221 zeeland Burger is niet gebaat bij ruziënde raad Goes is helemaal klaar Kou uit de lucht over bouwplannen Paree Drie dagen feest in de binnenstad Afvalberg op plein Ostrea Lyceum I OPEN HUIZEN ROUTE Wie de Tourrenners op zondag 4 juli écht goed wil zien, moet naar Goes komen. Het peloton komt namelijk dwars door de stad. De gemeente maakt er een compleet feestweekeinde van. Paasmarkt in Wolphaartsdijk speciale bijlage zaterdag 27 maart donderdag 25 maart 2010 TOUR DE FRANCE Het moet weer gezellig wor den tijdens de raadsvergade ring, staat in het nieuwe Rei- merswaalse coalitieakkoord. Die gezelligheid lijkt, afgaan de op de raadsvergadering van deze week, echter ver der weg dan ooit. De drie oppositiepartijen Leefbaar Reimerswaal, WD en Christenunie, die bij de raadsverkie zingen alledrie wonnen (LR werd qua aantal stemmen de tweede partij, WD en CU wonnen beide een zetel), stelden zich tijdens de bespreking van het coalitie-ak koord van SGP, CDA en PvdA en de installatie van de wethouders zeer fel op. Met name Leefbaar Rei merswaal was ronduit vijandig. Fractievoorzitter Marien Weststra- te noemde de SGP een fundamen talistische groepering en zei zich te willen 'verschonen' van SGP-wethouder Jaap Sinke en diens 'Taliban-achtige trekjes'. Kwalificaties die volgens burge meester Jan Huisman alle perken te buiten gingen en ook vanaf de publieke tribune op afkeuring kon den rekenen. Ook WD'er Sylvia Schouwenaars richtte haar pijlen op de SGP, door het coalitie-ak koord 'beangstigend' te noemen en de SGP 'een groep die op een hele wereldvreemde manier tegen allerlei zaken aankijkt'. Nu staat Weststrate al langer te boek als het enfant terrible van de door Luc Oggel door Luc Oggel raad en ook is het niet de eerste keer dat hij Sinke persoonlijk aan valt. In Reimerswaal is eigenlijk al jaren sprake van een 'bash-cu\- tuur', want ook tussen andere raadsleden is het soms haat en nijd. Maar zo bont als deze week is het eigenlijk nog niet gemaakt. Het is logisch dat het er in het politieke debat soms heftig aan toe gaat, zo als het eveneens logisch is dat de oppositie op een andere manier poiitiek bedrijft dan de coalitie. Op zich kan het ook geen kwaad dat de SGP wat tegengas krijgt. De partij is met zeven zetels veel gro ter dan de vijf andere, die er drie of twee hebben. Daardoor kan in derdaad soms de indruk ontstaan dat de SGP-wil wet is. Maar door de partij af te schilderen als funda mentalistisch en te vergelijken met de Taliban, wordt eerder een nog grotere kloof gecreëerd dan een brug gebouwd. Daar is niemand bij gebaat, de burgers in de eerste plaats. jaap Sinke riep dinsdag op om ne gativisme achterwege te laten en constructief en respectvol met el kaar te debatteren, want, zo zei hij eerder in deze krant, 'het gekat be rokkent de gemeente schade'. Daar zou hij, zeker na dinsdag, wel eens gelijk in kunnen hebben. WOLPHAARTSDIJK - De Roemenië- groep van Wolphaartsdijk houdt zaterdag een paasmarkt in De Brug aan de Oostkerkestraat. Tus sen 14.30 en 17.30 uur zijn er aller- door Raymond de Frel 'S-HEERENHOEK - Het college van burgemeester en wethouders in Borsele wil meewerken aan de bouw van drie woningen op grond van elektrobedrijf Paree aan de 's-Heerenhoeksedijk en de aan leg van een tweede uitrit aan de Werrilaan in 's-Heerenhoek. Dat betekent nog niet dat er met een kan worden begonnen met bouwen op de locatie 'Pier Hui zen'. Daarvoor moet het bestem mingsplan worden aangepast. Dat traject wordt naar verwachting in juli ingezet. „Ik verwacht dan nog Op zondag 4 juli staat Zeeland op zijn kop voor een zeer waar schijnlijk eenmalige gebeurtenis; de doorkomst van de Tour de France. Dé mogelijkheid voor de betrok ken gemeenten om zich - wereld wijd - in de kijker te spelen. Goes doet dat niet alleen op de dag zelf, maar maakt er meteen een feest weekeinde van. Goes is er inmiddels.zo goed als klaar voor om het circus te ontvan gen, zegt Albert Boonman. Hij zit op de afdeling economische zaken en houdt zich bezig met de voorbe reidingen voor het evenement. Je zou hem ervaren kunnen noe men, want eerder deed hij dat ook voor de Ride for the Roses. Hoewel er enorm veel bij komt kij ken .om alles vlekkeloos te laten verlopen, is Boonman ervan over tuigd dat dit gaat lukken. Alles is zo geregeld dat de stad niet alleen goed bereikbaar is voor de 20.000 toeschouwers die worden ver wacht, maar dat zij ook wat kun nen zien. „Bezoekers die via de A58 komen, worden opgevangen bij de afslag Goes-Zuid. Vanaf daar worden ze naar parkeerterreinen zuidelijk van de route gebracht, volgens een parkeerplan. Met pen delbussen worden de mensen ver volgens tot voor het stadskantoor gebracht en kunnen ze zo de bin nenstad in. We denken eraan om op bepaalde plekken nog tribune- tjes neer te zetten." Fietsers en voetgangers kunnen de binnen stad de hele dag door bereiken. De route die het peloton aflegt (zie kaartje), is tussen 12.00 en 16.00 afgesloten. Om 13.00 uur wordt de reclamekaravaan, be staande uit zo'n tachtig voertui gen, in Goes verwacht, rond 14.30 uur volgen de renners. Voor automobilisten blijft het ook Tour in Zeeland De eerste etappe van de Tour be gint in Rotterdam en eindigt in BrusseL In Zeeland komen de renners ach tereenvolgens door de gemeenten Schouwen-Duiveland, Noord-Beve land, Goes, Kapelle en Reimers waal. Niet overal in Zeeland is men even gelukkig met de doorkomst van de Tour op zondag. De SGP in Rei merswaal bijvoorbeeld had het van wege de kerkdiensten liever anders gezien en sprak van 'sportverdwa- zing'. www.letour.fr/indexus.html mogelijk om de de hele dag van de zuid- naar de noordkant van de stad te komen, zij het dat daarvoor wat routes moeten worden ge creëerd. „Bij de Klaphekkeweg bij voorbeeld moeten we tijdelijk een obstakel weghalen, zodat auto's daar kunnen komen", zegt Boon man. Overigens heeft; de Touror ganisatie verordonneerd dat er ook voor de veilig heid van de renners tijdelijk obsta kels worden verwijderd. De vlucht- heuveltjes voor het stadskantoor bijvoorbeeld en de 'stoepranden' voor de parkeergarage aan de Westwal. Dat komt allemaal voor rekening van de gemeente, die in totaal 121.000 euro wil vrijmaken voor het evenement. Het geld is onder meer nodig voor het rege len van bussen, parkeerbegelei- ding, publiciteit, ehbo, mobiele toi letten en het plaatsen van dik drie kilometer dranghekken, vanaf de Westsingel tot aan de Patijnweg. De investering is het dubbel en dwars waard, vindt Boonman. „Als er 20.000 bezoekers komen, verdienen we er ook aan. Daar naast wordt het wereldwijd recht streeks op televisie uitgezonden. We doen eigenlijk niks geks, je moet gewoon zorgen dat alles vlek keloos verloopt." lei activiteiten, zoals een beschei den rommelmarkt, sjoelcompeti tie, spijkerslaan en verkoop van kaarten, paasbloemstukken, voor- jaarsplanten, oliebollen en wafels. GOES - In Goes is het weekeinde van 2,3 en 4 juli van alles te doen rondom de Tour de France. Vanuit de horeca wordt op de Grote Markt vanaf vrij dagmiddag 2 juli 16.00 uur tot middernacht het evene ment 'Super Marché' gehouden. Het plein wordt om gevormd tot één groot terras en er wordt een podium opgebouwd waar muziekoptredens zijn. Welke is nog niet helemaal duidelijk, er komen nog steeds aanvra gen binnen bij de gemeente van muziekgezelschap pen die willen spelen, hetzij op de Markt, hetzij langs de route. Ook komt er een enorm beeldscherm. Het toeval wil namelijk dat op vrijdag en zaterdag ook de kwartfinales van het WK voetbal in Zuid-Afrika wor den gespeeld. Het scherm blijft het hele weekeinde staan, zodat mensen op zondag de finish van de Zeeuwse Touretappe in Brussel kunnen volgen. „Dat wil je dan natuurlijk wel zien", zegt Albert Boonman van de gemeente Goes. Op zaterdag houdt de Stichting Goes Promotie op de Markt de Nostalgische Dag, die dit keer ook een 'fiets- tintje' krijgt. Ook is er weer Super Marché tussen 16.00 en 24.00 uur. Op zondag, 'Tourdag', zijn de winkels geopend van 13.00 tot 17.00 uur en is er van 13.00 tot 22.00 'Super Marché'. De stad wordt ook nog 'aangekleed', onder meer met banieren en een hele grote, verlichte race fiets. Bijzonder is ook een initiatief van de Rotary, dat het Kamerorkest TY zal laten-optreden in de Wil- helminapolder. Het gezelschap speelt voor de gelegen heid stukken van Franse componisten. wel wat inspraakreacties van om wonenden, bijvoorbeeld over de beperking van het uitzicht", zegt wethouder Marga Vermue. Acht bewoners van de Werrilaan die vanwege de tweede uitrit met juri dische stappen dreigden, zijn vol gens haar gerustgesteld. Zij vrees den meer drukte en onveiligheid in hun laan. „Paree heeft toege zegd de uitrit na 18.00 uur niet meer te gebruiken, zodat er dan in elk geval geen overlast is van vrachtwagens. Daarmee zijn de grootste bezwaren weggenomen." Omwonenden worden binnenkort over de procedure geïnformeerd. R Dé ideale gelegenheid om zonder afspraak uw toekomstige (droom-)woning geheel vrijblijvend te bezoeken en uitgebreid te bezichtigen. GOES - Op het schoolplein van het Ostrea Lyceum aan de Fruitlaan in Goes verrijst vandaag een grote af valberg. Tijdens een lesmarathon (tot vrijdagochtend 9 uur) houden zeven klassen zich bezig met afval verwerking. De scholieren laten zich sponso ren. De opbrengst gaat naar Peop le's Trust, dat strijdt tegen kinder prostitutie. „Het is de bedoeling dat we na de actie met de directie een manier vinden om het afval op school be ter te scheiden", zegt Donna Oost- dijk van de milieuwerkgroep op het Ostrea Lyceum. „Door het plas tic, blik en papieren afval niet in de kliko, maar op een berg te gooien, laten we zien hoeveel ma teriaal er gerycled kan worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56