4 luit selectie selectie donderdag 25 maart 2010 COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl The Full Monty Musicalversie van de bekende filmklassieker The Full Monty, over een man die door de econo mische crisis zijn baan is kwijt geraakt. Op zoek naar een nieu we bron van inkomsten ziet hij maar één oplossing: een striptea- se-act ten tonele brengen. Vrijdag 26 maart, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur. Richard Groenendijk Cabaretier Richard Groenendijk zit tien jaar in het vak en viert dat met het programma Terug bij af. Met hoogtepunten uit zijn zes soloprogramma's: hilari sche verhalen, snelle oneliners, scherpe observaties en hartver scheurende nummers. Vrijdag 26 maart, De Zaete, Yerseke, 20.00 uur. La Traviata De Nationale Opera van Molda vië voert Verdi's opera La Travia ta op. Jeannette Aster, die vorig seizoen Rigoletto van dit gezel schap regisseerde, is opnieuw ge vraagd de regie op zich te ne men. Zij streeft naar frisse en moderne acteerprestaties, in een klassieke enscenering. Vrijdag 26 maart, Scheidetheater, Terneuzen, 20.00 uur. door Ali Pankow Ingaan tegen de gevestigde orde, jezelf kritisch opstel len, niet zomaar alles gelo ven wat er wordt beweerd. Dat spreekt me wel aan", zegt re gisseur Oscar Postema van de- dRang. Deze Zeeuwse jeugd- theaergroep staat vanavond en vrijdagavond in Podium 't Beest in Goes met de voorstelling FIT. Het stuk is vrijdag 9 april ook nog te zien in De Spot in Middel burg, evenals op vrijdag 9 juli tij dens festival De Onderstroom in Vlissingen Het lijkt geen stuk voor gevoelige zieltjes. Jongeren uit een school klas krijgen de opdracht met el kaar de strijd aan te gaan op een af gelegen eiland. Ze gaan allemaal op pad met een eigen avator, een rugzak met een geheim wapen en een halsband om de nek, die bij de geringste fout kan exploderen. De toeschouwers worden uitge daagd hun eigen avatar te ontwik kelen. Zij mogen ook oordelen over de leden van de schoolklas. Wie mag door naar de volgende ronde en wie sterft uit? Het pu bliek krijgt daartoe voorafgaand aan de voorstelling een formulier uitgereikt om enige zelfkennis in te vullen. Marloes Matthijssen uit Middel burg tekent onder het pseusoniem Maria Titiaan voor het script van FIT. Zij liet zich daarvoor inspire ren door de Japanse roman, film, ofwel manga Battle Royale, een gla- diatorenspel in de virtuele wereld. „Marloes is bestuurslid van de- dRang. Haar idee een eigen stuk te schrijven sprak me wel aan. Ik ken de die film van de Japanse regis seur Kinji Fukasku niet, dus heb hem snel bekeken. Hij begint heel heftig, maar wordt later wat saaier. Dat gaan we in onze voorstelling dus anders aanpakken", zegt Poste ma. Hij had alle vertrouwen in de schrijfster en bemoeide zich dus niet met de tot stand koming van het script. Marloes Matthijssen stu deerde Kunst- en Cultuurweten schappen aan de Erasmus Universi teit in Rotterdam. Daar studeerde zij in 2005 af met als specialisaties cultuurkritiek en kunstsociologie. Het verhaal speelt zich afin de ga- me-sfeer. Kenners zullen er wel licht aspecten van Second Life en World ofWarcraft in ontdekken. „Een ander belangrijk thema in de voorstelling is de oude weten schapsleer van Darwin over de uit zonderingen, de Origin of the Spe cies. Dat vind ik wel wat: iemand met een afwijking tot norm verhef fen", zegt Postema. Hij benadrukt overigens dat er geen sprake is van één thema, maar dat meerdere za ken bij elkaar komen in deze voor stelling. Ingaan tegen een totalitair systeem is er één van. De regisseur: „Zelf word ik soms doodziek van alle regeltjes in de maatschappij. Niet dat ik ze alle maal omver zou willen werpen. Je moet natuurlijk geen mensen wil len beschadigen, maar je mag je best kritisch opstellen tegen aller lei voorschriften. Dat geldt ook Ursul de Geer In Bekentenissen verhaalt Ursul de Geer, begeleid door een pianist, over leven en werk van de Hon gaarse schrijver Sandor Marai. Hij baseert zich daarbij op diens ro mans en dagboeken. De fascinatie van De Geer is bekend. Eerder re gisseerde hij diens stukken Gloed, Kentering van een huwelijk en De gravin van Parma. Vrijdag 26 maart, Theater aan Zee, Renesse, 20.00 uur. Herman Broek Herman Broek presenteert zijn nieuwe bluegrassproject Brock's Blue Grass Bunch. Hij verzamelde daarvoor muzikanten uit Neder land en België om zich heen. De vaste kern bestaat, behalve uit Broek zelf, uit Henk van der Sypt, Hans Wolters en Lizz Sprangers, aangevuld David Piedfort en Reg- nerüs Boerrigter. Zaterdag 2 7 maart, Porgy en Bess, Terneuzen, 21.00 uur. Quatuor Danel Het befaamde Belgisch-Franse kwartet Quatuor Danel is - net als in 2006 - te gast bij Muziekpo- dium Zeeland. Mare Danel (eerste viool), Gilles Millet (tweede viool), Vlad Bogdana's (altviool) en Guy Danel (cello) spelen strijk kwartetten van Haydn (opus 6), Weinberg (nr. 15) en Brahms (nr. 3)- Zondag 28 maart, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 15.30 uur. Het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool en herenkoor Sint-Ce cilia zingen onder leiding van Evert Wagter passiemuziek van o.a. Palestrina, Ingegneri, Allegri en Duruflé. Organist Marcel van Westen voert Les Sept Choral-Poè- mes pour les sept dernières paroles du Xrist van Charles Tournemire uit. Zondag 28 maart, rk Maria Magdalenakerk, Goes, 15.30 uur. Passieconcert tepetitiescènes voorde voorstelling FIT door jeugdtheatergroep dedRarig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80