61 binnenland Turken zijn toch vooral gericht Eurlings zoekt oplossing internationale trein m Voordelige BUSVAKANTIES Veel Turkse Nederlanders vinden dat er teveel migranten wonen in Nederland. Het zou goed zijn als ze zelf meer zouden mengen met andere bevolkingsgroepen, meent het SCP. Sportvissen is steeds meer een familiegebeuren WENEN donderdag 25 maart 2010 MIGRANTEN ze nodig hebben, vinden ze in de eigen groep. Dat heeft voor- en na delen. Het nadeel is bijvoorbeeld dat ze dan achterblijven in de taal ontwikkeling, het voordeel is dat je minder criminaliteit ziet en meer ondernemerschap. Ze zor gen goed voor zichzelf', aldus Da gevos. Er is nog een nadeel. Uit het on derzoek van het planbureau blijkt dat 'interetnisch contact', ofwel contact tussen verschillende bevol kingsgroepen, bijdraagt aan de sa menhang in een wijk of buurt. Hoe meer een bevolkingsgroep het isolement kiest, des te minder contact er is. Dagevos: „Dat contact is goed voor de beeldvorming. Als je meer van elkaar weet, gaan ook de scherpe kantjes er af Onbekend maakt on bemind, wordt wel eens gezegd, maar dat werkt andersom ook." Contacten tussen bevolkingsgroe pen vergroten ook de taalvaardig heid en de kansen op werk, stelt Dagevos. Een meer gemengde be volkingssamenstelling in bepaalde door Koos van Wees Ismet Bingöl zegt het zonder cynisme, al moet hij er zelf ook wel een beetje om la chen: „Turkse Nederlanders integreren steeds beter. We gaan steeds meer op Nederlanders lij ken, die vinden ook dat er te veel buitenlanders zijn." Bingöl, eigenaar van onder meer een bakkerij en supermarkt in de Schilderswijk in Den Haag, rea geert op de bevindingen van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). Turkse Nederlanders vin den veel vaker dan autochtonen dat er teveel buitenlanders wonen in Nederland. Hij verwijst naar een Turks spreekwoord, dat vrij vertaald ongeveer luidt: 'Turken zijn meer koning dan de koning zelf. De al dertig jaar in Neder land wonende Bingöl wil er maar mee zeggen dat geen volk kan tip pen aan de Turken. In de ogen van de Turkse Nederlanders althans. Het wordt bevestigd door Jaco Da lsmet Bingöl in zijn bakkerij annex supermarkt. gevos, onderzoeker bij het SCP. „Ook al uit eerdere onderzoeken bleek die gerichtheid van de Turk op zichzelf Het is niet alleen hier zo, maar ook in andere landen. Het heeft te maken met sterke fa miliebanden, nationalisme, een sterke eigen identiteit en het ver foto Stephanie Versteeg/GPD blijf in een ander land", vertelt hij. De Turkse gemeenschap is een heel gesloten groep. „Turken lijken een beetje op Chinezen, alles wat door Jeffrey Kutterink den haag - Zeeuwen die met de trein naar België willen reizen, moeten straks mogelijk omrijden via Breda, Nederland en België hebben nog steeds geen oplossing gevonden voor het wegvallen van de internationale trein van Roosendaal naar Brussel. „We zoe ken naar een oplossing, maar het is moeilijk." Dat zei demissionair minister Ca- miel Eurlings (Verkeer en Water staat, CDA) gistermiddag in de Tweede Kamer. Als de hogesnel heidslijn volledig in gebruik is ge nomen (naar verwachting in de loop van dit jaar), halen de NS de trein tussen Amsterdam en Brus sel (de Beneluxtrein) uit de dienst regeling. De nieuwe Beneluxtrein wordt een pendeldienst tussen Breda en Brussel. Dat heeft voor Zeeland grote gevol gen. Wie vanuit Zeeland met de trein naar België reist, kan nu nog op station Roosendaal overstap pen op de Beneluxtrein. Als de NS de Beneluxtrein opheffen, moeten Zeeuwen in Roosendaal overstap pen op een trein naar Breda. Daar kan vervolgens worden overge stapt op de nieuwe Beneluxtrein naar Brussel of op de hogesnel heidslijn. Maar voor de HSL moet een plek worden gereserveerd en een kaartje is duurder. Een tweede mogelijkheid voor Zeeuwen is om direct door te reizen naar Rotter dam (geen overstap in Roosendaal nodig) om daar op de HSL te stap pen. Maar ook hier geldt dat een plek duurder is en moet worden gereserveerd. Nederland en België overleggen nog over een oplossing. Eurlings: „Het is een punt van aandacht. Maar het is moeilijk, want ik heb geen poot om op te staan. Toch wil ik een alternatief voor een stan daard prijs. Daarom ben ik nog steeds in overleg met mijn Bel gische collega." Door het opheffen van de Benelux- lijn 'verdwijnt' ook één van de ver bindingen tussen Roosendaal en Amsterdam. Daarvoor wordt een extra intercity tussen Roosendaal en Dordrecht ingezet. bilthoven - Het aantal vrouwen en kinderen dat een hengeltje uit gooit is dit jaar fiks gegroeid. De den vorig jaar 210.000 vrouwen wel eens aan sportvissen, dit jaar zijn er al 248.000 vissende vrou wen. Het aantal kinderen dat vist groeide in een jaar tijd zelfs van 472.000 naar 550.000. In totaal zullen dit jaar ruim twee miljoen mensen er met de hengel op uit trekken, becijferde Sportvis- serij Nederland. Volgens woord voerder Onno Terlouw zijn er nog nooit zoveel sportvissers geweest in Nederland. Volgens Terlouw zijn de dames met name gechar meerd van het zeevissen. Vooral zeebaars is bij hen populair. Man nen zijn makkelijker op hun ver trouwde visstek neer te planten. Kinderen gaan in toenemende ma te samen met hun vriendjes vis sen. NORMANDIË PARIJS I Vertrekgarantie in het voorjaar! 4-daagse reis, zie www.kras.nl/35583 5-daagse reis, zie www.kras.nl/24101 Zie www.kras.nl/39019 8-daagse busreis Polen O.b.v. 7 x ontbijt en diner Vertrek: 22 mei, 19 juni, 21 aug. en 18 sep. gegarandeerd vertrek op 22/5 en 19/6 met de cultuurstad Krakau, natuurtocht naar Zakopane, het indrukwekkende Ausch witz en de zoutmijnen van Wieliczka busreis, verblijf, excursieprogramma Zie www.kras.nl/39017 Zie www.kras.nl/35588 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van 'T^JVIZen of Arke Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 8-daagse busreis Frankrijk O.b.v. 7 x ontbijt en 6 x diner Vertrek: 15 mei, 19 juni en 21 aug. ontdek Normandië, met invasiestranden, deftige badplaatsen, het beroemde Mont- St.-Michel en het bedevaartsoord Lisieux 1 hele dag in het fantastische Parijs busreis, verblijf, excursieprogramma 6-daagse busreis Oostenrijk O.b.v. 5 x ontbijt en diner Vertrek: 2 en 16 mei spectaculaire voorjaarsaanbieding naar de operastad Wenen inclusief stadstour en excursies naar Melk en de Wachau busreis, verblijf in een 4-sterren hotel in Stockerau, excursieprogramma 4-/5-daagse busreis Duitsland O.b.v. 3 of 4 x ontbijt Vertrek: van 23 april t/m 22 oktober gegarandeerd vertrek op 23/4 en 3/5 beleef voordelig het bruisende Berlijn! busreis, verblijf, bij 5 dgn incl. stadstour en excursies Potsdam en Charlottenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6