zeeland23 Zoutvaatjes Brons het zomerseizoen Onrust bij Dow over overname Diamanten echtpaar in Middelburg Katten gedood donderdag 25 maart 2010 W www.tmcwoonwinkels.nl je zit hier op zo'n uniek punt, echt ideaal. Er is geen restaurant in Nederland waar je de schepen zo dicht voorbij kunt zien varen. Je kunt de zoutvaatjes bij wijze van spreken op de schepen zetten' 'We hebben gekozen voor een bronzen kleur. Binnen verhogen we de sfeer met nieuwe banken. We hebben enkele constructiefoutjes kunnen aanpas sen. Destijds moest alles heel snel, nu konden we er rustig over nadenken' sluiskil - Onder de driehonderd werknemers van de styreen-divi- sie van Dow Benelux in Terneu- zen heerst grote onrust over hun toekomst. De vijf fabrieken in Ter- neuzen worden in juni overgeno men door de Amerikaanse inves teerder Bain Capital. Vooruitlo pend daarop wordt de divisie in Terneuzen per 1 april al onderge bracht in een aparte bv. Bain Capital heeft wereldwijd alle styreen-fabrieken van de Dow Chemical Company overgenomen voor een totaalbedrag van 1,2 mil jard euro. De fabrieken wisselen vermoedelijk op 1 juni van eige naar. Voor het betrokken Dow-per- soneel gaat het allemaal veel te snel, bleek gisteravond tijdens een bijeenkomst van FNV Bondgeno ten in het Meulengat in Sluiskil. Ruim veertig personeelsleden klaagden daar hun nood. Conclu sie van FNV-bestuurder Liliane Schoone: „De mensen weten niet waar ze aan toe zijn. Van de onder nemingsraad horen ze alleen dat de overname positief zal uitpak ken, maar daaraan twijfelen ze enorm." Een OR-vertegenwoordi- ger verzekerde dat geknokt zal wor den voor de positie van het perso neel, maar dat mocht nauwelijks baten. De OR werd onder meer verweten dat er nu pas praatses sies met het personeel zijn gestart, terwijl er vermoedelijk al lang slui tende afspraken tussen Dow en Bain Capital zijn gemaakt over de voorwaarden voor overname. Een verontruste werknemer: „Dow zegt altijd dat het zo begaan is met z'n mensen. Nou, laten ze dat dan nu maar eens bewijzen!" vlissingen - lp de omgeving van De Kempenaerstraat zijn woens dagmorgen twee dode katten aan getroffen. De katten waren moge lijk vergiftigd. Onduidelijk is of er opzet in het spel is. Katteneigena ren worden verzocht hun dieren goed in de gaten te houden. Door twee eigenaren is inmiddels bij de politie aangifte gedaan van vergifti ging van hun kat. middelburg - Ze ontmoetten el kaar in het zangkoor van de Koor kerk. Gisteren waren ze zestig jaar met elkaar getrouwd. Het echtpaar Schouten-Van Sluijs woonde al die tijd in Middelburg. Aart Arie Schouten (87) was procuratiehou der bij de Nederlandsche Bank aan de Gortstraat, en vervulde be stuursfuncties in de vrijzinnig her vormde kerk, bij verenigingsge bouw De Schakel en voor de sport velden. Ook zijn vrouw, Krina Jaco- ba van Sluijs, deed veel vrijwilli gerswerk. Zo leidde ze de wijkda- mes die bejaarden en zieken be zochten. Samen deden ze de admi nistratie van het tijdschrift Kerk en Wereld. Het diamanten paar heeft twee kinderen, vijf kleinkin deren en een achterkleinkind. Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen Het echtpaar Schouten-Van Sluijs foto Ruben Oreel Vanaf vrijdag kan er weer gegeten worden. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25