reddende engel sport [29 We werken aan een betere weg Robin Haase snel uitgeschakeld Zonderland opnieuw winnaar op rek Sevilla stuurt coach Jimenez de laan uit Van Nieuwenhuyzen moet weg bij Heracles Turkse voetballers gepakt voor omkoping Barcelona terug aan kop in Spanje www.westerscheldetunnel.nl Tijdelijke verkeershinder... www.westerscheldetunnel.nl donderdag 25 maart 2010 Feyenoord staat dankzij de zege op FC Twente voor de vijftiende keer in de bekerfinale. 'We hebben tegen de Eagles meer kans om de beker te winnen. Maar Ajax is ook goed hoor.' Feyenoord-trainer Mario Been voor de Feyenoord-fans het sein om met knallend vuurwerk en fak kels voor een echte cupsfeer te zor gen. Het duel werd vanwege de rookontwikkeling even stilgelegd, waarna FC Twente de draad weer oppakte. Onder leiding van Bryan Ruiz namen de Tukkers het initia tief en liet de ploeg zien ook zon der Miroslav Stoch, Blaise N'Kufo en Kenneth Perez dwingend te kunnen spelen. Stoch keek gebles seerd toe, de twee dertigers wer den door Steve McClaren gespaard om zaterdag tegen Sparta de jacht op de titel fris te kunnen hervat ten. Het duo kwam in de slotfase nog wel in het veld, maar zonder succes. FC Twente kan zich nu volledig op en maakt de 1-1. BARLETTA Robin Haase heeft zijn sterke optre den vorige week in het Italiaanse Caltanissetta geen goed vervolg ge geven. De Haagse tennisser verloor gisteren in de eerste ronde van het challengertoernooi in Barletta, eveneens in Italië, met twee keer 6-4 van de Rus Igor Koenitsin. Haase schreef zondag het toernooi van Caltanissetta op zijn naam. DOHA Epke Zonderland heeft gisteren bij wereldbekerwedstrijden in Doha goud gewonnen op rek. De Friese turner kwam tot een juryscore van 15,950 Jeffrey Wammes pakte zijn derde bronzen medaille, ditmaal op sprong met een gemiddelde van 15.6x2. Op rek kwam Wammes tot 14.850, goed voor de zesde plaats. Zonderland werd ook nog vierde op brug met een score van 15.100. foto Marco de Swart/ANP de titelstrijd richten en daarbij kan Ruiz in de laatste weken van het seizoen een beslissende rol spelen. De pas 24-jarige aanvaller uit Cos ta Rica zwierf voor rust over het veld en bepaalde samen met Theo Janssen het spel van FC Twente. Janssen zette Luuk de Jong alleen voor Erwin Mulder, waarbij de doelman als winnaar uit het één-tegen-éénduel kwam. Vlak voor rust was Mulder echter kans loos. Georginio Wijnaldum liet zich eenvoudig aftroeven, De Jong lanceerde Ruiz, die na een korte sleepbeweging scoorde: 0-1. Toch kreeg het onderliggende Feyenoord meteen een zeldzame mogelijkheid om gelijk te maken. Wijnaldum troefde Dwight Tien- dalli af waarna Castaignos - die niet voor buitenspel werd afge- vlagd - veel te gehaast schoot. De bal breed leggen op de vrijstaande Denny Landzaat was een betere optie geweest voor de A-junior, die na rust Makaay naast zich kreeg. Diego Biseswar bleef in de kleedkamer achter, waardoor Feye noord zonder rechtsbuiten ging spelen. Die tactische zet van Mario Been zorgde voor verwarring bij TWente, dat via het centrale duo niet meer kon opbouwen en kort na rust na een gevaarlijke kopbal van Castaignos al de gelijkmaker moest incasseren. Makaay verleng de de bal tot bij Landzaat, die op zijn beurt Giovanni van Bronck- horst bediende. De aanvoerder schoot diagonaal raak: 1-1. FC Twente maakte daarmee op nieuw kennis met de magie van de Kuip, waar het acht jaar gele den voor de laatste keer won. De gedreven Makaay was met een sub tiele voetbeweging al dicht bij de winnende treffer, die hij na 84 mi nuten alsnog maakte. De wraak van de ervaren aanvaller was daar mee bijzonder zoet. BBBBiSMMMMMMMM MADRID De Spaanse voetbalclub Sevilla heeft trainer Manuel Jimenez ont slagen nadat het team dinsdaga vond thuis met 1-1 had gelijkge speeld tegen hekkensluiter Xerez. Sevilla, dat vorige week in de Champions League werd uitgescha keld door CSKA Moskou, verloor zaterdagavond al met 2-0 van Espa- nyol en staat nu vijfde. ALMELO Heracles Almelo houdt opruiming in de selectie. De aflopende con tracten van tien spelers worden niet verlengd. Heracles gaat onder meer niet ver der met doelman Jörg van Nieu wenhuyzen, afkomstig uit Tholen. Eerder deze week maakten de Al- meloërs al bekend dat eerste doel man Martin Pieckenhagen aan het einde van het seizoen vertrekt. ISTANBUL De politie in Turkije heeft bijna vijftig mensen gearresteerd vanwe ge mogelijke betrokkenheid bij om koping in het voetbal. Volgens het persbureau Anatolia gaat het ook om een aantal voetballers uit de hoogste divisie van het land. De Turkse voetbalfederatie bevéstigde dat er onderzoek wordt verricht naar 'verkochte' wedstrijden. BARCELONA Zonder te imponeren heeft Barcelo na gisteren de koppositie in de Pri- mera Division overgenomen van Real Madrid. De titelhouder won thuis met 2-0 van middenmoter Osasuna. Zlatan Ibrahimovic en Bo- jan Krkic maakten in de laatste twintig minuten de doelpunten voor Bar^a. De Catalanen hebben na 28 wedstrijden 71 punten, drie meer dan Real Madrid. Werkzaamheden Tunnelweg Zeeuws-Vlaanderen Tijdelijke omleidingsroute via N252 Westerscheldetunnel ma Westerschelde Terneuzen omleiding Westerschelde- tunnelweg 17M1 omleiding Westerschelde- tunnelweg Vanaf donderdag 25 maart 20.00 uur t/m vrijdag 26 maart 06.00 uur, is een gedeelte van de Westerscheldetunnelweg afgesloten. Het betreft het tracé vanaf de kruising met de Herbert H. Dowweg tot en met de kruising N6VHoofdweg Hoekseweg (ten zuiden van het spoorviaduct over de tunnelweg). Al het verkeer wordt omgeleid via de N252', de weg langs het Kanaal van Gent naarTerneuzen. De omleidingsroute staat met gele borden aangegeven. De omleidingsroute blijft gelden tot 1 juli 2010 voor breedtetransport breder dan 2,70 meter. Onze excuses voor het ongemak. Let op: de Westerscheldetunnel zelf is niet afgesloten en blijft dus in beide richtingen beschikbaar. Meer info: Bel Klantenservice vanuit Nederland: 0900 - 2358866 (€0,05/min.) vanuit België: 0031 - 113 232 844 Of stuur een e-mail naar: info@westerscheldetunnel.nl WESTERSCHELDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31