Vierhout begrijpt onrust niet PZC Jongen (15) verdacht van mishandeling WALCHEREN 26 en 27 ZIEKENHUIS Gemeente Middelburg vraagt opheldering aan raad van bestuur 25 30 en 31 Minicampings Jongens verzonnen diefstal friet almanak Lente Feestelijke lunch tijdens nationale pannenkoekdag vandaag: speciale bijlage OPEN HUIZEN ROUTE Zaterdag 27 maart 2010 Pianofabriek was geweldige speelplek waamBmmasssssgs door Emile Calon MIDDELBURG - Voorzitter Pieter Vierhout van de raad van bestuur van het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis snapt de onrust onder de bestuurders over het nieuwe Wal- chers ziekenhuis niet. Met grote nadruk zei hij gisteren dat alle plannen voor een nieuw ziekenhuis op Walcheren door gaan. Ook verzekerde hij dat er geen sprake is van vertraging, noch van financiële problemen. Aanstaande donderdag praat hij met de wethouders van Vlissingen en Middelburg over de aankoop van grond voor het nieuwe zieken huis. De kavel in De Mortiere, ei gendom van Middelburg, maar binnen de grenzen van Vlissingen, is in beeld. De raad van bestuur heeft echter ook gekeken naar loca ties ten westen van het Kanaal door Walcheren. Welke, dat wilde Vierhout gisteren niet kwijt. Hij wil eerst praten met de wethou ders over de (on)mogelijkheden voor een nieuw ziekenhuis ten westen van het kanaal. De gemeente Middelburg wil dat het bestuur van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis duidelijk maakt hoe het staat met de plannen voor de zorg op Walcheren. In een brief aan de raad van bestuur wordt zelfs gesteld dat het Middelburgse college twijfels heeft over de vraag of de plannen voor Walcheren wel worden uitgevoerd. Het college wijst erop dat tot nu toe alleen maar afdelingen van Walcheren zijn weggehaald, zonder dat er ook maar iets duidelijk is gewor den over hoe het staat met de plan nen voor de zorg op Walcheren. Het herinnert aan de belofte, vorig jaar gedaan, dat er eerst geïnves teerd zou worden op Walcheren. Het Middelburgse college wil dan ook graag weten of er vertraging is ontstaan of dat er andere proble men zijn. Tevens wil het inzicht hebben in de financiering van de zorg op Walcheren. Vierhout zegt dat hij enkele maan den geen contact heeft gehad met de gemeenten omdat iedereen druk was met de verkiezingen. „Dat hebben we ook gecommuni ceerd." Nu gaat hij de banden jr aanhalen en uitleg geven, pagina 30: te gast Antwerpenaren gooien kapitalen in Zeeuws water Tip? walcheren@pzc.nl VLISSINGEN - Een 15-jarige jongen uit Vlissingen is aangehouden om dat hij wordt verdacht van zware mishandeling. Hij zou, aldus de po litie, een 15-jarige klasgenoot met een scherp voorwerp in de arm hebben gestoken. De jongen is gisterochtend op zijn school, het Scheldemond College aan het Weyevlietplein in Vlissin gen, aangehouden. De jongen is door de politie verhoord. Die kon nog niets zeggen over de aanlei ding en de toedracht. Volgens directeur Hendrik-]an van Arenthals van het Scheldemond College is geen sprake van mishan deling noch van een ruzie maar wel van roekeloosheid tussen twee vrienden. Desondanks is er aangif te gedaan, aldus de directeur. „Dat doen we in dit soort gevallen al tijd." DOMBURG - Minicampinghouders in Veere die van de gemeente ver gunningen hebben gekregen voor uitbreiding, mogen die houden. Dat heeft de rechter bepaald. Na een eerdere uitspraak was onduide lijk of de campings hun tien extra plaatsen mochten verhuren. Dat betekent dat de campings dit sei zoen geen schade hebben van pro cedures die tegen de gemeente Veere zijn aangespannen over het minicampingbeleid. MIDDELBURG - Een feestelijke lunch voor bewo ners van verpleeghuis 't Gasthuis in Middelburg, gisteren. Tijdens de nationale pannenkoekendag kregen ze pannenkoeken voorgeschoteld door leerlingen van basisschool de Uilenburch. De oudste klassen waren druk in de weer met bloem, ei en melk om een glad beslag te maken. Toen de pannenkoeken waren gebakken, moch ten de jongste leerlingen samen met de bewo ners van 't Gasthuis aan tafel. Een van de pannen- vlissingen - De twee jongens die twee weken geleden, via een leraar van hun school, aangifte deden van diefstal van de door hen in een supermarkt in Vlissingen ge kochte friet en frikadellen, hadden hun verhaal verzonnen. Ze zeiden dat een 40- tot 45-jarige man bij een supermarkt aan de van Hogen- Tip? redactie@pzc.nl koe ken proevers was Jan de Jonge (foto), die door Devrim werd geholpen met de poedersuiker. In heel het land gingen leerlingen van meer dan tweehonderd baisscholen op bezoek bij ouderen om pannenkoeken te bakken. foto Ruben Oreel dorpweg hun spullen had meege nomen. Maar de twee jongens, 10 en 12 jaar oud, hadden zelf de boodschappen achtergelaten. De man had de jongens er alleen op gewezen. Hij is na de getuigenop- roep van de politie door buurtbe woners ten onrechte aangespro ken op diefstal. De collega's in Terneuzen hadden de ze week duidelijk de lente in het hoofd. Ze namen ruim de tijd voor een goed gesprek over te boeken va kanties naar verre landen, maar roemden ook de voordelen van een fijne vakantie in eigen land. Ja, even tueel zelfs in eigen huis en tuin. En ook daarover hadden ze elkaar veel te melden. De kalende Hulsten aar, een fervente trendvolger, sprak lyrisch over de hedendaagse aanbie dingen 'voor in de tuin'. Hij verhaal de van prachtige tuinmeubelen, sub tropische planten en zelfs mooie bui tenkeukens. De chef hoorde het gela ten aan en bromde: „Buitenkeuken, buitenkeuken... Ik heb niet eens een fa tsoen lijke binnen keuken! Dé ideale gelegenheid om zonder afspraak uw toekomstige (droom-)woning geheel vrijblijvend te bezoeken en uitgebreid te bezichtigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27