f> het Zeeuws Museum Johnny Beerens geeft oerbeelden met een blijvende waarde weer Pink Floyd Tribute Zeelandhallen Goes 10 april Altijd wat te beleven in donderdag 25 maart 2010 foto Ruben Oreel door Rolf Bosboom In de documentaire Op de grens van land en water die Rebecca van Wittene vorig jaar over hem heeft gemaakt, wordt hij 'een bezeten kunstenaar' genoemd. Wie ziet hoe Johnny Beerens uit Breskens aan zijn imposante oeuvre werkt, moet beamen dat weinig kunstenaars zo gedreven zijn zoals hij. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs opent zaterdag in zowel het Marie Tak van Poortvliet Mu seum in Domburg als de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg de dub beltentoonstelling Binnendijks-Bui tendijks. Deze biedt een overzicht van het werk dat Beerens sinds 2002 heeft gemaakt. De tentoon stelling is de tweede fase van het eerbetoon dat vorig jaar oktober werd ingezet met de presentatie van een monografie over Beerens' werk en de uitzending van de do cumentaire, die nu ook is te zien in de Zeeuwse Bibliotheek. De kunstenaar is vooral bekend van zijn monumentale werk, zoals de denkbeeldige scheur en drup pels op de watertoren in Oostburg en de vijf broden en twee vissen op de graansilo in Breskens. De af gelopen jaren maakte hij een in drukwekkende reeks schilderijen. Daarop geeft hij 'oerbeelden met een blijvende waarde' weer, zoals basaltblokken, graanvelden, paal hoofden, mossen, besneeuwde ste nen, ijs, omgeploegde aarde, water en licht. Zijn schilderijen zijn voor al het resultaat van geconcentreerd kijken. „Ik stel mezelf voor de opgave om schilderkunstig dingen te onder zoeken", zegt hij, in de documen taire, over zijn werkwijze. Beerens gebruikt traditionele tech nieken. De laatste jaren maakt hij ook zijn eigen papier, dat hij ver mengt met allerlei materialen om het de juiste textuur en uitstraling te geven. Het papier is daardoor niet alleen maar de drager, maar een wezenlijk onderdeel van het beeld geworden. De kunstenaar heeft bij de dubbel tentoonstelling gekozen voor een thematische opdeling. In het Ma rie Tak van Poortvliet Museum zijn de schilderijen te zien die in Zeeland, op de grens van land en water, tot stand zijn gekomen. In de Zeeuwse Bibliotheek toont hij het werk dat over de grens is ge maakt, voornamelijk in'Toscane maar ook in het noorden van Noorwegen. Dubbeltentoonstelling 'Binnendijk-Bui tendijks' van Johnny Beerens, t/m 13 juni in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg (di. t/m vr 10.00-21.00 uur, za. 10.00-16.00 uur) en Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg (di. t/m zo. 13.00-17.00 uur). Gezamelijke opening op zaterdag 2 7 maart. De ex positie in Domburg is vanaf dat mo ment toegankelijk voor publiek, die in Middelburg vanaf maandag 30 maart. Binnenkort in Zeelandhallen Goes o, 22 mei 70's, 80's 90's Party Staatscircus Moskou Speed Gein 16-19 juli 30 juli -1 augustus Kijk voor meer events, concerten en beurzen op www.zeelandhallen.nl! Zelf een evenement organiseren? Zeelandhallen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79