zeeland j 27 ons een geweldige speelplek Voor de zomer begint bouw eerste woningen op het Scheldekwartier Mannen verdacht van inbraak benzinepomp Aanmodderen met Fonteyne-fontein Pijlstaartinktvis gevonden bij zeeles INDONESIË Adresboek van Middelburg J. C. W. ALTORFFER zaterdag 27 maart 2010 w deGOUDEN MIDDELBURG Twee mannen, uit Middelburg (22) en Zierikzee (19), worden verdacht van een inbraak in een tankstation in Middelburg. Een getuige zag donderdagnacht dat twee mannen inbraken in een station aan de Sta- tenlaan en belde de politie. Toen die aankwam, waren de verdach ten al weg. Agenten zagen dankzij het goede signalement de mannen ergens anders lopen. Hoewel zij er vandoor gingen, konden ze met een speurhond worden opgepakt. Ze zitten vast in Torentijd. VLISSINGEN Het blijft aanmodderen met de fon tein op het Spuiplein in Vlissingen. Al vanaf de bouw van de waterpar tij voor winkelcomplex De Fontey- ne wordt erop gemopperd. De gro te grijze waterbak lijkt een vang net voor zwerfafval. En het water kabbelt helemaal niet vrolijk, zoals ooit de bedoeling was. Volgens wet houder Rob van Dooren is de be- toncoating in de fontein niet goed aangebracht. Begin april komt er een nieuwe coating overheen. Ook is de getijdenklok, die ervoor moet zorgen dat de fontein meegaat met eb en vloed, defect. Of er een nieu we klok komt, is niet duidelijk. Ge- tijdenklokken zijn duur. WESTKAPELLE Leerlingen van basisschool de Lichtstraal in Westkapelle hebben gisterochtend op het strand van Westkapelle een pijlstaartinktvis gevonden. Dat gebeurde tijdens de speciale zeeles die verzorgd werd door de organisatie Natuur Avon tuur. Volgens Theodoor Braaksma van Natuur Avontuur was het dier al overleden, maar zag het er nog keurig uit. Het was een volwassen exemplaar van zo'n dertig centime ter. Pijlstaartinktvissen komen voor in de Noordzee en de Atlan tische Oceaan. Braaksma zegt in de afgelopen tien jaar nog nooit een volwassen exemplaar aan de kust te hebben gezien. meentedokter moest bij mijn opa zijn opwachting maken om te solli citeren voor die baan. Later, toen vader maar een middenstandertje was, werd het een stuk minder." Omdat er brood op de plank moet komen, be gint moeder Louise Mes-van Lokven een handwerk zaak aan de Pottenmarkt 11. Vader bedient zijn oude klanten: hij stemt en repareert hun piano's. Annie vindt het erg om te verhui zen naar het kleine en donkere huis aan de Pottenmarkt. „Ik weet nog dat ik het hier vreselijk som ber en armoedig vond." Toch woont ze er bijna tachtig jaar later nog. „Ons huis is het eerste van de ze rij dat in 1940 gespaard is geble ven. Verder staat heel de Langevie- le er nog. Bij de bevrijding zijn er alsnog vier granaten in ons huis ge komen. Wij schuilden hiernaast, bij drankhandel Verdonk in de kel der. De voorgevel stond er nog, de winkel ook, maar zodra je de gang in kwam, was er niks meer. De Middelburgse brengt haar mid- delbare-schooltijd door op een kostschool in Bergen op Zoom. Tij dens het bombardement is ze acht tien. „Ik was al werkzaam in de winkel." Een paar maanden daar voor was Josy geboren. „Zij was het zevende kind. Vanwege dat zus je moest ik thuiskomen." Op dat moment neemt haar leven een andere wending. Vanwege haar passie voor reizen en talen had ze het liefst op een reisbureau gewerkt. Maar ze staat tot op de dag van vandaag achter de toon bank van het 'wolwinkeltje' aan de Pottenmarkt. „Dat het uiteinde lijk goed beviel, kun je wel zien. Ik werk hier al zeventig jaar!" De oorlogsjaren zijn een uitdaging voor de onderneemster. „Breiwol was heel moeilijk te krijgen. We deden oude kleding in zakken. Dat werd gerecycled. Wat daar uit kwam was natuurlijk geen zuivere wol, maar Scheepjes en Neveda konden weer spinnen. De mensen waren dolgelukkig als ze maar wat konden kopen. Van tafelzeil maak ten wij speelgoedbeestjes. Die vlo gen de deur uit." Op één zus na zijn al haar broers en zussen nog in leven. Annie Mes trouwde nooit. „Ik heb 'de ware' niet gevonden. Maar ik moet eer lijk zeggen dat ik dat niet erg vind. Ik heb een prettig leven gehad." 1. Jongens verzinnen beroving 2. Vlissingen bezorgd over ziekenhuis 3. Brand in Scheldestraat (foto) Wendy van den Hurk is aangekomen in Jakarta. In de krant en op www.pzc.nl/amatoo doet ze verslag. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Het is al een paar keer uitgesteld, maar voor 1 juli gaat toch echt de eerste paal de grond in voor de eerste huizen en appartementen die in het Vlissing- se Scheldekwartier worden ge bouwd. Dat hoopt en verwacht di recteur Jan Sips van projectontwik kelaar AM Zeeland. Vandaag presenteert AM Zeeland de eerste woningen die in het plan Bestevaer worden gebouwd. Het gaat nu om 41 woningen: 35 appar tementen in de midden- en duur dere prijsklasse en 6 herenhuizen. Ook komen er enkele commer ciële ruimten voor een grand café en voor een winkel in producten voor de watersport. Eerder was al de bouw van negen woningen aangekondigd. Tot nu toe is volgens Sips 1 woning daad werkelijk verkocht en zijn op 3 an dere opties genomen. Het loopt nog niet storm op de woningen in het Scheldekwartier. Dat is ook de reden dat het begin van de bouw van het plan Beste vaer enkele kéren is uitgesteld. „Mensen zijn te afwachtend ge weest voor die eerste fase", erkent Sips. „We hebben wel nog steeds een grote lijst met gegadigden, maar ze wilden eerst zien wat er zou komen. Er begint belangstel ling te komen voor de herenhui zen, maar de meeste interesse is er van 50-plussers voor de apparte menten. De locatie dicht tegen de binnenstad trekt mensen aan." Als voor 1 juli de eerste paal de grond in gaat, kunnen de wonin gen eind 2011 klaar zijn. Sips: „Maar omdat de gemeente meteen de omgeving woonrijp maakt, kun nen kopers er ook direct gaan wo nen als de huizen klaar zijn." De presentatie van plan Bestevaer is vandaag van 11 tot 17 uur aan boord van een expoboot die ligt af gemeerd in het Scheldekwartier. Q www.woneninbestevaer.nl Pottenmarkt 11 (met klokgevel) kort na het bombarde ment. Het puin is al geruimd. In de wagen baby Josy. Annie (rechts) gefotografeerd op de Pottenmarkt. foto's collectie Familie Mes In de jaren 1924-1931 adverteert de pianofabriek op de voorkant van het adresboek van Middelburg. Francois Mes met dochters Josy en Marie-Louise op de kale vlakte naast hun huis aan de Pottenmarkt (1941). rrftt e*r qsocït e vjc Kouderpr!<o o UJTSAVe N.V KON DRUKKERIJ EN BINDERS Koninklijke Pianofabriek ANTOINE MES, Middelburg Piano's - örgeis - Kunstspeipiano's asrsïïsPüü'VNiï. 5im. OKI «Kra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29