Niet geschikt voor gevoelige zieltjes Zes finalisten voor Muziekprijs uit! 5 podium I lii dttlraBWB Alle parken zijn weer 7 dagen open! donderdag 25 maart 2010 voor jongeren. Velen slikken alles wat op Wikipedia staat voor zoete koek. Maar hoe waar zijn die infor matiebronnen op internet eigen lijk? Iedereen kan daar maar van al les op zetten, dus zouden we daar best eens wat meer vraagtekens bij kunnen plaatsen. Ook beter besef dat veel systemen een manipulatieve invloed heb ben, zou mooi zijn," vindt Poste- ma. „De Koekoek in FIT beweert dat ook. Weet je dat jongeren in de praktijk zoveel sms-en dat zij te genwoordig met hun duim op de bel van de deur drukken. Hun wijsvinger weten ze niet meer te gebruiken. Nou en dan dus die overlevingsgames. Sommige men sen leven meer als ander individu in een virtuele wereld dan als zich zelf in de werkelijkheid. Vooral jongeren verschuilen zich vaak in die games." DedRang heeft een wisselende sa menstelling. Voor elke producties worden audities afgenomen. Van de 20 kandidaten dit keer, hebben er 7 een rol in FIT gekregen, laat Postema weten. Hij is heel tevre den over de samenstelling van de cast. „De spelers hebben allemaal de Jeugd theaterschool Zeeland ge volgd. Niet dat ze dan direct de sterren van de hemel spelen, maar ze kunnen wel de discipline op brengen die nodig is om een voor stelling te maken. Ze zijn heel be reidwillig en snappen ook de sub tekst, dus juist datgene dat je niet zegt, maar wel bedoelt." De regisseur krijgt wel eens te ho ren dat hij 'allemaal kleine Oscar- tje' op de speelvloer creëert. Hij vindt dat absoluut onterecht. „Ik ga juist uit van de dingen waar el ke speler zelf goed in is en dat pro beer ik dan groter te maken", licht hij zijn manier van regisseren toe. Hoewel nu nog alle aandacht ge concentreerd is op FIT, heeft de- dRang de volgende productie al in de steigers staan. Dat wordt een stuk over zelfver minking door jongeren met als ti tel Lange Mouwen. Het is speciaal voor deze Zeeuwse theatergroep geschreven door Patricia Kuiper. De productie kan tot stand komen dankzij subsidie van de provincie en van het VSBfonds. „En wat extra mooi is: we kunnen Lange Mouwen volgend voorjaar gaan spelen in De Mythe, het Arsenaal theater en in de Stadsschouw burg", aldus Postema. Hij heeft dat Zeeuwse tourneetje net rond ge kregen. Maar eerst dus FIT. Vanavond en vrijdagavond, Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur; vrijdag 9 april De Spot, Middelburg, 20.30 uur. DONDERDAG 25 MAART Goes Ashton Brothers, De Mythe, vervallen Oostburg Toneelstuk 'Heb ik Alzheimer'. Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Theaterversie van 'Allo 'Allo!. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Cabaretduo Hassan's Angels speelt 'Hoop, Gezeik Liefde'. Arsenaaltheater, 20.15 uur VRIJDAG 26 MAART Arnemuiden Muziekvereniging Arnemuiden geeft een concert met als thema filmmuziek. Dorpshuis 'de Arne', 19.30 uur Goes Stichting Dance and Art houdt dansevene- ment DnA loves Techno. Club Devo te Goes, 22.00 uur. Kamperland Theaterproductiehuis Zeelandia speelt 'Mathilde', over Mathilde Willink. Studio Zeelandnet, 20.00 uur Middelburg Theatershow musicalgroep Papilion in sa menwerking met Ballet Studio Free. Spiegelheater, 20.00 uur Rien Balkenende en Bernadette ter Hey- ne spelen werk van Von Brucken Fock. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Oostburg Franse zanger Philippe Elan brengt num mers van o.a. Brei, Barbara en Trenet. Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen De Amerikaanse zanger en bluesgitarist J.D. Walker treedt op. Stadscafé 't Gerecht, 20.30 uur Vlissingen De Zeeuwse Komedie speelt 'Welkom in het bos' van Alex van Warmerdam. Vestzak 99, 20.15 uur *Het Volksoperahuis speelt deel 2 van ko medie Kruistochten. Arsenaaltheater, 20.15 uur *Muziektheater brengt De heilsoldaat Arsenaaltheater, 20.15 uur Wilhelminadorp Band CC Tribute treedt'op. Het Loze Vissertje, 21.00 uur Zierikzee Vierde voorronde Regioruis. Café De Biet, 20.00 uur. ZATERDAG 27 MAART Rilland Tweedaags concours van doedelzakbands en drummers. Ook op zondag. Klooster van Rilland, 10.00-18.00 uur Goes Theaterproductiehuis Zeelandia speelt 'Mathilde', over Mathilde Willink. Theater De Mythe, 20,00 uur *Optredens van Kaz Lux, bluesband The Juke Joints en jazzband King Mo. 't Beest, 21.00 uur. Heinkenszand Lente rock- bluesavond. De Stenge, 20.00 uur Middelburg Het Middelburgs Theater speelt het stuk 'Het zouthuis' van Peer Wittenbols. Minitheater, 20.30 uur *Organist Martin Mans geeft concert. Nieuwe Kerk, 20.00 uur jubileumconcert Concertina. Stadsschouwburg, 20.00 uur Oosterland Jaarconcert Oosterlands Fanfare. Dorpshuis Oosterhof, 20.00 uur. Vlissingen De Zeeuwse Komedie speelt 'Welkom in het bos' van Alex van Warmerdam. Vestzak 99, 20.15 uur *Accordeonkwartet Dancas Qcultas. Arsenaaltheater, 20.15 uur *Concert Destine e.a. De Piek, 21.00 uur uitverkocht *Optreden Dancas Ocultas Arsenaaltheater, 20.15 uur Sint-Annaland Gé Reinders speelt met fanfare Acceleran do blaosmuziekliedjes. De Wellevaete, 20.15 uur Zierikzee Stonerrockfestival. Brogum, 19.00 uur 'De Zachtmoedige' van Dostojevski, theatervertelling door Helen Gerretsen. De Rode Kamer, 20.00 uur. ZONDAG 28 MAART Ellewoutsdijk De gebroeders Witkam. Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Middelburg Theatershow Papillon Studio Free. Spiegelheater, 14.30 uur *Het Middelburgs Theater speelt het stuk 'Het zouthuis' van Peer Wittenbols. Minitheater, 15.00 uur Oostburg Poppenkastvoorstelling Tierelijn. Ledeltheater, 15.00 uur Oost-Souburg Lunchconcert Con Animo Historische kerk, 11.30 uur Terneuzen Passieconcert r.k. gemengd Koor Emmaüs Emmaüskerk, 14.30 uur Vlissingen Dirk Scheele brengt toversprookje. Arsenaaltheater, 14.00 en 16.00 uur *Cantando, oratoria, opera en klassieke liederen. Atrium Ter Reede, 14.30 uur Zierikzee Passieoratorium 'Een gat in het dak' van Mar van der Veer en Michiel de Zeeuw. Thomaskerk, 16.00 uur DINSDAG 30 MAART Middelburg Zuidelijk Toneel en Comedytrain brengen drama Stand Up. Stadsschouwburg, 20.00 uur Oostburg Theaterconcert Maarten van Roozendaal. Ledeltheater, 20.15 uur Vlissingen *Het Middelburgs Kamerkoor geeft Pas sieconcert. Centraal staat de 'Via Crucis'. Atrium Ter Reede, 20.00 uur WOENSDAG 31 MAART Goes Re-Play brengt tijdens lady's night de show 'Lost in Music'. Theater De Mythe, 20.00 uur Vlissingen Fadozangeres Christina Blanco treedt op. Arsenaaltheater, 20.15 uur In de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg wordt zaterdag de finale van de tiende editie van de Eastman Muziekprijs voor de Zeeuwse Jeugd Klassiek gehouden. Zes jonge, talentvolle musici tre den die avond aan. De Vereniging Vrienden van het Zeeuws Orkest houdt deze twee jaarlijkse wedstrijd omdat zij het belangrijk vindt dat Zeeuwse jon geren worden gestimuleerd om zich verder te bekwamen op muzi kaal gebied, instrumentaal of vo caal. Daarbij wordt geen enkele stijl uit het klassieke repertoire bui ten beschouwing gelaten. Via het concours kunnen jonge amateur musici hun talenten en vaardighe den tonen aan een professionele jury- Veertig jongeren hadden zich voor deze editie aangemeld. De voorse lectie vond bijna twee weken gele den plaats in de Zeeuwse Muziek school in Middelburg. Twee com missies, gevormd door vijf muziek leraren uit geheel Zeeland, bepaal den wie door mochten naar de fi nale. In categorie A (tot en met 15 jaar) zijn dat Martijn Wijsman (piano), Leon Westerweel (hobo) en Mirjam van der Ploeg (piano). In categorie B (16 tot en met 19 jaar) zijn dat Femke Nijsse (harp), Ianthe Piscaer (piano) en Nathalie Verburg (klarinet). Tijdens de finale zullen de kandi daten zich presenteren aan een professionele jury die bestaat uit voorzitter Willem Smit (algemeen directeur Zeeuwse Muziekschool), componist en dirigent Christian Blaha, directeur Willem Kniknie van Muziekpodium Zeeland, bari ton, dirigent en zangdocent Rob van der Meule en Els Millenaar, lid van Het Zeeuws Orkest. De winnaars ontvangen een sculp tuur met inscriptie. Bovendien zijn er geldprijzen (voor categorie A respectievelijk: 200,100 en 50 eu ro per persoon en voor categorie B respectievelijk 400, 200 en 100 eu ro per persoon) beschikbaar, die moeten worden besteed aan mu ziekbeoefening. Finale Eastman Muziekprijs voor de Zeeuwse Jeugd Klassiek, zaterdag in Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. De finale is voor iedereen gratis toegankelijk. foto's Willem Mieras t «ipcrtCAC* Ém De themaparken van ZA zijn er voor levensgenieters en avonturiers van piepjong tot stok oud. Van Mini Mundi via Speelcircus Bambini en Het Arsenaal tot en met de Voetbal Experience is het overal volop genieten voor groot en klein! www.zeelandattracties.nl H.WPfc* WPW.?. .-V"J Jf»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81