241 zeeland KBO naarstig op zoek naar 'jongere ouderen' 'Nog elke dag 'Verlies bedrijvigheid ongewenst' Oroomaanbieding van TEMPUR0 »- Berden Pot Interieur Slaapkenner Rademakers Bijl of netverzwaring? donderdag 25 maart 2010 wm&mmvwmwmmmmmmmmmmmismmm. OUDERENBOND In 2009 lichte ledenwinst door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Ledenwerving blijft een bron van zorg voor het bestuur van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) in Zeeland. Het ledental van de bond nam vo rig jaar weliswaar met 23 toe, de vergrijzing eist ook haar tol. De KBO Zeeland heeft in bijna 7000 leden, waarvan de meesten in het oosten van Zeeuws-Vlaanderen. Volgens penningmeester Piet Boonman van de ouderenbond is de gemiddelde leeftijd van de le den behoorlijk toegenomen. „Dit wijst op veroudering van ons ledenbestand. De gemiddelde leef tijd is ruim 74 jaar. Ten opzichte van vorig jaar is de gemiddelde leeftijd toegenomen met bijna één jaar. Natuurlijk is dat een gevolg van het steeds ouder worden van de mensen. Maar toch is het door de stijging van de gemiddelde leef tijd aannemelijk dat het ledenver lies door overlijden toe gaat ne men. Het is zeker zaak om aan de onderkant, in de categorie 55 tot 70 jaar ledenwinst te halen. Leden werving blijft dus een zorg voor onze vereniging." Per saldo boekte de KBO Zeeland een ledenwinst van 23 leden. Het dagelijks bestuur van de bond hoopt dat de trend van aanwas zich voortzet. „Met het succes dat wij nu al zien door de actie 'Lid werft lid 2010' en de op til zijnde oprichting van nieuwe afdelingen in West-Zeeuws-Vlaanderen, kun nen wij de groei van het ledental hopelijk dit jaar vasthouden en mogelijk versterken", aldus Boon man verder. „Mede dankzij het werk van de werkgroep ledenwer ving lukt het nu toch om een stij ging van het ledenaantal te be werkstelligen." De bevindingen van de penning meester op het gebied van de le denontwikkeling staan in het jaar verslag 2009 van de KBO Zeeland. Het verslag wordt vastgesteld op de voorjaarsvergadering. Die is dinsdag 13 april vanaf 9.30 uur in zaal Van Leuven in Kloosterzande. Tijdens de vergadering wordt door het bestuur ook de winnaar be kendgemaakt van de ledenwerfac tie van vorig jaar. Penningmeester Boonman en de algemeen be stuursleden Annie de Maeijer-De Deckere en Wim van Dongen zijn aftredend en herkiesbaar. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid Martin Stouten (SGP) vindt het zeer ongewenst dat een bedrijf als Waasland Boot uit Zaamslagveer genoodzaakt is te verhuizen naar Zelzate omdat er geen geschikte 'natte' grond in Ter- neuzen beschikbaar zou zijn. „Waarom heeft het zoeken naar een geschikte locatie zes jaar ge duurd, wat is er in die periode alle maal door wie gedaan en waarom heeft dit niet tot het gewenste re sultaat geleid", vraagt hij onder meer aan het dagelijks gemeente bestuur. Stouten haalt ook de recent ver schenen structuurvisie aan waar bij wethouder Frank van Hulle be argumenteerde dat de Westelijke Kanaaloever voorlopig niet wordt ontwikkeld omdat er voldoende bedrijfsterreinen zijn. „Is de uitspraak van de heer Van Hulle dat er geen markt is om de Westelijke Kanaaloever te ontwik kelen niet in strijd met de werke lijkheid?" Koop nu en geniet van uw droomvoordeel Bij aanschaf van een TEMPUR Kussen, maltas en een vlakke bedbodem ontvangt u het bed ind. hoofdbord t.w.v. 798.- GRATIS Kiest u voor een elektrisch verstelbare uitvoering, dan ontvangt u ook nog eens een GRATIS TEMPUR Dekbed t.wv. 449, Uw voordeel kan oplopen tot 1.249,-. •Vraag rwer de voor wear den bij uw dealer. Uw TEMPUR* dealer in de regio Nieuwendijk 89 4571 LH Axel Noordstraat 7-13 4531 GA Terneuzen CHECKPOINT Oudste bezoeker in spanning door Harmen van der Werf Checkpoint was zijn stek kie. Guust Bockstael (74) uit Terneuzen kwam el ke dag in de coffeeshop. Om half tien 's ochtends zat hij er al, tot elf uur. „Het kon wel eens wat later worden. Ik kende er drie-, vierhonderd bezoekers'Hé, onkel of opa, wil je nog een kopje koffie'." Guust Bockstael moet sinds de ge dwongen sluiting van Checkpoint eind 2008 al die gezelligheid mis sen. „In het begin zag ik nog rede lijk wat bekenden. Gingen we bij mij thuis in het duvekot een joint roken. Maar dat is vanzelf sterk ver minderd." Nog altijd rookt de Terneuzenaar op z'n tijd een joint. Hij kan niet zonder. Niet omdat hij verslaafd is, maar omdat hij wiet nodig heeft om de pijn te onderdrukken. Hij heeft al langere tijd kanker. Rookt hij een joint, dan zakt de pijn snel weg. „Wiet werkt veel beter dan al die chemische middelen", zegt hij wijzend op een flinke stapel medi cijndoosjes op de tafel in zijn ka mer. „Ik heb er nog meer in een soort container." Op de tafel ligt ook een metalen doosje. Guust Bockstael opent het en laat de inhoud zien, een stuk of tien, vijftien strak gedraaide joints. Hij zit dus niet zonder, maar vraag niet wat hij allemaal moet onder nemen om goed spul te pakken te krijgen. „Zeker in het begin, na de sluiting van Checkpoint, was het zoeken. En soms levensgevaarlijk. Gaf je iemand geld, moest je maar afwachten of je iets kreeg en wat voor spul." Guust Bockstael heeft inmiddels zijn adresjes. „Nee, ik vertel niet welke." De enige overgebleven cof feeshop in Terneuzen, Miami, zit er in elk geval niet bij. „Beetje flauw om te zeggen misschien, maar al kreeg ik het gratis bij Miami, ik wil het niet." Checkpoint bood de beste kwali teit, volgens Guust Bockstael. „Van daar dat ze ook zo groot zijn ge worden, via mond-tot-mond recla- Guust Bockstael, een tevreden roker: me. Goed spul is nu praktisch niet meer te krijgen. Of je betaalt je er blauw aan." Met eigen teelt heeft de Terneuze naar geprobeerd een beetje in zijn behoefte te voorzien. Hij heeft het netjes gespeeld. „Ik ben bij de poli tie geweest. 'Vijf plantjes', zeiden ze, 'maar niet buiten'. En wat zei- f SERENITY StNEV/A» COMFORT V.A BRESKENS - Tientallen fossiele voorwerpen had visser Jaap Albregtse van de BR 43 uit Breskens al in zijn netten. Toch was de vondst na een trek voor de kust van Engeland een verrassing: een prehistorische stenen bijl. Alleen, is het een bijl of een netverzwaring uit de Romeinse tijd? Deskundige Jan Meulmeester uit Middelburg twijfelt en denkt na bestude ring van de foto eerder aan een netverzwaring. De visnetgewichten hadden drie frontale gaten om verschillende netten aan elkaar te bevestigen. De ge wichten werden gemaakt van gebakken klei. De vangst van Albregtse heeft maar één taps toelopend gat en is zeker niet van gebakken klei. Toch een bijl? foto Wilma Valk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48