Kennelijk heb ik een engelbewaarder spectrum 2 Zaterdag 27 maart 2010 Met Uwe Kröger in Elisabeth. Maike Boerdam Geboren op 19 juli 1976 in Knokke. Opgegroeid in Sluis. Opleiding gevolgd in Brussel, Los An geles en Gent. Musicals: Assepoester (1999), Pinokkio (2000), The Hired Man (2001), Ben (2001), Elisabeth (2002-2003, 2005), The Sound of Music (2003-2004), Best of Musical Gala Tour (Duitsland/ Oos tenrijk, 2x), Musicals in Ahoy (2006), Rembrandt (2007), Into The Woods (2007, 2008), Sunset Boulevard (2008-2009), Evita (2008), Mary Pop- pins (2010). In 2009 was ze ook te zien in De geheime tuin, een productie van M-Lab. Televisie: Big en Betsy (2000), De wet van Milo (2005), Vleugels (2006). Prijzen: Pall Mali Export Prijs (2002). Twee keer genomineerd voor Johnny Kraaykamp Musical Awards. Maike Boerdam trouwde in 2006 met de Duitse muzikant Michael Strobel. Ze hebben een zoontje: Luca (2). Maike Boerdam, afkomstig uit Sluis, is al jaren een internationale musicalster. Tegen- woordig is ze steeds vaker in eigen land te zien, zoals vanaf vandaag in Mary Poppins. Haar eerste solo-album is net verschenen. door Rolf Bosboom Het Fortis Circustheater in Scheveningen laaft zich aan de nog milde maartzon. Het theater, bakermat van al zo vele joop van den Ende- musicalhits, oogt verlaten. Binnen heerst echter de hectiek van een aanstaande pre mière. De laatste hand wordt gelegd aan wat een nieuwe kaskraker belooft: te wor den: Mary Poppins. Maike Boerdam, die de rol van Winifred Banks voor haar reke- ning neemt, blaast halverwege de dag even uit in haar kleedkamer, die ze deelt met Marjolijn Touw (Juf Andrew). Ze was een jaar of zestien toen ze zich rea liseerde dat de musical haar wereld was. „Ik zag Evita in Antwerpen en zei toen te gen mijn oom, die naast me zat: dit wil ik gaan doen. Ik wilde op de bühne staan, daar al-mijn passie in steken. Ik besefte toen ook pas dat het echt een baan is, iets waarmee je je geld kunt verdienen. Tot dan was het zo een ver-van-mijn-show." Ze maakte haar ambities meer dan waar, wat ze eens te meer besefte toen ze een jaar geleden zeifin Antwerpen in de huid van Evita mocht kruipen. Maike Boerdam groeide op in Sluis, waar ze regelmatig naar terugkeert en af en toe zelfs meewerkt aan plaatselijke culturele evenementen. „Je mag nooit verloochenen waar je vandaan komt", zegt ze. „Het is goed om daarop terug te kijken, want het heeft je gemaakt wie je bent, uiteindelijk. Ik vind het fijn dat de mensen in Zeeland hard werken en nuchter zijn. Dat spreekt me aan." Dat ze nu een ster is, is geen status die ze van jongs af bewust heeft nagestreefd. „Ik heb nooit echt gepland, maar gewoon de dingen aangenomen die op mijn pad kwa men. Als je keihard werkt, kom je uiteinde lijk altijd wel verder. Maar je moet ook voor een deel geluk hebben. Kennelijk heb ik een engelbewaarder gehad." Die combinatie van een overdosis talent en wat geluk bracht de inmiddels 33-jarige zangeres al snel heel ver. Ze was pas 23 en studeerde nog in Gent, toen ze de hoofd rol in de musical Assepoester in Antwerpen kreeg aangeboden. In de elf jaar die sinds dien zijn verstreken, bouwde ze een impo sante staat van dienst op in Europa, inclu sief de titelrol in Elisabeth in Duitsland (zo wel in 2002-2003 als in 2005) en in 2008 Evita in Antwerpen. Dat ze zo internationaal aan de weg tim merde - haar eerste grote prijs was de Pall Mali Export Prijs - noemt Boerdam vooral 'een toevallige samenloop van omstandig heden'. „Het is zo gelopen. Ik heb mijn op leiding gedaan in Brussel, omdat er toen in Nederland nog niet zoiets was." Na Asse poester belandde ze van de ene rol in de an dere, steeds over de grens. „Rembrandt is eigenlijk de eerste Nederlandse productie die ik heb gedaan. Toen - ik was 29 - be gon ik pas in mijn eigen land echt te spe len." Hoe internationaal ze ook is georiënteerd, ze hoeft niet per se naar Engeland of Ame rika. „Ik heb niet de ambitie dat ik abso luut op Broadway of West End wil staan, want wat wij hier in Nederland doen is van hetzelfde niveau of misschien zelfs be ter. Ik wil vooral de rollen spelen die inte ressant zijn en het maakt me niet zoveel uit waar dat dan is." Zonder aarzelen noemt Maike Boer dam Elisabeth haar mooiste rol tot nu toe. „Ik was pas 25 toen ik die mocht spelen. Dat was zo ontzettend vroeg. Ik was net een jaar afgestudeerd. Het heeft voor mij zo veel teweeggebracht. Die rol zou ik dan ook heel graag nóg een keer willen doen. Maar ik was ook heel blij met Evita. Die stond hoog op mijn verlang lijstje." Dat lijstje is overigens inmiddels aardig ge slonken. „Ik hoop dat ooit nog The Wild Party op de grote bühne komt. En als Wicked in Nederland wordt gedaan, dan zou ik daar ook wel graag in willen. Maar er is niet meer zoiets als een Elisabeth of een Evita waarvan ik tijdens de opleiding al wist: die wil ik ooit een keer spelen. Dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 142