noodweer op water spot 33 Marianne Timmer leert veel in bizar seizoen EMM opnieuw te sterk voor reserves Delta Sport Catamaran AUTOWASSTRAAT De snelste en modernste Tentielwasstraat in Zeeland Gratis storaufcen na elke wasbeuh PROGRAMMA'S: donderdag 25 maart 2010 mmmaammmimmmmmmmmmtmmmmimmmmmmBmsmmmmBsmfmmmmmmBmmmm door Harm Vonk hierden - Zelfs premier Balkenen de vroeg Marianne Timmer mee naar Vancouver, maar de ijskonin gin ontbrak wegens een blessure op de Olympische Spelen. Aan het einde van een schaatsseizoen vol tegenslagen, blikt de schaatsster te rug. „Tsja, het was een bizar seizoen", klinkt het. Marianne Timmer heeft net de opnames van een nieuwe tv-commercial achter de rug. Druk, druk, druk. Denk niet dat de 35-jarige Groningse sinds haar uitschakeling voor de Olympi sche Spelen in Vancouver vakantie heeft. Ze had een vakantie ge pland, maar omdat vriend Henk sinds begin deze maand onder de lat staat bij SC Heerenveen dreigt die erbij in te schieten. Met een stel vrienden zou ze naar Zwitser land. De drievoudig olympisch kampioe ne mocht, niet mee naar Canada; op 13 november vorig jaar brak ze tijdens de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen haar hielbeen op meerdere plaatsen, nadat ze onder uit was gereden door de Chinese Yu ling. Na een wonderbaarlijk snelle revalidatie (in plaats van na drie maanden stond ze na minder dan zes weken weer op het ijs) kwam ook het tweede kwalificatie toernooi eind januari te snel voor Timmer. Ze mocht haar olympi sche titel van Turijn op de 1000 meter niet verdedigen. Tuurlijk had Timmer nog wel naar Vancouver gekund. „Ik ben ge vraagd door minister Balkenende om mee te gaan", zegt ze. „Maar ik wilde er niet bijhangen, ik wilde een toegevoegde waarde zijn." Timmer realiseert zich sinds die vrijdag de dertiende hoe bekend ze eigenlijk is. Zo bekend dat ze in de weken voorafgaande aan haar kwalificatie Nederland zelfs even ontvluchtte om zich in het Duitse Erfurt voor te bereiden. „Ik voelde me in Heerenveen zo bekeken op het ijs. Mijn voet werd er bijna af gekeken. Iedereen wilde van alles weten: ging het wel, ging het nie- t... Ik had het gevoel dat ik steeds verantwoording moest afleggen." Maar ze leerde ook de mooie, war me kant van haar populariteit ken nen. „Ik heb nooit geweten dat mensen zo intens en met zoveel gevoel konden reageren. Het was Marianne Timmer alsof ze het zelf hadden meege maakt. Ik kreeg brieven, kaarten, bloemen, gedichten. Het was echt gemeend. Het was om kippenvel van te krijgen. Dat ik een heel land Tos' maakte, was alweer twaalf jaar geleden, maar misschien was dit nog wel intenser. Toen ik een keer op Schiphol was, kregen men sen tranen in de ogen." En Timmer leerde dat ze waarde ring kweekt door niet op te geven als er nog een sprankje hoop op herstel is. Na de eerste (negatieve) diagnose, vraagt ze een 'second opinion': het resultaat is dat ze één procent kans heeft op de Spelen. Timmer zet alles op alles om Van couver alsnog te halen. „Ik heb heilig geloofd in die ene procent. Binnen de grenzen van wat verantwoordelijk was, heb ik alles gedaan wat mogelijk was." Ondanks alle pijn en wilskracht, kwam het kwalificatietoernooi te vroeg voor Timmer: op 'haar' 1000 meter grijpt Ireen Wüst het ticket. „Ik had er vooraf best een goed ge voel over. Het enige dat me parten speelde was de hoge snelheid: zo ver was ik nog niet. De rechte stuk ken gingen prima, maar op de bochten heb ik alles verloren." Timmer wil in het volgende sei zoen, het 'extra' seizoen, afscheid nemen van de wedstrijdsport. „Een afscheid in stijl", benadrukt ze. „Dus wil ik goed presteren: het WK sprint is in Heerenveen, het WK afstanden in Inzeil, plekken die mij liggen. Heerenveen en In zeil zijn mooie plaatsen om leuke dingen te doen. Als ik na dit sei zoen zou zijn gestopt, was ik niet gelukkig geweest. Ik heb het ge voel dat het nog niet compleet is." Een catamaran is een vaartuig met twee drijvende delen (de rompen), die boven de waterlijn parallel aan elkaar gemonteerd zijn. Zodoende ontstaat een groot drijfvermogen met een lage weerstand, wat resulteert in een hoge snelheid. Het woord catamaran komt uit het Tamil: 'kattumaram' betekent bij elkaar gebonden bomen. beheerder lan Plekkenpol sloot zich er in 1993 bij aan. „De vereni ging heeft een mooi plekje aan de jachthaven, met 73 ligplaatsen. De leden komen overal vandaan. Ook uit het buitenland. Het verste weg is Frankfurt. Onze club zit dan ook op het meest ideale plekje van Nederland. De Grevelingen is wer kelijk waar fantastisch. Stilstaand water en zout ook. Daardoor heb je een hoog drijfvermogen. Verder is het water hartstikke helder en ruikt het lekker fris," lijkt Plekken pol uit een recreatiefolder voor te lezen. Het catamaranseizoen loopt in principe van 1 april tot 1 novem ber. „Maar we hebben drie leden die 's winters doorvaren. De rest vaart alleen in de zomer." Naast de interne competitie zoekt Plek kenpol het ook regelmatig verder weg van huis. De beroemde Ron de om Texel over 100 kilometer, heeft hij inmiddels vijf keer vol bracht. „Zulke wedstrijden doe ik samen met mijn jongste zoon Jeroen. Hij is ook helemaal gek van de zeilsport. Maar Texel is wel een uitdaging hoor. Er doen zo'n 700 catamarans mee en die moe ten eerst heelhuids door de bran ding zien te komen. Dat valt al niet mee. Sommigen worden te ruggeworpen op het strand en bre ken dan het roer af Vervolgens ben je 4 tot 5 uur alleen met de ele menten bezig." foto Dirk-Jan Gjeltema door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - EMM heeft gistera vond ook de tweede ontmoeting met Delta Sport 2 in de tweede klasse van de handbalcompetitie gewonnen: 22-16. Door de zege kunnen de Middelburgers nog be slag leggen op de vierde plaats van de ranglijst. Dan moet zondag wel worden gewonnen van Mixed Up, dat al gedegradeerd is naar de der de klasse. Het Bevelandse Orion/GSC neemt de plaats van Mixed over, dus heeft Zeeland er twee derby's bij. EMM was op de zege gebrand. Zonder Marcello Tax kwam de ze ge nooit in gevaar. Voor de pauze was de marge opgelopen naar vier treffers opgelopen: 12-8. De ploeg uit Zierikzee was vooral aanval lend gehandicapt omdat Peter Le- fevre, Jordy Niemans en Rick Evertse thuis waren gebleven. Op de zege was weinig af te din gen, onderstreepte Jaco Vleeshou wer: „We konden geen vuist ma ken." Scores EMM: Jordy Loo 6, Mayron Bouwmeester 4, Kevin Meulmeester en Tijs de Vos 3, Prosper Minnaert en 2, Herco Ramstijn en Ben Alexandere 1. Delta Sport2 Peter Bos 8, Karei Vinke 4, Stefan de Oude 2, Jan Groenendijk en Leon van de Zande 1. vd Jagt Willemse POLISH: 13,50/€ 9,50 waspas Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX TOTAAL: ll,50/€ 9,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniging WAX: 9,50/€ 8,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen BASIS: 6,50/€ 6,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen AUTOWASSTRAAT v/d Jagt Willemse Mercuriusweg 27.4382 NL Vlissmgen T 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN maandag t/m zaterdag van 08.00 uur -18.00 uur zondag van 10.00 uur 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73