321 sport De betrokkenheid is Schaatsbond breekt met coach shorttrack Poolbiljarters buiten medailles bij 8-ball Dauwendaele houdt tweede plaats in zicht Takahashi leidt op WK kunstrijden Eerste editie Endura Classic In bijna elke kern in de streek zetelen clubs die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door Walcheren' worden de mm www.pzc.nl/webwinkel Bioscoopsuccessen Van Toen donderdag 2S maart 2010 ZAGREB De Nederlandse poolbiljarters heb ben bij de EK in Zagreb naast de medailles gegrepen op het onder deel 8-ball. Nick van den Berg kwam nog het verst, hij strandde in de achtste finales tegen de Zweed Chamat: 7-8. Van den Berg won eerder brons op het onderdeel straightpool. Huidji See ging in de laatste herkansingsronde onderuit tegen Kristiansen uit Noorwegen (6-8). Niels Feijen, eerder goed voor zilver bij het 10-ball, werd al in de tweede ronde uitgeschakeld. ETTEN-LEUR In de strijd om de tweede plaats in de eerste klasse achter kampioen FC RIF deden de zaalvoetballers van FC Dauwendaele goede zaken in de uitwedstrijd tegen ELZV/Auto Hommel. In Etten-Leur wonnen de Middel burgers na een 1-3-ruststand met 5-8. Voor Dauwendaele, dat vier verlies- punten meer had dan de tegenstan der, scoorden Robin de Pagter (sx), Steven Visser (2x), en Hicham Ben Hammou. TURIJN De Japanner Daisuke Takahashi heeft na het korte programma de leiding genomen bij de strijd om de wereldtitel kunstrijden. In Tu rijn kreeg de winnaar van olym pisch brons in Vancouver 89,30 punten voor zijn uitvoering. De Ca nadees Patrick Chan volgt met 87,80. De derde plaats is voorlopig voor de Fransman Brian Joubert (87,70). De Belg Kevin van der Per- ren plaatste zich als tiende voor de lange kür, die vandaag beslist over de wereldtitel. MIDDELBURG Endura Toerclub Middelburg houdt zondag 11 april de eerste edi tie van de Endura Classic. Wielren ners kunnen kiezen uit twee afstan den: 60 kilometer of 110 kilometer. De route gaat over Walcheren. De start is bij het clubhuis van voetbal club MZVC in de Veerse Poort. Hal verwege kan er gerust worden bij het Polderhuis in Westkapelle. Deelnemers aan de 60 kilometer kunnen starten tussen 9.00 uur en 11.00 uur. Die van de 110 kilometer tussen 9.00 uur en 10.30 uur. HOOGLAND - De KNSB gaat niet verder met shorttrackbondscoach John Monroe. „Nu de opbouwpe- riode achter de rug is en de aan sluiting met de wereldtop een feit is, wil de KNSB graag een volgen de stap maken. Hiervoor zijn we op zoek naar een ander type coach", aldus Arie Koops, direc teur sport van de Koninklijke Ne- delandse Schaats Bond. Monroe begon in 2006 als bonds coach. Onder leiding van de Cana dees waren de Oranje-rijders be hoorlijk succesvol. Nederland be hoort met de relayteams inmid dels weer tot de beste acht landen van de wereld. De vrouwen eindig den bij de Olympische Spelen in Vancouver als vierde. Dat was de beste prestatie ooit voor een Ne derlands team. Daarnaast werden onder Monroe bij de Europese kampioenschap- pen zowel gouden, zilveren en bronzen medailles door de Neder landse deelnemers behaald. De KNSB oriënteert zich nu welke coaches aan het gewenste profiel voldoen. De teleurgestelde Monroe wilde gisteren niet reageren. De Cana dees gaf aan het begin van de Olympische Spelen in Vancouver al aan graag te blijven. „Mijn werk zit er in Nederland nog niet op. Ik ben, met assistent Dave Versteeg, bezig met een traject tot en met de Olympische Spelen van Sotsji in 2014. Dat wil ik graag afmaken. We maken progressie, Nederland kan tot de toplanden behoren", zei hij al in Vancouver. Monroe bracht voor het eerst sinds 1998 (Nagano) de vrouwenaf- lossingsploeg naar de Spelen. Met de mannen lukte dat niet door wat pech in het kwalificatietraject. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Ze doen hun naam dit jaar meer dan ooit eer aan. De zwemmers van Luctor et Emergo ('ik worstel en kom boven') zijn dit seizoen tot volle wasdom geko men en mogen voortaan uitko men op het één na hoogste niveau in Nederland. „We zien het als een mijlpaal", zegt voorzitter Er nie van Wallenburg met gepaste trots. „Het is nu zaak om dit vast te houden, want voor je het weet val je zo weer van een hoge trede naar beneden." Luctor beleeft de laatste jaren op wedstrijdniveau een enorme op gang. De club wist drie keer op rij te promoveren en mag nu in de landelijke A-competitie uitkomen. „Het is het resultaat van keihard werken", meent de 49-jarige Van Wallenburg. „De trainers binnen onze club zijn enorm gedreven en hebben voor een goede opleiding van de wedstrijdzwemmers ge zorgd. Vroeger trainde iedereen bij elkaar, maar tegenwoordig worden de zwemmers per niveau inge deeld. Er traint bijvoorbeeld een groep voor het NK, terwijl de speedozwemmers (tot twaalf jaar) weer aparte trainingen krijgen. Die veranderde aanpak heeft zijn vruchten afgeworpen. Het is nu zaak om dit vast' te houden en te zorgen dat er aanwas van onderaf komt, want straks haken er weer zwemmers af, omdat die vanwege studie uit de provincie wegtrek ken." Luctor et Emergo - de club werd opgericht in 1919 en is de oudste zwemvereniging in Zeeland - werkt met twaalf tot dertien trai ners. Het zijn allemaal mensen die uit de club zelf voortkomen en via de club een trainerscursus hebben gevolgd. „We stimuleren de men sen om trainerscursussen bij de zwembond te volgen", stelt Van Wallenburg. „We hebben inmid dels een behoorlijke ondergrond. De basis is goed." Zoals het een goed voorzitter be taamt gaat het Van Wallenburg Ernie van Wallenburg: „Ik vind dat ik er voor de gehele vereniging moet zijn.'! niet louter en alleen om de wed strijdzwemmers. De Middelburg se, in het dagelijks leven werk zaam bij Arduin, verliest het grote geheel niet uit het oog. „We hebben nu zo'n 230 leden", vertelt ze. „We zitten de laatste ja ren in de lift, terwijl landelijk ge zien het aantal leden bij de zwem- clubs afneemt. Iedereen moet bij ons terecht kunnen. Van wedstrijd zwemmer tot recreant. En daar naast hebben we een grote groep aan vrijwilligers. De betrokken heid is groot bij Luctor. Sport is in mijn ogen ontspanning. Dat moet vooral zo blijven, maar als er zwemmers zijn die meer willen, stimuleren we dat en bieden we ze zo goed mogelijke trainingsmo gelijkheden. Ja, en als een zwem mer elders een nog betere oplei ding kan krijgen, stimuleren we dat ook. Het gaat om het indivi du." De wisselingen hebben in het ver- UITSLAGEN WIELRENNEN Waregem. Dwars door Vlaanderen. 1. Bres- chel (Den) 200 km in 4.26.00, 2. Leukemans (Bel) 0.07, 3. Terpstra (Ned), 4. Chainel (Fra), 5. Hayman (Aus), 6. Paolini (Ita), 7. Mol (Ned), 8. Veelers (Ned), 9. Vandenbergh (Bel), 10. Bonnet (Fra), 16. Cancellara (Zwi), 20. Boonen (Bel), 22. De Kort, 24. Langeveld, 44. Van Dijk 4.22, 51. Hoogerland, 64. Westra, 72. Stamsnij- der, 81. Van Emden, 85. Tjallingii, 86. Posthu- ma, 88. Leezer, 89. Boom, 102. Curvers, 106. Goesinnen, 115. Knaven 9.15,126. Honig. La Seu d'Urgell. Ronde van Catalonië, ProT- our. Derde etappe, La Vall d'en Bas - La Seu d'Urgell: 1. Tondo (Spa) 189,5 km in 4.43.23, 2. Rodriguez (Spa), 3. Luis-Leon Sanchez (Spa) 0.48, 4. Casar (Fra) 1.20, 5. Kreder (Ned), 6. Roche (Ier), 7. Weening (Ned), 8. Perez (Spa), 9. Tiralongo (Ita), 10. Taaramae (Est), 28. Leip- heimer (VSt) 2.05, 29. Ten Dam, 55. Moeren hout 4.24, 94. Engels 19.56, 133. Clement 27.21. Algemeen klassement: 1. Rodriguez 9.04.12, 2. Tondo 0.10, 3. Sanchez 0.48, 4.. Ro che (Ier) 1.20, 5. Koren (Slv), 6. Hesjedal (Can), 7. Taaramae, 8. Kreuziger (Tsj) 1.22, 9. Kreder 1.24, 10. Brajkovic (Slv) 1.25, 20. Wee ning 1.38, 28. Ten Dam 2.17, 55. Moerenhout 4.43,101. Engels 20.11,133. Clement 27.32. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl PZC FAMILIELOOP Het aantal inschrijvingen voor de PZC Familieloop is groot. U kunt ook meedoen, zie pzc.nl/familieloop MEEST CELEZEN 1. Hoogerland mist klassiekers 2. FM Sranang in bekerfinale 3. Alwin van Ham vereffent rekening STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto categorie DVD's en games 5 dvd-box MFWW! We gaan terug in de tijd en laten u genieten van de allergrootste, nostalgische speelfilms van eigen bo dem. Deze vijf meesterwerken zorgden destijds voor overvolle bioscopen en hebben een stempel gedrukt op de Nederlandse cinema. Deze dvd-box bevat: De Jantjes, Ciske de Rat, Op Hoop van Zegen, Merijntje Gijzen en Willem Parel. Totale speelduur ca. 460 minu ten. Meer informatie vindt u in onze webwinkek Adviesprijs 39,95 Lezersprijs 19,95* exclusief 4,95 verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34