Rechter geeft Terneuzen tik 10 en 11 28 en 29 CHECKPOINT Milde straffen voor eigenaar en medewerkers van coffeeshop 'Torn niet aan aftrek van rente' verder Vrouwen vrezen voor veiligheid Eurolanden redden Grieken Oosterscheldekreeft weer boven water bijlage auto Overwegend bewolkt, maximaal 15° Zeilen op een zee van plastic Ajax in Deventer moeiteloos naar finale van KNVB-beker VRIJDAG 26 maart 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 72 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 De advocaten André Beckers en Martijn van der Want vinden ook dat er snel een landelijk politiek debat moet volgen over het ge doogbeleid. Van der Want consta teert dat elke coffeeshop nu een criminele organisatie mag worden genoemd. „Een slechte zaak." OM en advocaten besluiten later of ze injioger beroep gaan. pagina 2/3: gemeente en OM te toeschietelijk voor Checkpoint pagina 3: commentaar AMSTERDAM - Aan de hypotheek renteaftrek moet voorlopig niet worden getornd. Dat zou schade lijk zijn voor de woningmarkt. Dat zei president Nout Wellink van De Nederlandsche Bank gisteren tijdens een toelichting op het jaar rapport van de centrale bank. „Dit soort maatregelen moet je ne men op de top van de conjunc tuur. Daar is het nu niet het mo ment voor. We zitten in heel moei lijke omstandigheden", aldus Wel link. pagina 6 en 7: snel bezuinigen Kritiek op drugsbeleid Terneuzen is hypocriet reageer op www.pzc.nl reacties: 422 Johnny Hoogerland zit in de verkeerde ploeg oneens 26% Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 27; Binnenland 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie 12 en 13; Boeken: 14; Cultuur: 15; Weer 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 33; Televi sie: 38 en 39. Bijlage: Auto Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530 DEN HAAG - Vrouwen in blijf-van- mijn-lijfhuizen zijn bang dat hun veiligheid binnenkort in het ge ding komt. Vanaf 1 juni moeten vrouwen die wegens geweld thuis in de opvang zitten, een eigen bij drage betalen van 17 euro per maand. De angst is groot dat de ad ministratieve afwikkeling door het centraal administratie kantoor van de overheid, problemen zal opleve ren. Ondanks de garantie van mi nister Ab Klink van Volksgezond heid, dat het kantoor speciale maat regelen neemt om de privacy van de vrouwen te beschermen, zijn ze bang dat hun partner zo achter hun verblijfplaats kan komen. BRUSSEL - De eurolanden zijn het gisteravond eens geworden over fi nanciële steun voor Griekenland, als dat niet voldoende geld op de kapitaalmarkt kan lenen om zijn begrotingsproblemen op te lossen. Op voorstel van Frankrijk en Duits land zijn de eurolanden bereid Athene te helpen met leningen, mits het eerst aanklopt om steun bij het Internationaal Monetair Fonds. Europese hulp kan alleen een laatste redmiddel zijn als het de Grieken niet lukt elders aan geld te komen, stellen de eurolan den. pagina 8: Griekenland krijgt hulp ZIERIKZEE - Visser Jan van Westenbrugge haalt de eerste Oosterscheldekreeft van dit jaar bin nen. De kreeft moet een certificering krijgen, dat zei voorzitter Luit Ezinga van de stichting promo tie Oosterscheldekreeft gisteren tijdens de ope ning van het seizoen. Daarmee wordt het pro duct beter beschermd en wordt voorkomen dat andere kreeften verkocht worden onder de naam Oosterscheldekreeft. „De ene kreeft is de andere niet", aldus Ezinga. Commissaris van de koningin Karla Peijs nam gisteren de eerste kreeft in ont vangst. foto llvy Njiokiktjien/ANP door Emile Calon en Marcel Modde MIDDELBURG - De overheid gaat ze ker niet vrijuit in de zaak Check point. Volgens de rechtbank had de Terneuzense coffeeshop nooit zo groot kunnen worden zonder medewerking van de gemeente en het Openbaar Ministerie. Die omstandigheden laat de recht bank meewegen in een milde straf maat voor de verdachten. Hoewel ze allen schuldig zijn hoeft geen van hen, na aftrek van het voorar rest, nog terug de cel in. De 'groot ste pijn' is de 9,7 miljoen euro die eigenaar Meddie Willemsen aan winsten moet terugbetalen. Ver der hangt hem nog een miljoenen claim van de fiscus boven het hoofd. De rechtbank vindt dat met de omvangrijke in- en ver koop van Checkpoint sprake was van een criminele organisatie. Burgemeester Jan Lonink van Ter neuzen ging gisteren in een schrif telijke reactie nauwelijks in op de verwijten van de rechtbank aan zijn adres en dat van de gemeente. Wel erkent hij dat er landelijk 'les sen te trekken zijn voor iedereen die met het gedoogbeleid te ma ken heeft: coffeeshops, overheid en politiek'. Met de uitspraak wordt het belang van aanscher ping van de regels benadrukt, al dus Lonink. „Zowel de problemen aan de voordeur als de achterdeur. Daar hebben wij als gemeente niet voor niets vanaf 2006 op allerlei manieren al aandacht voor ge vraagd en oplossingen voor ge zocht." De 'strengere wijze' waar op Terneuzen nu omspringt met de resterende shop Miami, zou als praktijkvoorbeeld kunnen dienen, vindt hij. Hij juicht het toe dat het vonnis 'nieuwe inzichten biedt om verkoop van drugs aan klanten uit het buitenland feitelijk onmo gelijk te maken'. WALCHEREN R8 Spyder, alleen het geluid al

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1