kwaliteit van paarden IJZEL X zeeland 125 zorgboederij op haar paardenbedrijf Karla Peijs heropent Thools machinebedrijf Bergse weekmarkt naar het Joorenplein Grote snuffelmarkt in Dorpshuis Kruiningen Nostalgie troef in protestantse kerk Wandelexcursie door inlaag Westerschelde Paasconcert koren in Grote Kerk Kapelle Ambassadeur bedankt Krabbendijke Beatrix niet enige BN'er op 30 april Doedelzakken in klooster Rilland r start verkoop IBtTstevaêti donderdag 25 maart 2010 B rechts Jan, twee wat meer heftige paarden. foto Robert van den Berge Vraagprijs 174.800,- k.k. die iemand uitzendt. Daar zijn ze heel gevoelig voor. Ze merken bij voorbeeld dat je ogen strak staan of dat je je schouders hoog op trekt, wat op spanning wijst." Kun je bij een psycholoog nog glashard ontkennen dat je faalangst of iets dergelijks hebt, bij paar den is dat zinloos, want die voelen dat haarfijn aan. En juist daarom kan de omgang met paarden voor mensen met een probleem zo ont zettend heilzaam zijn. Kinderen met autisme bijvoor beeld hebben de neiging zich te rug te trekken ais er veel prikkels van buitenaf komen, legt Eefke uit. „Als ze ervaren hoe een paard op hen reageert, gaan ze zich focus sen. Doen ze dat niet, doet het paard wat het zelf wil. Zo fungeert het paard als motivator." Bastianen, dié vorige week af scheid nam als lid van de Thoolse gemeenteraad, wil zo veel moge lijk mensen laten ervaren wat een paard voor ze kan betekenen. De onderliggende visie is dat 'de na tuur, in dit geval het paard, belang rijk is voor je persoonlijke ontwik keling'. „Je gedachten en emoties loslaten en gewoon maar zijn. Dat wordt ook wel mindfulness ge noemd." Terwijl we buiten praten, verplaat sen de paarden zich zodanig, dat ik uiteindelijk tussen Batumo en Isadora kom te staan. 'Frappant', zeg ik. 'Geen toeval', weet Eefke. Officiële opening zorgboerderij Equi- Mio, Annavosdijk 6, Sint Annaland za terdag 3 april om 12.00 uur. THOLEN Commissaris van de koningin Kar la Peijs komt vrijdag 2 april naar Tholen om machinebedrijf Jansen BV te heropenen. De onderneming bestaat deze maand 25 jaar en viert dat met on der meer de ingebruikname van een nieuwe kunststofafdeling. Het bedrijf werd 25 jaar geleden opge richt door de broers Siem, Kees en Wim. Het is gespecialiseerd in het bouwen,- installeren en onderhou den van machines. Zaterdag 3 april is er vanaf 10.00 uur een open dag. BERGEN OP ZOOM De Bergse weekmarkt, die al sinds de jaren zestig elke donderdag op de Gedempte Haven wordt gehou- de, verhuist volgend jaar naar het Pastoor Joorenplein. Dat is de grote parkeerplaats bij warenhuis Vroom en Dreesman. De gemeente wil de markt op die manier nieuw leven inblazen. Vroeger was de markt in Bergen dé weekmarkt van de regio. Dat moet hij op de nieuwe locatie weer worden. Dit jaar wordt nog een keer proefgedraaid op het Pas toor Joorenplein. KRUININGEN Het dorpshuis in Kruiningen is za terdag gevuld met 55 marktkramen met allerhande goed en waar voor de snuffelmarkt. Van 's ochtends negen uur tot 's middags twee uur is Ons Dorps huis Kruiningen aan de Berghoek straat open voor koopjesjagers en snuffelaars. Er worden ter plekke oliebollen gebakken en verkocht voor zes euro per tien stuks (0,65 eurocent per stuk). De toegang tot de markt is gratis. HANSWEERT De PKN-activiteitengroep Hans- weert houdt zaterdag een open middag met als thema 'Nostalgie in Hansweert'. Er is in de protes tantse kerk een expositie met boe ken en foto's van oud-Hansweert. Ook zijn er nostalgische gebruiks- en siervoorwerpen te bezichtigen. Rina Peters-de Korte uit Sas van Gent stelt tekeningen en schilde rijen van Zeeuwse taferelen ten toon. Ook is er een rommelmarkt. Kinderen kunnen spelletjes doen. De middag begint om 13.30 uur. ELLEWOUTSDIJK Natuurmonumenten houdt zater dag een wandelexcursie door In laag 1887 aan de Westerschelde, ten zuidwesten van Ellewoutsdijk. De wandeling begint om 10.00 uur bij de poort van Fort Ellewoutsdijk. In de inlaag dringt zout kwelwater vanuit de Westerschelde binnen. Er groeien specifiek zoutminnende planten, zoals lamsoor en zeeaster. De inlaag wordt door steltlopers als de tureluur, kluut en bontbek- plevier gebruikt als broedplaats. Niet-leden betalen acht euro. KAPELLE De christelijk gemengde koren As- af uit Goes en Met hart en stem uit Terneuzen geven zaterdag een paas concert in de Grote Kerk in Kapel le. Asaf wordt geleid door André Overbeeke en organist Jacco Goud. De Zeeuws-Vlamingen staan onder leiding van Johan de Rijke. Gerard van der Wege speelt orgel. Ook trompettist Ad Brouw geeft acte de présence. Er is een collecte voor de wederopbouw in Haïti. Aanvang 011119.30 uur, entree 5 euro. DE SPECIALIST IN LIJSTEN KRABBENDIJKE - Als dank voor de vijfjaarlijkse herdenkingen en voor de goede contacten tussen de Oranjevereniging en familie van de in Krabben dijke omgekomen oorlogsvliegenier George Barton, legde de Nieuw-Zee- landse ambassadeur Rachel Fry gistermiddag bloemen bij het monument aan de Noorddijk. John Verhagen uit Dinteloord kreeg een oorkonde voor zijn intensieve speurwerk naar familie van de zeven omgekomen beman ningsleden van de neergehaalde bommenwerper. foto Willem Mieras Biezelingsestraat 102, Kapelle Telefoon 0113-342383 RILLAND - Honderd vijftig doedel zakspelers en drummers verzame len zich dit weekeinde in het Klooster van Rilland voor een competitie. Zaterdag spelen forma ties van zes spelers samen en con curreren de solodrummers. Zon dag treden de doedelzakspelers in solo's op. Beide dagen duren de wedstrijden van 10.00 tot 18.00 uur. Entree bedraagt 2,50 euro. MIDDELBURG - Koningin Beatrix is niet de enige bekende Nederlan der die op 30 april in Middelburg te bewonderen is. Als de koningin en haar familie weer naar huis zijn, wordt het podium op de Markt betreden door enkele topar tiesten. Op het programma staan jeroen van der Boom, de Venga- boys, Ralf, Wesley, Muis 8c Leeuw, Kabouter Lus en de Studio 100 band. De koningin bezoekt Middel burg tussen 12.00 en 13.00 uur. Owww.pzc.nl/oranjeboven en www.koninginnestad.nl 4- ■v kom naar De Scheldewerven op 27 maart a.s. appartementen, herenhuizen, stadswoningen en exclusieve penthouses waterwonen in de stad lopend naar centrum, strand en boulevard van Vlissingen 4- Scheldekuiartier www.woneninbestevaer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59