Bij Pot kun je zelf meubels samenstellen uit 17 Wie ontwierp The Swan? donderdag 25 maart 2010 Klassiek design, door Karlijn de Splenter Een bezoekje aan interi eurzaak Pot in Axel doet verbazen. De zaak staat bekend om de exclusie ve en vaak bijzondere meubel stukken. Een leren stoel met in gebouwde leeslampen en luid sprekers of de bekende Cocoon lamp van Flos. Onder andere de ze designmeubelen zijn terug te vinden bij Pot interieur. Een van de nieuwste trends is het zelf samen stellen van banken. Een hogere rug- of armleuning, een weggewerkte voetenbank of hoofdsteun, een andere bankpoot, het kan bij Pot. Mensen kiezen steeds meer voor een 'eigen' en ge waagder interieur en dat is ook te rug te zien in de winkel. De stof fen hebben dmkke prints en opval lende kleuren, zoals limegroen en oranje. De felle kleuren worden ge combineerd veelal met wit. „Men sen durven steeds meer", bevestigt vestigingsmanager Peter van Etten. Leer zie je dit seizoen minder, maar wordt nog wel vaak gekozen omdat het duurzaam en praktisch Pot heeft veel interieurstuk ken van bekende ontwer pers. Een mooi voorbeeld is de ontwerper van deze stoel 'The Swan'. Dit model is uit 1968. Te genwoordig is het ontwerp in een nieuw jasje gestoken en worden de stoelen nog steeds verkocht bij Pot. Als u de ontwerper van deze stoel weet, maakt u kans op een fluitketel van het merk Alessi. Het antwoord kunt u tot 15 april instu ren naar info@pot-axel.nl Pot interieur is gevestigd aan de rand van Axel (Nieuwedijk 89). De winkel is zeven dagen in de week open: zo. en ma. 13-18 uur. De overige dagen: 10-18 uur. De prijsvraag van vorige week luid de: hoe heet de techniek die op de ze stoel is toegepast. Het antwoord is: capitonneren. Interieur Paauwe in Zonnemaire kreeg 89 inzendin gen binnen, waarvan de meeste goed. Uit de goede antwoorden is Raymond van den Boom uit Ein- dewege getrokken. Hij wint een de coratieset van Blomus. is. „)e ziet dat door de economi sche crisis klanten eerder kiezen voor stoffen bekleding. Het geeft gezelligheid en het straalt warmte uit." Vaak wordt gedacht dat Pot al leen maar dure interieurstukken verkoopt. „We hebben een groot aanbod betaalbare meubelen. Een fauteuil van goede kwaliteit heb je al voor 695 euro." In de slaapkamermeubelen zijn boxsprings nog steeds het popu lairst. Ook deze kunnen in alle ma ten en kleuren worden geleverd. Bij het beddenmerk Kreamat geeft de computer een keuzeadvies op basis van gewicht, bouw en lengte. „Bij Pot is er meer mogelijk dan al leen het model dat in de showroom staat." Voor klanten die meer houden van eenvoud, heeft de zaak altijd nog klassiekers. „]e ziet dat de eenvoudige klassie ke modellen nog steeds gewaar deerd worden." De zaken gaan goed volgens Van Etten. In 2006 is de zaak overgenomen door de fa milie Berden, die meubelzaken in Limburg bezit. Naast de woon- en slaapmeubelen heeft Pot ook veel kunst. „Klanten reageren verrast. Ze verwachten het niet." Sinds een aantal jaren ex poseren een 25-tal internationale kunstenaars hun werken in de winkel. Er hangen zo'n 400 stuk ken op. „Het is een wisselwerking, wij leuken er onze winkel mee op en de kunstenaars kunnen hun werken verkopen." En dat gebeurt wekelijks. Om meer bekendheid aan de kunst te geven is er t en 2 mei een kunstweekend bij Pot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83