busjes van Veolia zo vol zitten dat sommige scholieren en ander betalende rei zigers niet meer mee kunnen." KOUDEKERKE Eetcafé De Oude Smidse in Koude- kerke bestaat tien jaar. Ter gelegen heid van dat jubileum wordt er ie dere laatste zaterdag van de maand een optreden gegeven door een li ve-band. Het optreden van vanavond wordt verzorgd door de band Outback. Deze band speelt zonnige muziek met beachmuziek-invloeden. Outback begint om 21.30 uur met het concert. De entree is gratis. Eet café De Oude Smidse is gevestigd aan het Dorsplein 39 in Koudeker- ke. Veel 65-plussers in Zeeuws-Vlaanderen spits. Lia de Smit en haar vriendinnen wachten op het busstation in Ter- neuzen op de bus naar Middel burg. Dit is een buslijn van Con- OOST-SOUBURG De politie heeft gisterochtend rond negen uur een hennepkwekerij met circa 800 planten ontruimd in een woning in de Oosterscheldes- traat in Oost-Souburg. Een 51-jarige Souburgse verdachte werd buiten aangehouden en is naar Torentijd gebracht. Binnen rekende de poli tie nog vier verdachten in; een man van 54 jaar en twee vrouwen, van 51 en 52 jaar, uit Oost- Souburg, en een 45-jarige vrouw zonder vas te woonplaats. De vrouwen zijn na verhoor vrijgelaten. De mannen zit ten nog vast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30