J ZE pal naast het archief L Conflict tussen gemeente en Viskêête opgelost püöcffiB zeeland 125 Vlissingers maken op stadspark wilgentunnel Museum Bevelanden is kritiek politiek beu Plan Residence Domburg anders start verkoop IBfTstCVaêli Uheldehwartier www.woneninbestevaer.nl pand advocatenkantoor neemt twee weken in beslag donderdag 25 maart 2010 Biezelingsestraat 102, Kapelle Telefoon 0113-342383 domburg - Er komen geen 22, maar 29 soms kleinere apparte menten in Residence Wijngaerde, op de plaats van motel 't Groentje in Domburg. Op de begane grond worden 2 appartementen 'inge ruild' voor winkelruimte. Dat blijkt uit een nieuw plan van bou wer Arcus. De gemeente wil er het bestemmingsplan voor aanpassen. yerseke - Het slepende conflict tussen zee-eterij/viscounter De Viskêête in Yerseke en de gemeen te Reimerswaal is definitief uit de wereld. De gemeente ziet het bedrijf niet langer als twee gescheiden bedrij ven - een restaurant en een winkel - maar als een horeca-bedrijf waar af en toe een visje wordt verkocht. Daardoor hoeft er geen aparte af scheiding meer te worden aange bracht tussen winkel en restau rant. Het gemeentebestuur van Reimers waal wilde de ondernemers mid dels een dwangsom dwingen zo'n scheiding aan te brengen in de zaak, maar de Raad van State had twijfels over die aanpak. Na nieuwe gesprekken zijn beide partijen er volgens burgemeester )an Huisman onderling uitgeko men. kom naar De Scheldewerven op 27 maart a.s. appartementen, herenhuizen, stadswoningen en exclusieve penthouses waterwonen in de stad lopend naar centrum, strand en boulevard van Vlissingen W door Maurits Sep vlissingen - Het kale Scheldeter- rein moet een stadspark worden. Dankzij tientallen wilgenbomen en vooral een gangenstelsel van wilgentakken wordt het terrein van de scheepswerf in ieder geval een stuk groener en waarschijnlijk ook levendiger. Gisteren hebben zo'n dertig kinde ren en twintig volwassenen uit de Vlissingse binnenstad de bomen en wilgentakken geplant. „Bij de oude verbandkamer van De Schel de, bij de ingang van het terrein, maken we een wilgentunnel", ver telt binnenstadsbewoonster Mireil le van Geffen. „Daar kunnen ze straks heerlijk spelen." Volgens Onno Bakker, die in op dracht van de gemeente Vlissin gen bezig is met de ontwikkeling van het Scheldeterrein als stads park, worden er zo'n veertig wil genbomen geplant. „De wilgentak ken vormen een gangenstelsel. En dat alles is bedoeld om het terrein groener te maken." Op het Scheldeterrein worden de komende jaren huizen gebouwd. Zolang niet het hele terrein is be bouwd, kan het gebruikt worden als park voor en door de Vlissin gers. „We willen niet het hele ter rein in één keer invullen als park, maar dat organisch laten groeien. Zodat er steeds nieuwe ideeën van mensen uitgevoerd kunnen wor den." Daarom zijn ook bewoners en kinderen uit de binnenstad ge vraagd om te helpen bij het plan ten van de wilgentunnel. Die zal waarschijnlijk zaterdag klaar zijn. door Raymond de Frel goes - De directie van het Histo risch Museum De Bevelanden in Goes en het Fruitteeltmuseum in Kapelle is het beu dat op politiek niveau steeds de suggestie wordt gewekt dat 'de betaalde krachten in de twee musea maar zitten te lanterfanten.' Het demissionaire college van bur gemeester en wethouders in Goes stelde vorige week voor een onder zoek te laten doen om te komen tot een bundeling van Stoomtrein GoesBorsele (SGB) en het Histo risch Museum op het SGB-terrein aan de Stephensonweg. De stoom trein krijgt viermaal meer bezoe kers dan het museum en toont vol gens het college al jaren aan zon der beroepskrachten toch profes sioneel te kunnen draaien. „Er ont staat een beeld dat wij maar met geld smijten, terwijl we in 2009 netjes binnen de begroting heb ben gewerkt. We zitten hier heus niet te slapen" zegt directeur Hans Oomen van de twee musea. De bezoekersaantallen zitten vol gens de directeur juist in de lift. „In Goes stegen we in 2009 met tien procent (tot bijna 11.000 men sen) en in Kapelle met dertig pro cent (tot 5800 bezoekers)." De zondagopenstelling van het Historisch Museum sinds januari moet het bezoekersaantal nog ver der opkrikken. En ook een voorlo pige erkenning door de Stichting het Nederlands Museumregister kan voor een impuls zorgen. Het Historisch Museum en SGB werken onder meer samen op het vlak van combi-tickets. Een fusie zit er nog niet in. SGB wil zich eerst ontwikkelen van een toeris tenlij n naar een openluchtmu seum. Oomen: „Je kunt je afvra gen of een fusie wel wenselijk is. Met als hoofdtaak 'mensen vervoe ren' heeft SGB toch een andere in steek dan wij." In een brief aan de nieuwe ge meenteraden van Borsele, Goes, Kapelle en Noord-Beveland, die sa men in een gemeenschappelijke re geling de twee musea spekken, wil de museumdirectie de negatieve tendens doorbreken. Borsele gaf de musea in december nog een jaar om een betere toekomst te ga randeren. De omvorming tot een stichting moet daaraan bijdragen. Oomen verwacht daarover in mei met een voorstel te komen. Jan Jacobse inspecteert de schade, veroorzaakt door de brand. De voorzitter van het dagelijks bestuur van Adriaan- se en Van der Weel is vol lof over de snelle reactie van de brandweer. foto's Ruben Oreel Glacisstraat 48, Vlissingen Zeer degelijk volledig gerenoveerd huis met zonnige tuin op het zui den én een achterom! Voorzien van nieuwe 1 kozijnen, vloeren, trap, keuken, deuren, plafonds, etc. Zeer goed onderhou- j den en direct klaar voor 1 bewoning. makelaar Vraagprijs 174.800,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27