om in een toekomst 9 spectrum Zaterdag 27 maart 2010 Wendy Keza Wendy Keza is geboren op 14 mei 1984 in Kanyosha, Burundi. Huidige woonplaats: Arne- muiden. Ze is moeder van de zesjari ge Darren. Opleidingen: mbo Verzorgen de (Individuele Gezondheids zorg) en Verpleegkunde aan het ROC Zeeland, en Interna tional Business Manage ment Studies aan de Hoge school Zeeland. Wendy Keza: „Ik wil laten zien dat je met doorzettings vermogen en hulp van ande re mensen veel kan berei ken. There is a light at the end of the tunnel. foto Ruben Oreel Toen zei ze: hé, het is echt zacht! Hoe kan dat nou? Het is niet vies! Toen wilden de andere mensen ook voelen. Ik wilde de mensen laten zien dat ik een normaal mens ben." Het noodlot slaat wéér toe, wan neer Wendy haar opleiding ver pleegkunde bijna heeft afgerond. Ze raakt tijdelijk verlamd door een goed aardige tumor op een rugwervel. Ze moet een jaar lang revalideren na de operatie. Het is de moeilijkste tijd van haar leven, zegt ze zelf. Ze moet haar zoon missen; Darren verblijft zolang bij Ad en Giovanna Riemens. Bovendien valt Wendy's droom in duigen: door haar rugproblemen kan ze geen verloskundige meer worden. Toch vecht ze door. „Ik moest een toekomst op bouwen. Ik had een kind om voor te zor gen. Hij is mijn belangrijkste drijfveer." Ze kiest voor de Engelstalige opleiding In ternational Business 8c Management Stu dies aan de Hogeschool Zeeland in Vlissin- gen. „Ik dacht: als ik een managementoplei ding ga doen, kan ik toch nog in de medi sche wereld terecht komen." Ze heeft geen economische achtergrond, maar spijkert tijdens haar revalidatie haar kennis bij, en slaagt voor het toelatingsexamen. Wendy haalt uitstekende studieresultaten, maar loopt daar niet mee te koop, zegt haar studiecoach Karin van Druenen. Ze vindt ook nog tijd om activiteiten voor bui tenlandse studenten te organiseren. „In werkgroepjes is zij degene die de kar trekt, de afspraken maakt en structuur aan brengt. Door haar prettige persoonlijkheid weet ze de sfeer goed te houden en de groep te motiveren." Voor de mensen uit haar omgeving is het geen verrassing dat Wendy de Echo-award voor talentvolle allochtone studenten wint. Zeifis ze er stil van. „Dit is een erkenning." Als prijs mag ze komen de zomer zes weken studeren aan de Uni versity of California, een prestigieuze uni versiteit in Los Angeles. Met haar intelligentie, doorzettingsvermo gen en charisma gaat Wendy het nog veel verder schoppen, denken de mensen om haar heen. Haar mogelijkheden zijn legio, weet Karin Berhitu. „Wendy creëert haar eigen wereld, in positieve zin. Ze heeft de gave om mensen aan zich te binden. Ze heeft enorm veel meegemaakt, maar ze is ook een zondagskind. Dat komt door haar eigen instelling. Ze weet haar verdriet om te buigen naar kracht." Riemens: „Zij heeft niet alleen van ons ge leerd, maar wij ook van haar doorzettings kracht en vergevingsgezindheid. Ze heeft veel meegemaakt, maar ze zegt: ik ben niet boos op de mensen die mij iets aangedaan hebben, want dat zou een belemmering zijn voor de rest van mijn leven." Wendy wil met haar positieve levenshou ding een rolmodel zijn voor andere alleen staande allochtone moeders. „Ik wil laten zien dat je met doorzettingsvermogen en hulp van andere mensen veel kan berei ken. There is a light at the end of the tunnel. En als je een kans krijgt, moet je die grij pen. Wacht niet tot morgen." Er zijn veel wereldvrouwen die haar inspi reren: Oprah Winfrey, Michelle Obama. Maar haar belangrijkste rolmodellen, dat zijn haar ouders. „Waar ik nu ben, dat komt door hen. Ze hadden respect voor mensen. Jong, oud, het maakte niet uit. Ie dereen was welkom. Ik mis ze ontzettend. Het is een onbeschrijflijk gevoel. Maar door hun opvoeding heb ik weer een fami lie gekregen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 149