zeeland 127 twee verkoopsters voor de "schouder-periode". MALLE JANTJE in Veere zoekt: Hightech bus voor dorpsschool 'Ik ben een bofkont dat ik dit mag doen' Kinderconsument waarschuwt voor mobiel bellen Uw tuin veranderen? onelinehovenier.nl Verburg: beperk vergunningen kreeftenvisserij O O O O O donderdag 25 maart 2010 door Maurits Sep Een dikke maand geleden klopte de gemeente Mid delburg bij Frans Schrik aan. Of de bloemist het leuk zou vinden om het bordes van het oude stadhuis met bloemen aan te kleden voor het bezoek van koningin Beatrix op 30 april. Wat een vraag! Daar was na tuurlijk maar één antwoord op mogelijk: „Yeah!" Sinds twee jaar heeft hij zijn eigen bloemenzaak in de Middelburgse Gortstraat: Pluk de Dag. „Ik ben een enorme bofkont dat ik dit mag doen. De mooie opdrachten komen vanzelf naar me toe." Want het is niet de eerste keer dat Schrik de bloemen mag verzorgen bij een koninklijk bezoek. Hij heeft de uitreiking van de Four Freedoms Awards al eens mogen aankleden. Daar had hij boerin- nenkrullen in de bloemstukken 'i'i'iliHHIIHIiii I* 'iiitiH 'i I Tl 1111 i ui op de tafels verwerkt. „Toen ik bij het feest voor het 250-jarig bestaan van de PZC was, waar ik ook de bloemen voor heb verzorgd, was de koningin er ook en toen sprak ze me daarop aan. Ze is natuurlijk kunstzinnig aangelegd en ze vond dat heel bijzonder, van die boerin- nenkrullen." En nou niet denken dat hij wil op scheppen, benadrukt Schrik. „Ab- Koninginnedag in Zeeland soluut niet. Maar ik ben er natuur lijk wel gewoon heel trots op. Dit zijn megaprojecten die ons een enorme impuls geven." Voor Koninginnedag heeft hij ook al iets bijzonders in gedachten met een Zeeuwse knipoog. Maar hij gaat nog niet verklappen wat. „Ik kan wel zeggen dat we het bordes van het stadhuis zes meter breder gaan maken, zodat alle koninklijke hoogheden er goed op kunnen staan. En om ervoor te zorgen dat de mensen op de Markt ze ook goed kunnen zien, mogen de bloe men natuurlijk niet te hoog ko men. Ik moet dus ook rekening houden met hoe groot de konin gin is." De maten, de kleur, de bevestiging - alles moet kloppen. In zijn hoofd heeft zich al een beeld gevormd van hoe het moet worden. „Laatst werk ik 's nachts wakker en toen wist ik het: zó moet het worden." Op de dag zelf gaat hij met een team van vier mensen al om zes uur 's ochtends aan de slag. „Om negen uur moet alles klaar zijn. En het moet perfect zijn en dat wordt het ook. Echt, dit komt helemaal goed! Het wordt één bloemenzee. Het is immers een feestelijke dag." www.pzc.nl/oranjeboven leeftijd 18 - 62 jaar dus student tussen 2 studies in of her-intredende huisvrouw grijp die kans! schouder-periode is april/mei en sept./okt. (eventueel voor meerdere jaren) naar keus: 2, 3 of 4 vaste, doordeweekse dagen van 9 - 18 uur. Vereist: enthousiasme SPEED-solliciteren: aanmelden vanavond óf morgenavond (vrijdag 26/3) om 19.30 uur. Markt 20 - Veere. Uitslag binnen 26 uur!! door Marcel Modde MIDDELBURG - Stichting De Kinder consument zal leerlingen op basis scholen waarschuwen voor ge zondheidsrisico's bij het gebruik van een mobiele telefoon. De actie wordt ondersteund door het Nationaal Platform Stralings risico's, waarbij ook de Zeeuwse werkgroep is aangesloten. Uit meerdere onderzoeken komt vol gens secretaris Dieneke Parlevliet uit Zierikzee naar voren dat slape loosheid, oververmoeidheid en concentratiestoornissen kunnen worden veroorzaakt door mobiel bellen. De Kinderconsument heeft Zorgsaam Geen wonder dat steeds meer men sen kiezen voor Terneuzen. Af stand speelt hier geen rol. De nega tieve houding en berichtgeving naar de patiënten van de Admiraal De Ruyterziekenhuizen mist zijn uitwerking niet. Het advies van me dici en het weglopen van patiën ten maakt het kaartenhuis van Vierhout gammeler dan het al was. P. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Roken In de krant van 3 maart pleit me neer Verboom voor het roken in kleine cafés. Wat is dat voor onzin? Het gaat er toch helemaal niet om hoeveel mensen er achter de bar staan, maar om de gezondheid van iedereen in dat café. Wie wil er thuiskomen met naar rook stinken de kleren, omdat er nog altijd lie den zijn die zich van anderen niets aantrekken en er ook niet om ge ven dat ze niet-rokers schade toe brengen? Je gaat toch ook niet meer roken in de buurt van kleine kinderen, waarom zou dat dan wel in cafés mogen? Laten we het hou den zoals het nu is en de minder heid die nu nog rookt, och die stopt binnenkort. Het wordt tijd dat er niet meer op terrassen in drukke winkelstraten mag worden gerookt en liefst ook niet meer in achtertuintjes zodat je heerlijk op je eigen terras ongestoord van de natuur kan genieten. Johan Sinke Herberdsland 68, Middelburg Stoorzender In het verhaal Brabantse stoorzen der probeert het in Zeeland, las ik de mening van Van den Oetelaar: Woorden van dezelfde strekking sprak de Brabander De Rooij. Die pleitte ook voor privatisering van de energiemarkt. Stroop om de mond smerend en onjuiste infor matie rondbazuinend met een goe de lobby. Destijds leidde dat tot massaontslagen, verkoop energiere gie aan het buitenland en een hoge re energierekening voor de bur gers. Deze heren verstrekken jo diumpillen om ons de mond te snoeren. Van den Oetelaar goo chelt met cijfers als een jongleur en verwijt Delta dat zij vroegtijdig ingestapt is op alternatieve energie. Onjuist, we zijn dertig jaar te laat. door Marcel Modde MIDDELBURG - Directeur Ton Bran- denbarg van de Zeeuwse Biblio theek kijkt bijna verlekkerd naar de tekeningen die op de lange tafel liggen uitgevouwen. „Er zit veel vernuft in dit ontwerp", valt hij trots de Vlaamse architect Eddy Brants bij. De komst van de eerste onderwijs- servicebus in Nederland is een feit. Met een ferme handtekening bekrachtigde Brandenbarg giste ren de opdracht voor carrosserie bouwer Akkermans in Oud-Gas tel. De inrichting gaat duidelijk ver der dan de biblio- en servicebus sen die al in Zeeland rijden. Met zes computeraansluitingen, een flatscr'een voor presentaties en, het pronkstuk, een 'interactieve surfa- cetable' tussen de boekenrekken, is de bus klaar voor de toekomst. Brants ziet in de tien meter lange trailer zelfs kans voor inbouw van een klein podium, waarop lezin gen en presentaties kunnen wor den gegeven. Het geheel wordt ver licht met leds, die in iedere ge wenste kleurenschakering kunnen worden geprogrammeerd. Bijvoor beeld in diepblauw, wanneer het thema water centraal staat, legt Brants uit. De bus rijdt vanaf okto ber langs dorpsscholen in Zeeland, als aanvulling op de eigen digitale leermiddelen en lespakketten. Bui ten schooltijd wordt de mediatrai- ler ingezet voor volwassenen. Rf ;iS3Kf.6ïï speciaal voor jongeren een folder gemaakt, waarin gewezen op een mogelijk verband. De folder met 'vage klachten en tips' is opgeno men in het lespakket 'pimp je foon', dat de stichting beschikbaar stelt aan basisscholen in het land. De tips staan ook op de website zeeuwsplatformstralingsrisco.nl. Het is nu aan Delta om versneld door te pakken en zich te richten op waterkrachtenergie. Zo houden wij hier in Zeeland onze eigen stroomvoorziening in de hand. Ludo van Well Gortstraat 43, Middelburg Giro Een gemeentelijke organisatie moet zich bezighouden met zaken die rechtstreeks en uitsluitend van belang zijn voor haar eigen inwo ners. Hoort een stokpaardje van de bur gemeester van Middelburg dat nu 400.000 euro extra aan middelen onttrekt voor de Giro daar ook bij? Arme burgers van Middelburg! Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede DEN HAAG - Om duurzaam op kreeften te kunnen vissen in de Oosterschelde is het nodig om het aantal vergunningen te verminde ren. Demissionair minister Gerda Verburg (Visserij, CDA) overlegt daar met de vissers over. Verburg schrijft dat aan de Tweede Kamer. Voor een duurzame kreef tenvisserij is 'de (potentiële) visse- rijdruk mogelijk te hoog'. Dat komt met name door het aantal ongebruikte vangstrechten, stelt Verburg. Wordt puur gekeken naar het behoud van de kreeft als soort in de Oosterschelde, dan hoeft het aantal vissers niet te worden be perkt, aldus Verburg. „Gezien het tempo waarmee het kreeftenbe stand zich vanuit een kleine ouder populatie begin negentiger jaren heeft weten te ontwikkelen, is het niet waarschijnlijk dat het voortbe staan van de kreeft als soort in de Oosterschelde gevaar loopt." De minister schrijft ook geen maat regelen te nemen tegen het levend koken van kreeft, omdat nog wordt onderzocht in hoeverre kreeften pijn en angst ervaren. subsidie VWS Baten bijdrage Middelburg (inzet eigen ambtenaren) bijdrage Middelburg (uit gemeentekas) sponsoring en hospitality bijdrage provincie Zeeland bijdrage doorkomstplaatsen - A €1.609.500,- Bijdrage doorkomstplaatsen valt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29