PZCL Museumdirectie bijt van zich af Fitness in gebouw NS-station In Balans deDRVKKERY BEVELANDEN-THOl 24 en 25 22 en 23 almanak Soccer voor Brabant en Zeeland Goese Lyceum staat stil bij het goede doel Donderdag 25 maart 2010 Zorgboerderij benut non-verbale kwaliteiten van paard Goes is klaar voor doorkomst Tourcircus Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl REGELING Bezoekersaantallen attracties in Goes en Kapelle in 2009 gestegen door Raymond de Frel GOES - De directie van het Histo risch Museum De Bevelanden in Goes en het Fruitteeltmuseum in Kapelle is het beu dat op politiek niveau steeds de suggestie wordt gewekt dat 'de betaalde krachten in de twee musea maar zitten te lanterfanten.' Het demissionaire college van bur gemeester en wethouders in Goes opperde eind vorige week een on derzoek te laten verrichten om tot een bundeling van Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) en het Histo risch Museum te komen op het SGB-terrein aan de Stephenson- weg. De stoomtrein krijgt vier maal meer bezoekers dan het mu seum en toont volgens het college aj jaren aan zonder beroepskrach ten toch professioneel te kunnen draaien. „Er ontstaat een beeld dat wij maar met geld smijten, terwijl we in 2009 netjes binnen de begro ting hebben gewerkt. We zitten hier heus niet te slapen" zegt direc teur Hans Oomen van de twee mu sea. „De bezoekersaantallen zitten in de lift. In Goes stegen we in 2009 met tien procent (bijna 11000) en in Kapelle met dertig procent (5800). De zondagopen stelling van het Historisch Mu seum sinds januari moet het be zoekersaantal nog verder opkrik ken. En ook een voorlopige erken ning door de Stichting het Neder lands Museumregister kan voor een impuls zorgen. Het Historisch Museum en SGB werken onder meer samen op het vlak van com bitickets. Een fusie zit er nog niet in. SGB wil zich eerst ontwikkelen van een toeristenlijn naar een openluchtmuseum. Oomen: „Ie kunt je afvragen of een fusie wel wenselijk is. SGB heeft met als hoofdtaak 'mensen vervoeren' toch een andere insteek dan wij." In een brief aan de nieuwe ge meenteraden van Borsele, Goes, Kapelle en Noord-Beveland, die sa men in een gemeenschappelijke re geling de twee musea spekken, wil de museumdirectie de negatieve tendens doorbreken. Borsele gaf de musea in december nog een jaar om een betere toekomst te ga randeren. De omvorming tot een stichting moet daaraan bijdragen. Oomen verwacht daarover in mei met een voorstel te komen. door Luc Oggel GOES - Het al geruime tijd te koop/te huur staande voormalige postsorteercentrum in het stations gebouw in Goes krijgt een nieuwe invulling. Een exploitant van een sportschool in Hoogvliet wil op de tweede en derde verdieping van het pand een fitnesscentrum vestigen, met een totale oppervlak te van duizend vierkante meter. De gemeente Goes is bereid daar voor ontheffing te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het is nog niet bekend op welke termijn het fitnesscentrum open gaat. Het zou het vijfde in Goes worden, naast Fitland, Capitol Sports (ook van Fitland) Flex en Pi- lates Center Goes. Als de plannen doorgaan, is het stationsgebouw weer voor een groot deel bezet. Op de begane grond huist sinds juli vorig jaar Dansstudio No Bite. Eigenaar van het stationsgebouw is NS Vastgoed BV, dat het pand in erfpacht heeft gegeven bij TNT real Estate Development BV. Tip? redactie@pzc.nl De Vlissingse oma en opa worden per mail regelmatig op de hoogte ge houden van de activiteiten van hun kleinkinderen in het verre Australië. Kleinzoon Tanno zit daar op voet bal. Niet op Australisch Footie, waar bij in een ovaal speelveld spelers el kaar legitiem naar het leven staan. Tot geruststelling van de grootou ders beoefent hun kleinzoon soccer, ons nationale voetbalspelletje. Na schooltijd kon Tanno de training gaan bezoeken. Zijn moeder probeer de het hem nog uit het hoofd te pra ten, want de temperatuur was die dag opgelopen tot boven de 40 gra den. Maar hij moest en hij zou. „Ik wil wel eens zweten als een echte voetballer." Op 14 april verschijnt de zorgkrant In Balans verschijnt bij BN/DeStem, PZC, Brabants Dagblad, en Eindhovens Dagblad. Wilt u deze uitgelezen kans niet missen om uw boodschap over te brengen op uw doelgroep? Bel dan voor informatie of een afspraak: 076 - 531 22 77 GOES - Drie leerlingen van het Goese Lyceum (lo catie Bergweg) speelden gisteren voor levend standbeeld op de Markt in Goes. Daarmee pro beerden ze geld op te halen voor Pink Ribbon en de Cliniclowns. Er was ook streetdance, panna- voetbal en straattoneel. Verder verkochten de scholieren hapjes, drankjes en kleding. Die von den gretig aftrek. Op de Goese school wordt de ze weken aandacht besteed aan het thema goede doelen. Andere leerlingen maken onder meer hokken voor het dierenasiel of gaan koken bij het Leger des Heils. foto Willem Mieras WGGGNGR NieuwsMedia do. 25 maart, 19.30 uur Popquiz vrij. 26 maart, 13.00 uur Presentatie De Spokenjagers Maarten Kroon en Iris Compiet za. 27 maart, 11.00-16.00 uur Tuininformatiedag za. 27 maart, 15.00-16.30 uur Champagne wine Roots blues boeken bestellen? www.drukkerijntiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55