PZC Opknapbeurt stelt Baskensburg teleur Middelburg podium van meer BN'ers op 30 april deDRVKKERY WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 Wandelen voor Water almanak Soccer Donderdag 25 maart 2010 De Gevangentoren heropent vrijdag na grondige renovatie De Meeuwen ruimen het veld voor supermarkt 21 Tip? walcheren@pzc.nl BEDRIJVENTERREIN Bezuinigende gemeente beperkt revitalisatie tot herinrichting van één straat door Jens Pauw VLISSINGEN - De Vlissingse Bedrij ven Club (VBC) vindt het onbe grijpelijk dat op bedrijventerrein Baskensburg dit jaar alleen de In dustrieweg wordt heringericht. „Er wordt nu één weg aangepakt, maar eigenlijk is het een zoethou dertje", zegt voorzitter Martin van der Louw. „Eerst zouden alle stra ten op Baskensburg worden verbe terd, maar daar is de gemeente op teruggekomen." De gemeente besloot af te zien van volledige herinrichting van het terrein in het kader van bezui nigingen. In 2010 gaat alleen de In dustrieweg op de schop. Voor de Hermesweg, de Mercuriusweg en de Gildeweg is momenteel geen geld beschikbaar. „Onzin", vindt Van der Louw. „Er wordt een vreemd bezuinigingsbeleid ge voerd. Door niet te investeren in het gebied vindt er ook geen af schrijving plaats. Dat noemt de ge meente bezuinigen." Bij de werkzaamheden aan de In dustrieweg, die na de zomer star ten, komen de fietsstroken te ver vallen. Voor de deur krijgen de on dernemers een groenstrook. „Daar op kunnen autodealers hun model len showen", vertelt Van der Louw. „Daar zijn we blij mee. Maar we missen de langetermijn visie van de gemeente. Structurele maatregelen volgen niet. Daar naast kunnen we niet vooruitkij ken, want. Baskensburg zit hele maal vol." Volgens Van der Louw wordt al zeker tien jaar gesproken over de zogenaamde revitalisering van Baskenburg. „De gemeente had zes jaar geleden de kans om het terrein een grote opknapbeurt te geven. Het ministerie stelde een subsidie van 1,1 miljoen euro be schikbaar, maar Vlissingen was te laat met inschrijven. Dat geld is ge woon verdampt." Volgens woordvoerdster Lianda van Balen wordt de komende tijd vooral ingezet op de nieuwe groen- stoken op het bedrijventerrein. „In overleg met de bedrijven wordt de overlast zo beperkt mogelijk ge houden." MIDDELBURG - De actie Wandelen voor Water heeft op Walcheren al zeker 5321 euro opge leverd. Kinderen van vier basisscholen hebben met zes liter water op hun rug een wandeling van zes kilometer gemaakt. Allereerst om te ervaren hoe het is om - zoals kinderen in ontwikkelings landen moeten doen - een heel eind te lopen om aan water te komen. Het tweede doel was om geld in te zamelen voor waterprojecten van Zeeuwse stichtingen in Kenia, Nepal en Ethiopië. De kinderen van de Vrije School in Middelburg (foto) haalden zo'n 1650 euro op. Ook kinderen van de Wilgenhof in Middelburg (1000 euro) en de Houtuyn in Vlissingen (ruim 600 euro) deden gisteren mee. De Eben Haezerschool in Oostka- pelle liep maandag al. Daar was de opbrengst ruim 2071 euro. De Middelburgse Petrus Immens- school gaat morgen nog op pad. foto Ruben Oreel Markt 51 Middelburg T0118 886 886 do. 25 maart, 19.30 uur Popquiz vrij. 26 maart, 13.00 uur Presentatie De Spokenjagers Maarten Kroon en Iris Compiet za. 27 maart, 11.00-16.00 uur Tuininformatiedag za. 27 maart, 15.00-16.30 uur Champagne wine Roots blues boeken bestellen? mmw.drukkerijmiddelburg.nl MIDDELBURG - Koningin Beatrix is niet de enige bekende Nederlander die op 30 april in Middelburg te be wonderen is. Als de koningin en haar familie weer naar huis zijn, wordt het podium op de Markt be treden door enkele topartiesten. Op het programma staan Jeroen van der Boom, de Vengaboys, Ralf (de winnaar van het Europese Kin dersongfestival) en Wesley (win naar van Popstars). Koningin Beatrix bezoekt Middel burg van 12.00 tot 13.00 uur. Daar na begint een reeks optredens, met onder anderen Muis en Leeuw, Ka bouter Lus en de Studio 100 Band, Ralf en Wesley. Ook 's avonds is er een muziekpro gramma op de Markt. Dan treden onder anderen Jeroen van der Boom, de Vengaboys, de Hever- band (Abba-tribute) en de Bel gische band The Vicious op. Owww.pzc.nl/oranjeboven en www.koninginnestad.nl Tip? redactie@pzc.nl De Vlissingse oma en opa worden per mail regelmatig op de hoogte ge houden van de activiteiten van hun kleinkinderen in het verre Australië. Kleinzoon Tanno zit daar op voet bal. Niet op Australisch Footie, waar bij in een ovaal speelveld spelers el kaar legitiem naar het leven staan. Tot geruststelling van de grootou ders beoefent hun kleinzoon soccer, ons nationale voetbalspelletje. Na schooltijd kon Tanno de training gaan bezoeken. Zijn moeder probeer de het hem nog uit het hoofd te pra ten, want de temperatuur was die dag opgelopen tot boven de 40 gra den. Maar hij moest en hij zou. „Ik wil wel eens zweten als een echte voetballer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23