zeeland 123 1098 Revival boontjes echte groenten zijn? Vrolijke voorjaarsactie Met ingeklapte spiegels door Troelstralaan Axel kortingen met kleurrijke A EXtra Loud speelt in café De Jonkheer D. B. Walker speelt in 't Gerecht en De Perk Voorjaarshobbymarkt in centrum 't Torentje Contactmiddag voor vrouwen met kanker GENEESKUNDE donderdag 25 maart 2010 Het jaar waarin de orde van de cisterciënzers werd gesticht. Rond 1139 bouwden ze de Duinenabdij in het Vlaamse Koksijde om vandaar uit verder te trekken naar Kloosterzande, waar ze rond 1200 neerstreken. cisterciënzer monniken „Veel vergeten groenten en fruit keren de laatste jaren overigens weer terug omdat restaurants ze weer gebruiken in hun gerechten", weet museumvoorzitter Piet Hageman. door Frank van Cooten AXEL - In de Troelstralaan in Axel zorgen geparkeerde auto's voor nogal wat overlast, stelt PvdA- raadslid Rien de Regt. Aan beide zijden van de weg mag er worden geparkeerd. „Maar in die situatie is het bijna ondoenlijk om zonder 'kleerscheuren' door de straat te rijden. Met een wat gro tere personenauto moeten de zij spiegels worden ingeklapt. Een vuilniswagen kan helemaal niet door de straat rijden. Ook het in- en uitparkeren van de auto kost de bewoners erg veel moeite, omdat de ruimte zeer beperkt is." Om de overlast voor het doorgaan de verkeer te verminderen, parke ren veel bewoners volgens De Regt hun auto gedeeltelijk op de stoep. „Nog niet zo lang geleden zijn deze mensen, die in feite dach ten goed te doen, bekeurd. Ze kre gen een boete van 75 euro", aldus De Regt. Het raadslid vraagt onder meer of het dagelijks gemeentebestuur be reid is in overleg met de bewoners op korte termijn naar oplossingen en/of alternatieven te zoeken. Ook vindt hij dat de bewoners beter eerst een waarschuwing kunnen krijgen alvorens ze op de bon te slingeren. Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen HULST Tien man/vrouw sterk geeft pop-, rock- en coverband eXtra Loud za terdagavond een concert in café De Jonkheer aan het Cornelis Vos- plein in Hulst. De uitgebreide band, met een forse rhythm-sectie, blazers en zangers, speelt hits van onder anderen Santana, Funky Stuff, Anouk en Krezip. Het optre den in café De Jonkheer is vrij toe gankelijk en begint om 22.00 uur. De band eXtra Loud is een onder deel van stichting jongerenorkest The Young Ones in Hulst TERNEUZEN De Amerikaanse zanger en bluesgi tarist Dave Benjamin Walker treedt morgenavond vanaf 20.30 uur op in stadscafé 't Gerecht in Terneuzen. Toegang is gratis. Zon dag is D. B. Walker opnieuw te ho ren, dit keer in paviljoen De Perk bij Perkpolder. Hij geeft in De Perk vanaf 14.00 uur een concert, bijge staan door enkele muzikale vrien den. 'Darkvoiced' Dave brengt bluesklassiekers en ook eigen werk. GROEDE In multifunctioneel centrum 't To rentje in Groede wordt zaterdag een voorjaarshobbymarkt gehou den. Tijdens de markt verkopen hobbyisten hun zelfgemaakte werk stukken zoals bloemstukken, aqua rellen, kaarten met allerlei technie ken en materialen, gedichtenbun dels en sierraden. Daarnaast geven verschillende hobbyisten demon straties. De markt is van 11.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. TERNEUZEN In Ter Schorre aan de Bachlaan in Terneuzen vindt morgen een con tactmiddag plaats voor vrouwen die gynaecologische kanker heb ben (gehad) en hun familie. De bij eenkomst is een initiatief van Steunpunt Terneuzen met stich ting Olijf voor vrouwen met gynae cologische kanker en Yolanda van Esbroek van Herstel en Balans. Aan vang 14.30 uur. www.tmcwoonwinkels.nl MEEST CELEZEN 1. Speuren naar oorlogstuig 2. College van CDA, WD en PvdA 3. Dronkaards keken respectloos toe STELLING Reageer op de stelling van de PZC-website: Zeeuws-Vlaanderen moet één gemeente worden. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Museumvoorzitter Piet Hageman bij een v an de themapanelen van de tentoonstelling 'Heilige Boontjes; Vergeten groenten en fruit uit de abdijtuin'. De expositie is tot begin juli te zien in het Hulster streekmuseum. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47