321 sport Stiekem genieten van J Schaatsbond breekt met coach shorttrack Bal is in het spel voor Zierikzeese voetbalfusie Jans neemt Libregts mee als assistent Dauwendaele houdt tweede plaats in zicht Takahashi leidt op WK kunstrijden Poolbiljarters buiten medailles bij 8-ball Op Schouwen-Duiveland tieren de sportclubs welig. Vandaag deel 10: Catamaranclub Bruinisse '-*■ donderdag 25 maart 2010 HEERENVEEN Raymond Libregts is vanaf ko mend seizoen assistent-trainer bij SC Heerenveen. De 45-jarige gebo ren Rotterdammer maakt net als hoofdcoach Ron Jans de overstap van FC Groningen. Libregts onder tekent een tweejarig contract. In zijn voetballoopbaan kwam Li bregts uit voor PSV, VW, Sparta, MW en Eindhoven. Als trainer werkte hij bij RBC, Go Ahead Eag les en sinds 2005 bij FC Groningen. Jans wilde Libregts graag meene men naar zijn nieuwe club. ETTEN-LEUR In de strijd om de tweede plaats in de eerste klasse achter kampioen FC RIF deden de zaalvoetballers van FC Dauwendaele goede zaken in de uitwedstrijd tegen ELZV/Auto Hommel. In Etten-Leur wonnen de Middel burgers na een 1-3-ruststand met 5-8. Voor Dauwendaele, dat vier verlies- punten meer had dan de tegenstan der, scoorden Robin de Pagter (sx), Steven Visser (2x), en Hicham Ben Hammou. TURIJN De Japanner Daisuke Takahashi heeft na het korte programma de leiding genomen bij de strijd om de wereldtitel kunstrijden. In Tu rijn kreeg de winnaar van olym pisch brons in Vancouver 89,30 punten voor zijn uitvoering. De Ca nadees Patrick Chan volgt met 87,80. De derde plaats is voorlopig voor de Fransman Brian Joubert (87,70). De Belg Kevin van der Per- ren plaatste zich als tiende voor de lange kür, die vandaag beslist over de wereldtitel. ZAGREB De Nederlandse poolbiljarters heb ben bij de EK in Zagreb naast de medailles gegrepen op het onder deel 8-ball. Nick van den Berg kwam nog het verst, hij strandde in de achtste finales tegen de Zweed Chamat: 7-8. Van den Berg won eerder brons op het onderdeel straightpool. Huidji See ging in de laatste herkansingsronde onderuit tegen Kristiansen uit Noorwegen (6-8). Niels Feijen, eerder goed voor zilver bij het 10-ball, werd al in de tweede ronde uitgeschakeld. HOOGLAND - De KNSB gaat niet verder met shorttrackbondscoach John Monroe. „Nu de opbouwpe- riode achter de rug is en de aan sluiting met de wereldtop een feit is, wil de KNSB graag een volgen de stap maken. Hiervoor zijn we op zoek naar een ander type coach", aldus Arie Koops, direc teur sport van de Koninklijke Ne- delandse Schaats Bond. Monroe begon in 2006 als bonds coach. Onder leiding van de Cana dees waren de Oranje-rijders be hoorlijk succesvol. Nederland be hoort met de relayteams inmid dels weer tot de beste acht landen van de wereld. De vrouwen eindig den bij de Olympische Spelen in Vancouver als vierde. Dat was de beste prestatie ooit voor een Ne derlands team. Daarnaast werden onder Monroe bij de Europese kampioenschap- door Ben Hameeteman pen zowel gouden, zilveren en bronzen medailles door de Neder landse deelnemers behaald. De KNSB oriënteert zich nu welke coaches aan het gewenste profiel voldoen. De teleurgestelde Monroe wilde gisteren niet reageren. De Cana dees gaf aan het begin van de Olympische Spelen in Vancouver al aan graag te blijven. „Mijn werk zit er in Nederland nog niet op. Ik ben, met assistent Dave Versteeg, bezig met een traject tot en met de Olympische Spelen van Sotsji in 2014. Dat wil ik graag afmaken. We maken progressie, Nederland kan tot de toplanden behoren", zei hij al in Vancouver. Monroe bracht voor het eerst sinds 1998 (Nagano) de vrouwenaf- lossingsploeg naar de Spelen. Met de mannen lukte dat niet door wat pech in het kwalificatietraject. SINT PHILIPSLAND - Zomer 1997, za terdag 7 juni om precies te zijn. Een warme zonnige dag jaagt de mensen naar de verkoelende me ren. Watersporters tuigen hun vaartuigen op en kiezen het ruime sop. Zo ook catamaranzeiler Jan Plekkenpol (63) uit Sint Philips- land. De fervente zeiler van de Ca tamaranclub Bruinisse stuurt zijn polyester drijvers enthousiast het Grevelingenmeer op. Gekleed in slechts een zwembroek geniet de directeur van openbare basis school De Luyster met volle teu gen. Vooral de soms duizelingwek kende hoge snelheden zijn een kolfje naar zijn hand. Helemaal alleen midden op de Grevelingen valt die middag plots klaps de wind weg. Zoals wel va ker pakt Plekkenpol de peddels en begint rustig naar de kant te roeien. Maar dan, alsof een vlieg tuig met donderend geraas los pro beert te komen van de grond, valt er een noodweer op Schouwen Duiveland. Oog in oog met de dood dacht de toen 50-jarige 'Flip- lander' dat zijn laatste uur gesla gen was. „Er kwam een enorme waterhoos of wervelwind op me af en er was geen houden aan. Ik sloeg met catamaran en al omver. Mijn geluk was die ene visser met zijn motorbootje vlakbij. Daar ben ik naartoe gezwommen en toen zijn we naar een mosselbank geva ren om te schuilen. Na tien minu ten was het noodweer weer net zo snel voorbij als het gekomen was." Van de catamaran, waaraan hij zo veel plezier had beleefd tot die ze vende juni, bleef werkelijk niets meer over. „We hebben hem later ergens onder Oude-Tonge terugge vonden. Ermee varen kon abso luut niet meer. Ik heb hem vol gens mij voor nog 100 gulden ver kocht aan iemand voor onderde len." Hoewel de inmiddels gepen sioneerde 'schoolmeester' aangeeft toen enorm geschrokken te zijn, wordt hij ervan verdacht er stie kem toch ook van genoten te heb ben. „De kick van he-t catamaran- Nog even en Jan Plekkenpol gaat met zijn catamaran weer het water op. zeilen is de grote snelheid die je op zo'n kort stukje kunt maken. Die snelheid trekt me aan. Op één drijver door het water en op de an dere bijna rechtop staan. Tot op het randje dat hij net niet omslaat. Maar soms ga je daar wel eens overheen ja." De oudste zoon, Arjan, hoort pa met gemengde gevoelens aan. „Die hoge snelheden en telkens de angst om te slaan, houdt mij van het catamaranzeilen af Ik vind er niets aan." Echtgenote Anja, een onvervalste Rotterdamse, kent haar levenspartner door en door. „Jan houdt van alles dat met snel heid te maken heeft, 's Winters gaat hij het liefst van de zwartste pistes af en hij heeft ook nog mo tor gereden. Gelukkig is de auto een diesel, anders zou hij daar ook nog mee gaan racen," aldus de goedlachse kapster. Volgend jaar bestaat de Catamaranclub Bruinis se twintig jaar. Bestuurslid/ terrein- tt'iHSZX&KtSB door Rudy Boogert ZIERIKZEE - De voetbalclubs Mevo en Zierikzee hebben gisteravond van de leden toestemming gekre gen om een fusie te onderzoeken. Nu Zierikzee vanaf volgend sei zoen net als Mevo op zaterdag gaat spelen zien de besturen van beide clubs meer in samenwerking dan in elkaar beconcurreren. „We moe ten een streep onder het oud zeer trekken", verwoordde Mevo-voor- zitter Theo van Hekke. Meer dan honderd leden verzamel den zich gisteravond op neutraal terrein - de Pontus Pieter Zeeman school - bij de eerste gezamenlijke bijeenkomst van Mevo en Zierik zee. De clubs hadden voor de in formatievoorziening een onafhan kelijke organisatie in de arm geno men: SportZeeland, dat onder meer uitvoering geeft aan het pro vinciaal sportbeleid. Patrick Vader, manager sport en bewegen, lichtte de leden voor over hoe de besturen van Mevo en Zierikzee een eventueel fusietra- ject voor ogen hebben. In negentig minuten - hoe toepasselijk - was de eerste kogel door de kerk. De clubs zullen een aantal werkgroe pen formeren om de overeenkom sten en pijnpunten te onderzoe ken. Uit de zaal kwam een aantal con-'' crete vragen over bijvoorbeeld de bereidheid van Mevo om (op lager niveau) zondagteams te accepte ren, over de rol van de financiële positie van beide clubs in een fu sie en de belastbaarheid van de ac commodatie, die de clubs overi gens al sinds jaar en dag delen. De ze antwoorden moeten komen uit de onderzoeken van de werkgroe pen. Uit Mevo-hoek kwam één kriti sche vraag aan het adres van het bestuur. Tien maanden geleden hield de club een peiling onder de leden over hoe zij tegenover een fusie met Zierikzee staan. Daaruit bleek dat 87 procent tegen een sa mengaan was. Voorzitter Theo van Hekke mocht uitleggen waar om het bestuur in korte tijd 'zo'n grote switch' heeft gemaakt. „In de tussentijd is bekend gewor den dat Zierikzee ook op zaterdag gaat spelen", verklaarde Van Hek ke. „Dan kunnen we elkaar nog meer gaan beconcurreren, maar we kunnen elkaar ook proberen te versterken. We kampen bijvoor beeld met een gebrek aan vrijwilli gers. In de nabije toekomst zullen we dat probleem houden. Als we nu niks doen, komt dit over twee, drie jaar weer aan de orde. Als be stuur denken we dat een fusie noodzakelijk is." Hoewel de deur om volgend sei zoen al samen te gaan in de aan loop naar de bijeenkomst werd opengehouden, zal dat in de prak tijk niet gebeuren. In onderling overleg zullen de werkgroepen worden samengesteld - zeven men sen meldden zich gisteravond al meteen aan - en zij zullen over en kele maanden verslag uitbrengen over het draagvlak van een fusie. PZC FAMILIELOOP Het aantal inschrijvingen voor de PZC Familieloop is groot. U kunt ook meedoen, zie pzc.nl/familieloop MEEST CELEZEN 1. Hoogerland mist klassiekers 2. FM Sranang in bekerfinale 3. Alwin van Ham vereffent rekening STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72