De Gevangentoren klaar voor 221 zeeland Taken in Middelburg verdeeld Bedrijf gaat eieren ganzen schudden OPEN HUIZEN ROUTE Na de brand die De Gevangentoren vorige zomer volledig verwoestte, is de hele winter gewerkt aan de renovatie van het pand. Vrijdagavond heropent het restaurant zijn deuren. Nieuwe plek voor monumenten op begraafplaats speciale bijlage zaterdag 27 maart donderdag 25 maart 2010 door Theo Giele MIDDELBURG - In Middelburg is een nieuw college van burgemeester en wethouders gevormd. PvdA, CDA, Lokale Partij Middelburg (LPM) en WD zijn het gisteren eens gewor den over de verdeling van de taken. In grote lijnen houden de drie zit tende wethouders hun taken. Ed de Graaf (LPM) neemt voor een groot deel de taken van Huub van Klinken (SGP) over. Wel is cultuur van Frank Streng (WD) naar De Graaf verschoven. Streng heeft rei niging gekregen en De Graaf gaat welzijn en volksgezondheid doen. Dit zat tot nu toe in het pakket van Albert de Vries (PvdA). Opmerke lijk is verder dat de LPM-wethou- der het project Roosevelt Academy heeft. In het verleden waren de LPM-raadsleden Wim Steketee en Piet Kraan erg kritisch over de RA. Burgemeester Koos Schouwenaar krijgt algemeen bestuurlijke coördi natie, algemene representatie en openbare orde en veiligheid in zijn portefeuille en hij blijft wijkwet houder van Arnemuiden. 'De Vries wordt loco-burgemeester en krijgt de portefeuilles bouwen en wonen, jeugd en onderwijs, sport, Wet Maatschappelijke On dersteuning, grondbedrijf en ac commodaties en de projecten Mo lenwaterpark, herontwikkeling bouwput, herstructurering Stro- menwijk en woonservicezones. Verder wordt De Vries wijkwethou der van 't Zand/Stromenwij k, Nieuw Middelburg en Mortiere. Hannie Kool (CDA) houdt econo mische zaken, financiën, monu menten en archief, ruimtelijke orde ning en de projecten Ramsburg/ Arnestein, Stationsgebied en Mor tiere (bedrijven ZEP). Ze wordt wijkwethouder van Sint Laurens, Middelburg-zuid en Nieuw- en Sint Joosland De nieuwe wethouder De Graaf krijgt wijkaanpak, sociale zaken, welzijn en volksgezondheid, onder wijshuisvesting, cultuur en milieu en de projecten Roosevelt Aca demy en visievorming Dauwendae- le. Hij wordt wijkwethouder van Dauwendaele en de binnenstad Frank Streng tenslotte krijgt onder zijn hoede infrastructuur en ver keer, recreatie en toerisme, reini ging en groenbeheer, communica tie en stadspromotie, personeelsza ken, organisatie en automatisering en de projecten N57 en Veerse Meer. Hij wordt wijkwethouder van Klarenbeek/Veersepoort en Griffioen. INDONESIË Vandaag vertrekt Wendy van den Hurk voor de PZC naar Indonesië. Volg haar op www.pzc.nl/amatoo. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto HEROPENING door Jens Pauw Na een lange renovatie gaat restaurant De Gevangentoren aan de boulevard in Vlis- singen morgenavond weer open voor publiek. Een felle brand vorige zomer zorgde ervoor dat bijna de hele inboedel - werd vernield. „Veel viel er niet meer te redden", vertelt eigenaar jurben Ib- bink. „We hebben alles opnieuw moeten opbouwen en inrichten." Ibbink wordt in de vroege och tend van 9 augustus wakker ge beld. Door kortsluiting in een koel machine heeft de serre van het res taurant vlam gevat. Het vuur ver plaatst zich snel over de houten vloer, maar de brandweer weet doorslag naar binnen nét te voor komen. Door rook- en roetschade worden de keuken en bar toch als verloren beschouwd. „Vooral het isolatiemateriaal heeft daarvoor gezorgd. Het is naar bene den gedwarreld en heeft zoge noemde putcorrosie veroorzaakt. De hitte was ondraaglijk", herin nert de horecaondernemer zich. „Alle glazen waren gesprongen en zelfs het metaal was gesmolten." In 2006 begon Jurben Ibbink met de horeca-exploitatie van de Bom vrije, zoals het monument in de volksmond heet. Flatbewoners aan de Boulevard verzetten zich sterk tegen het plan een serre en een hangend terras boven de glooiing te bouwen. De nieuwbouw zou het uitzicht op zee belemmeren. Ook de aanvraag van de monu mentenvergunning liep vertraging op. Uiteindelijk trok Ibbink aan het langste eind en werden de bouwvergunningen verstrekt. Na de brand moesten die opnieuw worden aangevraagd. „Gelukkig was de gemeente nu coulant. Be zwaren van bewoners zijn er niet geweest, of in ieder geval niet ge honoreerd." De financiële strop was enorm. Ibbink schat die op anderhalf miljoen eu ro. „Gelukkig was ik goed verze kerd. Persoonlijk kostte het me uit eindelijk tienduizend euro. De werknemers zijn gedurende de ze- i vorig jaar werd het terras van de Gevangentoren volledig ver woest door brand. vussiNGEN - De twee oorlogsmo numenten op de Noorderbegraaf plaats in Vlissingen worden ver plaatst. Ze staan nu op de begraaf plaats wat naar achteren, en wor den naar voren gehaald. Ze komen bij de ingang te staan en krijgen, al dus de gemeente, de eervolle plek die recht doet aan het de monu menten als herdenkingsplaats en aan de nagedachtenis van de slachtoffers. Eén monument is voor de slachtof fers van een bombardement op de wasserij uit 1943, het andere is voor de slachtoffers van de bevrij ding van Vlissingen in 1944. Ze ko men daar bij het algemene oorlogs monument dat er al staat. ven maanden gewoon doorbe taald. Goed personeel moet je zien te behouden. Ik ben blij dat ze alle maal weer terugkomen." De Gevangentoren grijpt de ver bouwing -ook aan om van interi eur te wisselen. „We hebben geko zen voor een bronzen kleur. Bin nen hebben we nu banken neerge zet, dat verhoogt de sfeer. Mensen komen natuurlijk voor uitzicht op zee. De serre en het hangende dak terras zijn dan ook opnieuw opge bouwd. We hebben geprobeerd onze oude identiteit te behou den." Vooral met de locatie denkt Ibbink te kunnen scoren. „De maand voorafgaand' aan de brand was de beste ooit. Je zit hier op zo'n uniek punt, echt ideaal. Er is geen restaurant in Ne derland waar je de schepen zo dicht voorbij kunt zien varen. Je kunt de zoutvaatjes bij wijze van spreken op de schepen zetten", lacht hij. De drukke voorbereidin gen zijn voltooid. Het is nu aan de bezoekers. „En aan het weer. We hopen op een goede zomer." De Gevangentoren Monument De Gevangentoren is een restant van een stadspoort uit de vijftiende eeuw. Bij een renovatie rond 1960 is de top volgens oude tekeningen terug gebracht naar een tentvormige be kapping. Sinds 2006 exploiteert horecaon dernemer Jurben Ibbink een ca fé-restaurant in het monumentale pand. In de ochtend van 9 augustus ging de serre, die uitkijkt over zee, volle dig in vlammen op. In de toren zelf ging de inventaris verloren door rook en roet. Maandenlange renovatie volgde. Morgenavond is de officiële hero pening. De avond is nog niet volgeboekt. Reserveren kan nog. foto Lex de Meester nieuwe serre is bijna klaar. i Dé ideale gelegenheid om zonder afspraak uw toekomstige (droom-)woning geheel vrijblijvend te bezoeken en uitgebreid te bezichtigen. WEST-SOUBURG - Leuk, al die gan zen. Maar in Vlissingen vinden in woners toch dat er een beetje te veel van rondwaggelen. Vijvers in de wijken West-Souburg en Paauwenburg raken overbevolkt, luidt de klacht. Reden voor de ge meente om een gespecialiseerd be drijf in de arm te nemen. Dat gaat de wijken van een ganzenover- schot verlossen door ervoor te zor gen dat er minder worden gebo ren. Het bedrijf gaat dat doen door de eieren in de nesten eens in de twee weken te schudden, waar door ze niet uitkomen. Een deel van de ganzen wordt ook overgeplaatst naar andere vijvers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24