81 buitenland weg nl M Portugal zit in geldproblemen Spaanse gemeenten verzuipen in schuld Rusland bombardeert ijsschotsen supervoordelige busreizen Londenv.a. 165,- THÜRINGEN, ERFURT EFFE WEG IN DE MEIVAKANTIE Kijk op vjvjvj.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 Treinongeval in Oslo Historische arrestatie in Roemenië 4 of 5 «agen KRAKAU donderdag 25 maart 2010 Parijsv.a. 129,- 3, 4 of 5 dagen - Vertrek o.a.: 16 april, 7, 21 mei, 18 juni Berlijnv.a. 139,- 3, 4 of 5 dagen - Vertrek o.a.: 19, 26 april, 3, 7 mei 3, 4 of 5 dagen - Vertrek o.a.: 16, 26, 30 april, 7 mei Kopenhagenv.a. 229,- 4 of 5 dagen - Vertrek o.a.: 13 mei, 26 juli, 22 oktober hotelovernachtingen, ontbijt- en dinerbuffet, 1 drankje tijdens het diner buffet, gevarieerd avondprogramma, stadswandeling Erfurt o.l.v. een gids en vervoer per Tourist Class touringcar 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijten diner, stadswandeling Krakau o.l.v. een gids en vervoer per Comfort Class touringcar 4 dagen Luxemburg Stad en Triervertrek 30 april 169,- 10 dagen Tirol, Kirchberg ALL-IN vertrek 30 april €499,- 11 dagen Rondreis Noorwegenvertrek 30 april €899,- Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). KREDIET Fitch schaalt land lager in londen - Aan de vooravond van de Europese top over de financiële crisis in Griekenland, heeft de Brit se kredietbeoordelaar Fitch de kre dietwaardigheid van Portugal lager ingeschaald. Wel acht Fitch het on waarschijnlijk dat Portugal net als Griekenland in een liquiditeitscri sis belandt. Het besluit stoelt op het groter dan verwachte begrotingstekort plus de hoge schuldenlast van Por tugal. Het tekort bedroeg vorig jaar 9,3 procent van het bruto binnen lands product (bbp), waar Fitch het eerst nog op 6,5 procent raam de. De Portugese regering werkt even als de Griekse aan maatregelen en wil het begrotingstekort in 2013 hebben teruggedrongen naar 2,8 procent van het bbp. Direct na de aankondiging van Fitch riep het ministerie van Financiën de Portu gese oppositiepartijen op in te stemmen met de plannen. De rege ring wil zo een duidelijk signaal ge ven om de financiële wereld ge rust te stellen. Beleggers schrokken aanvankelijk van de verlaging van de Portugese kredietwaardigheid en deden aandelen van de hand. Later trokken de beurskoersen bij. Ook de euro daalde eerst in waar de om zich later te herstellen. Vandaag begint in Brussel een EU-top over de problemen van Griekenland, dat onder druk van de Europese Unie zijn staatsschuld en enorme begrotingstekort af moet bouwen. De 27 EU-leden moeten beslissen over financiële steun aan de Grieken, mochten die de klus niet zelf klaren. Duitsland en Nederland zijn tegen een noodprogramma voor Grie kenland. De andere lidstaten wil len wél een duidelijk signaal afge ven dat eurolanden elkaar niet in de steek laten, ook al heeft een lid problemen aan zichzelf te wijten. Griekenland zegt tot dusver geen geldsteun nodig te hebben. Maar de meerderheid van de lidstaten wil als dat onverhoopt verandert, niet plotsklaps voor het blok ko men te staan. moskou - Rusland heeft drasti sche maatregelen genomen in de strijd tegen hoogwater. Er worden gevechtsvliegtuigen ingezet. De vijftien toestellen moeten ge kantelde ijsschotsen op grote rivie ren aan stukken schieten, zodat er geen dammen ontstaan die over stromingen kunnen veroorzaken. Alleen de beste piloten mogen het Boekarest - Het parlement van Roemenië heeft voor het eerst sinds de val van het communisme zijn toestemming gegeven voor de arrestatie van een parlementslid. Catalin Voicu, senator voor de op positionele Sociaal Democraten, wordt gezocht voor corruptie en geniet na de stemming van gister middag niet langer immuniteit. De parlementaire goedkeuring is een ongekende stap. Roemenië wordt als lid van de Europese Unie sterk bekritiseerd vanwege de aan houdende corruptie in het land en het onvermogen en/of de onwil van het justitieapparaat om daar echt iets tegen te doen. In de se naat stemden zeventig leden voor het verzoek van de anticorruptieau- toriteiten om Voicu op te pakken en veertig tegen. De tegenstem mers spreken van een heksenjacht. Justitie heeft Voicu aangeklaagd voor omkoping. Hij zou eind 2009 omgerekend 260.000 euro hebben gekregen van een zakenman, in ruil daarvoor zou Voicu een hoge rechter gunstig stemmen die een vonnis over een bedrijf van de za kenman moest vellen. klusje klaren, zei een legerwoord- voerder gisteren tegen het Russi sche persbureau Ria Novosti. Circa drieduizend plaatsen aan de rivieren Ob, Jenisej, Lena en Amoer in Siberië in het oosten van Rusland krijgen mogelijk te maken met hoogwater in het voor jaar. Daardoor dreigt voor onge veer twee miljoen Russische inwo ners het risico van overstromin gen. De gevechtsvliegtuigen worden wel vaker ingezet voor klimaatklus- sen. De Russiche luchtmacht moet voor belangrijke feestdagen de wol ken boven Moskou met een chemi sche stof beschieten, zodat wolken leegregenen en het zonnetje daar na schijnt op elke feestdag. door onze correspondent Henk van den Boom barcelona - Een groepje vrouwen legt de laatste hand aan de purpe ren-mantel van de Heilige Maagd van het Grote Verdriet. De jaarlijk se processie van palmzondag ver dringt heel even de dagelijkse be slommeringen. Maar dat geldt niet voor iedereen in Jerez de La Frontera, een stad met 200.000 inwoners in het zui den van Spanje. Met een staking grijpen buschauffeur [uan Gonza lez en zijn collega's de 'heilige week' aan om de duizenden toeris ten, die naar de processies komen, duidelijk te maken hoe groot de problemen zijn. De stadsbussen blijven in de remise, omdat de chauffeurs al een jaar lang elke maand maar weer moeten afwach ten of ze hun loon krijgen. Deze stad in Andalusië zit diep in de rode cijfers. Burgemeester Pilar Sanchez waarschuwt de 2700 amb tenaren dat niet gegarandeerd kan worden dat iedereen zijn loon nog krijgt. Ruim vijfhonderd ambtena ren zijn al ontslagen. ]erez de La Frontera is slechts een van de vele gemeenten waar het openbare le ven verlamd raakt door de crisis, die de belastinginkomsten ver laagt. Spaanse gemeenten krijgen maar een kleine bijdrage van het Rijk en moeten vooral zelf hun broek ophouden. De voornaamste inkomstenbron is de verkoop van bouwterreinen en de heffing van leges en belastingen op de bouw. Nu de bouw vrijwel stil ligt, zijn de inkomsten vaak met meer dan de helft vermin derd. Aankloppen bij de regering heeft weinig zin. Premier Zapatero is al door Brussel op de vingers getikt, omdat hij de nationale begroting niet op orde heeft. Met een tekort van 11,3 procent van het nationaal bruto product zit hij ver boven de toegestane 3 procent. De achtduizend Spaanse gemeen ten hebben samen een schuld van ruim 35 miljard euro. Madrid spant de kroon met 7 miljard; 2000 euro per inwoner. In kleinere gemeenten is de schuldenlast per inwoner vaak nog groter. vanaf Het Groene Hart van Duitsland Thüringen is het centrum van de kunstwereld en wordt ook wel het Groene Hart van Duitsland genoemd. Ontdek de stad Erfurt en maak een natuur- tocht door hetïhüringer Woud. Een bezoek aan de kristalgrotten mag zeker niet ontbreken. oslo - Een op hol geslagen goede rentrein heeft zich in een havenge bied in de Noorse hoofdstad Oslo in een gebouw geboord. Drie mensen Vertrek o.a.: 30 april, 18 juni, 18 juli, 6 augustus, 23 oktober 8 dagen vanaf Florence van Polen Krakau is een belangrijke cultuurstad en wordt ook wel het "Florence van Polen" genoemd. Het oude centrum is ongeschonden uit de Tweede Wereldoorlog gekomen en staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO. Bekijk o.a. de Mariakerk en het kasteel van Wawel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8