land 19 Zonvakanties TURKIJE Obama en Netanyahu lossen ruzie niet op Erdogan wil Turkse gymnasia in Duitsland Populariteit van Silvio Berlusconi is sterk tanende eist drie levens EU wil gestroomlijnd echtscheidingsrecht Piraat doodgeschoten bij kaappoging Saudi's pakken 101 terreurverdachten op BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm donderdag 25 maart 2010 Zie www.kras.nl/77510 (hotelkamer) Zie www.kras.nl/77509 (villa) Zie www.kras.nl/77577 modern resort in de hotelzone van Lara direct aan het strand in Lara, op ca. 15 km van het centrum van Antalya met o.a. bioscoop, div. restaurants, bars, - beautycenter, zwembad met glijbanen - Zie www.kras.nl/71087 Zie www.kras.nl/77681 Hotel Utopia World* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 1 april t/m 31 oktober prachtig en ruim opgezet resort gelegen op een heuvel met prachtig uitzicht, op ca. 150 m van het strand met o.a. zonneplateau in zee, div. restau rants, aquapark en zwembad Hotel Fuga***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 24 april t/m 9 oktober gelegen tegen een helling, met schitterend uitzicht over zee, in natuurrijke omgeving direct aan zee, nabij Giimbet en Bodrum met o.a. uitgebreid beautycenter en reiki- en yogabehandelingen kwamen om het leven en drie raak ten gewond. Dat heeft de Noorse politie gezegd. De slachtoffers werkten in en rond BRUSSEL De Europese Commissie in Brussel komt met een wet die echtgenoten in internationale huwelijken laat kiezen van welk land het recht van toepassing is bij een echtscheiding. Indien partijen het daar niet over eens worden, moeten rechters op een uniforme manier bepalen van welk land het recht wordt toege past. het gebouw, dat door de klap ineen zeeg. Niemand bevond zich aan boord van de trein, die naast de lo comotief louter uit lege wagons be- BRUSSEL Een Somalische piraat is doodge schoten toen hij samen met zes col lega's probeerde een vrachtschip uit de Verenigde Arabische Emira ten te kapen. Dat maakte de Europese marine- missie tegen piraterij, Operatie Ata lanta, gisteren bekend. De aanval vond dinsdag plaats voor de kust van Somalië. stond. Op televisiebeelden was te zien dat zeker twee wagons in het water waren gereden. foto Lise Aaserud/EPA RIYAD Saudi-Arabië heeft een cei van ter reurnetwerk Al Qaida met 101 le den ontmanteld. Onder de arrestan ten zijn 47 Saudiërs, 51 Jemenieten, een Somaliër, een Eritreeër en een Bengalees. De terreurverdachten zouden aanslagen hebben gepland op olieinstallaties en andere crucia le instellingen, beweert het minis terie van Binnenlandse Zaken. WASHINGTON - De Amerikaanse president Barack Obama en de Is raëlische premier Benjamin Netan yahu hebben hun meningsverschil over het vredesproces in het Mid den-Oosten gisteren niet bij weten te leggen. Voor en na de anderhalf uur durende ontmoeting legden de twee regeringsleiders geen ver klaring af. Ook was er geen foto moment, hoogst uitzonderlijk bij topontmoetingen van Israël en de Verenigde Staten. De band tussen de twee traditione le bondgenoten heeft de afgelopen weken een deuk opgelopen. Uitge rekend tijdens een bezoek van de Amerikaanse vicepresident Joe Bi- den kondigde Israël aan 1600 hui zen te zullen bouwen in het ooste lijke deel van Jeruzalem. De Pales- tijnen zien dit als een bezet deel van de Westelijke Jordaanoever, maar volgens Israël hoort het bij de Israëlische hoofdstad. BERLIJN - In Duitsland moeten Turkse gymnasia komen, vindt de Turkse premier Recep Tayyip Erdo- gan. Ook eist hij de invoering van de dubbele nationaliteit in Duits land.' Erdogan doet zijn uitspraken enkele dagen voor het bezoek van bondskanselier Angela Merkel aan Turkije. „In Turkije hebben we Duitse gymnasia - waarom zouden er dan geen Turkse gymnasia in Duitsland zijn?", zegt Erdogan in een interview met het weekblad Die Zeit. Met Turkse scholen kun nen volgens de premier de taalpro blemen onder de circa drie mil- Gisteren was er opnieuw commo tie over een bouwplan in Israël. Het stadsbestuur van Jeruzalem heeft een nieuwbouwplan voor het Arabische oostelijke deel van de stad goedgekeurd. Het omvat de bouw in het hart van Oost-Ieruzalem van twintig luxe appartementen voor joodse kolonisten op de plaats waar nu een hotel staat. Het bouwproject wordt gefinan cierd door de Amerikaans-joodse miljonair Irving Moskowitz, de ei genaar van het Shepherd hotel, dat voor de nieuwbouw moet wor den afgebroken. Moskowitz teken de eerder ook voor de restauratie van een oude tunnel in het oude, ommuurde deel van Jeruzalem. Die restauratie leidde in 1996, toen Netanyahu ook premier was, tot zoveel woede onder de Pales- tijnen, dat het tot rellen kwam waarbij tachtig doden vielen. joen Turken en Turkse Duitsers worden ondervangen. Ook een Turks-Duitse universiteit vindt Er dogan wenselijk. „Dat is geen luxe, maar een bijdrage aan integratie." Mehmet Kilic, Turks-Duits Bonds daglid voor de Groenen, steunt het voorstel. „Als het om elitescho len gaat, vind ik het goed. De Grie ken in Duitsland hebben hiermee goede ervaringen opgedaan." Integratiespecialist Ruud Koop- mans, directeur van het Berlijnse WZB Research, noemt het oprich ten van eigen onderwijsinstellin gen echter 'een heel erg slecht idee'. ROME - Nu de regionale verkiezin gen naderen, tekenen zich donke re wolken af aan de hemel voor de Italiaanse premier Silvio Berlusco ni. Hij zag zijn populariteit de afge lopen weken kelderen. In Italië worden zondag en maandag regio nale verkiezingen gehouden. Uit een maandelijkse peiling in op dracht van de krant La Repubblica bleek eerder dat nog maar 38 pro cent van de Italianen de regering steunt. Een andere peiling kwam uit op 43 procent. De oppositie, de linkse Democrati sche Partij (PD), lijkt echter niet of nauwelijks te profiteren en haalt volgens de laatste peiling rond 40 procent van de stemmen. Het vertrouwen in het centrum rechtse kabinet van Berlusconi was in vijf jaar niet zo laag. De pre mier en mediamagnaat voert ste vig campagne. De afgelopen dagen onderbrak hij uitzendingen van zo wel de publieke als de commer ciële omroep om in een toespraak rechters aan te vallen, die naar zijn mening tegen hem samenspan nen. Berlusconi handelde daarmee in strijd met de wet. Hotel Turquoise Resort Spa* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra ail inclusive Vertrek: van 10 april t/m 31 oktober met hoofdgebouw en villa-gedeelte direct aan het strand, nabij Side met o.a. div. restaurants, bars, beautycenter, 6 zwembaden en aquapark Hotel Delphin Diva* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van! april t/m 31 oktober Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9