Nieuwe voetbalvelden Brand woedde Zoutelande op komst 241 zeeland Strandbrochure kost bijna halve ton Napoleontisch kanon uit Veere op Spaans fort Axel DORPSVISIE Gemeente Veere kiest voor terrein bij Noordendolfer ADRIAANSE EN VAN DER WEEL Schoonmaken Droomaanbieding van TEMPUR® Mega Bed donderdag 25 maart 2010 door Henk Postma ZOUTELANDE - Binnen vier jaar voetbalt W De Meeuwen in Zoute lande op nieuwe velden aan de Noordendolfer, ten zuidoosten van het dorp. Burgemeester en wethou ders van Veere hebben dat vastge legd in een Visie op de ontwikke ling van Zoutelande 2010- 2020'. Daarmee moet een einde komen aan de jarenlange onzekerheid over de nieuw aan te leggen voet balvelden. Of het lukt, is afhankelijk van de medewerking van grondeigenaren, omwonenden en andere belang hebbenden. Want er is een wijzi ging van het bestemmingsplan Bui tengebied voor nodig. Er is geko zen voor een terrein ten zuiden van de Noordendolfer, tussen de Werendijkseweg en de bebossing bij Camping De Meerpaal. Het is de bedoeling deze zomer te starten met de procedures. Er wordt rekening mee gehouden dat een tot twee jaar is gemoeid met de wijziging van het bestemmings plan. Daarna is misschien nog een onteigeningsprocedure nodig. Die kan een half tot twee jaar duren. Pas daarna kunnen de velden wor den aangelegd. Burgemeester en wethouders na men het besluit in de laatste verga dering, nog net voor komende maandag het nieuwe college aan treedt. De gemeente had nog twee andere plekken op het oog. Die aan de oostkant van de Werendijk seweg is afgevallen omdat het pro vinciebestuur het open landschap in stand wil houden. De andere plek, bij de brandweerkazerne in het verlengde van de Langendam, wordt nog achter de hand gehou den voor het geval het aan de Noordendolfer echt mis zou gaan. Na de verhuizing van De Meeu wen naar het nieuwe complex ko men op de bestaande velden een supermarkt en een groene buffer met woningen. De supermarkt staat nu nog in de dorpskom. De ontwikkelingsvisie geeft verder voorrang aan nog een derde plan: realisering van de nieuwbouwwijk De Tienden II. Veere beloofde De Meeuwen dins dag nog eens dat op het bestaande complex gevoetbald kan blijven worden tot de nieuwe velden in ge bruik komen, ook al blijven investe ringen tot een minimum beperkt. door Henk Postma DOMBURG - De VW voor Walche ren en Noord-Beveland gaat het strand promoten. Daar wordt een brochure voor gemaakt, niet zo maar een weggooifolder, maar 'be waarexemplaar'. Dat kost 48.000 euro. De gemeenten Vlissingen, Veere en Noord-Beveland draaien daarvoor op. Dat blijkt uit een be sluit van burgemeester en wethou ders van Veere. Die gemeente stop er 11.250 euro in. De brochure is niet alleen bedoeld om de stranden te bewieroken. Be halve aandacht voor predikaten als 'Schoonste Strand' en 'Blauwe Vlag', en aanprijzingen van natuur en milieu, bevat de brochure ook praktische informatie, bijvoor beeld over strandbewaking, ge dragsregels en toegankelijkheid. De publicatie, die verschijnt in het Nederlands en Duits, heeft een houdbaarheidsdatum van drie tot vier jaar. De inhoud krijgt ook een plekje op de websites van de VW en de drie gemeenten. Met deze brochure, aldus.de Veerse bestuur ders, 'onderscheiden de stranden in het werkgebied zich van andere regio's'. Koop nu en geniet van uw droomvoordeel Bij aanschaf van een TEMPUR Kussen, matras en een vlakke bedbodem ontvangt u het bed incl. hoofdbord t.vv.v. 798,- GRATIS Kiest u voor een elektrisch verstelbare uitvoering, dan ontvangt u ook nog eens een GRATIS TEMPUR Dekbed t.vv.v, €449,-' Uw voordeel kan oplopen tot 1.249,-. Uw TEMPUR' dealer in de regio Paspoortstraat 32-34 4388 BH Oost - Souburg De dag na de brand van dinsdagavond werken ze ge woon door bij advocaten kantoor Adriaanse en Van der Weel. door Emiie Calon De roetlucht is buiten, voor de ingang bij Adriaanse en Van der Weel al te ruiken. Die lucht wordt sterker bij het betre den van het advocatenkantoor aan de Kousteensedijk in Middelburg. Dinsdagavond woedde korte tijd brand in dat gebouw. De voorzitter van het dagelijks be stuur, Jan Jacobse, is de ochtend na de brand vol lof over de brand weer. „Die was binnen de kortste keren aan het blussen." Twee wa gens van het korps waren op weg naar een oefening en konden di rect door. Na het blussen is begon nen met het schoonmaken. Die klus gaat nog wel twee weken du ren, kreeg lacobse te horen van de specialisten van Dolmans Calami teiten Diensten, het bedrijf dat is ingeschakeld om het gebouw schoon op te leveren. De brand woedde in een keuken tje op de tweede verdieping, pal naast het papieren archief „Dat is gelukkig niet beschadigd geraakt", aldus Jacobse. Er is wel roetschade, maar dat is volgens hem te verwij deren. Joost Romijn en Steven Rahman van Dolmans bevestigen dat. Vol gens hen is roet bijna altijd te ver wijderen. Maar roet zit, na een brand, ook overal, weten ze maar al te goed. Tot op plekjes waar ze nauwelijks bij kunnen. „Maar ook dat moet weg, anders blijf je het ruiken." Door de brand moest gisteren bij Adriaanse en Van der Weel wel even flink geïmproviseerd worden. Een deel van de Middelburgse me dewerkers werkt de komende tijd thuis of in een van de andere vesti gingen. Op de onderste verdiepin gen van het advocatenkantoor kon gisterochtend gewoon gewerkt worden. Wel stonden daar overal blowers, om ervoor te zorgen dat het pand snel droog wordt. Jacobse weet nu dat een goed ram penplan essentieel is om ervoor te zorgen dat een bedrijf na een brand, weer snel kan opstarten. „Wij hebben een dergelijk plan, maar op het moment dat het echt nodig is, merk je dat het nooit he lemaal volledig is." Hij kon gisteren nog geen inschat ting maken van de schade, veroor zaakt door de brand. Wel verzeker de hij dat niets essentieels verlo ren is gegaan. „En we zijn gewoon in bedrijf" Bij Adriaanse en Van der Weel stonden gisteren de hele dag de ramen open om te luchten. S££v?!iTY RENEWAL CGMI cv SERENITY RfNJ WAL COMFORT :4 REN5'? V RENE WAL t'O.M PORT SS&N4TY RENEWAL axel - Leo Bliek van Staatsbosbe heer in Zeeuws-Vlaanderen is geïn teresseerd in heraldiek en verza melt antieke wapens. En dus loopt hij warm voor een oud kanon. Toen de in Nisse wonende Bliek in een tuin in 's-Heer Abtskerke een oud kanon zag liggen, vroeg hij dan ook of de eigenaar het wil de afstaan. Die ging akkoord toen hij hoorde dat Bliek het wapen tuig een mooie plek wilde geven op fort Jacob ten zuiden van Axel. Het fort werd door de Spanjaar den in 1634 aangelegd. Het kanon is in 1811 gemaakt en werd door de Napoleontische legers in een batte rij in Veere neergezet om de Zeeuwse kust tegen een Engelse in val te verdedigen. Zoals zo veel kanonnen in de buurt van vaarwater, kreeg ook dit kanon na zijn diensttijd ('na zo'n 150 schoten was een kanon onbe trouwbaar') een tweede leven als meerpaal. „Ik vond het bijzonder dat dit kanon van bijna twee eeu wen oud er nog zo gaaf uitziet." Aarzelend geeft Bliek toe dat er toch nog heel wat uurtjes werk in zijn gaan zitten. „Ik heb alle plank jes op maat gezaagd en de affuit zelf gebouwd. Het is geen kanon uit de zeventiende eeuw, maar het geeft bezoekers wel een beeld_ van het fort als verdedigingswerk."'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26