Korten op ambtenarij zinloos llllllll Belastingdienst PZC 10 en 11 28 BEZUINIGINGEN Overheidsorganisaties die in eigen vlees snijden leveren kennis in en zijn duurder uit 'Met de rug tegen de muur' Ik Miljoenen mensen hebben het op tijd geregeld. Doe ook vóór 1 april aangifte op belastingdienst.nl/aangifte Gezin weer veilig Feyenoord naar in Zierikzee bekerfinale verder Laatste eer betoond aan Milly Kans op regen 17° Ruimte aan de toerist Vacansoleil slachtoffer van het systeem DONDERDAG 25 maart 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 71 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN DEN HAAG - Bezuinigingen op het ambtenarenapparaat leveren nau welijks geld- op. Politieke partijen willen korten op de bureaucratie, maar deze bezuinigingen werken in de praktijk juist averechts. Overheidsorganisaties die in hun eigen vlees snijden, leveren kennis in waardoor er kostbare fouten worden gemaakt, of zijn overge gaan op de inhuur van dure exter ne krachten, waardoor de bespa ring onmogelijk is. Dat blijkt uit nog niet gepubli ceerd onderzoek naar gemeentelij ke herindelingen van economisch onderzoeksinstituut Coelo, onder deel van de Rijksuniversiteit Gro ningen. „Hoewel de redenen nog precies geanalyseerd moeten wor den, kan ik nu al stellen dat het ambtenarenapparaat na gemeente lijke fusies juist veel duurder is", zegt Maarten Allers, Coelo-direc- teur en hoogleraar openbare finan ciën. Het in elkaar schuiven van overheidsinstanties kost meer dan het oplevert, omdat een gemeente er dure taken bij krijgt. Allers: „Kleine gemeenten hebben vaak dertig tot veertig personeelsleden, dat is te managen. Na de fusie wor den het grote organisaties, waar door er coördinerende taken bijko men en er een dure management- laag moet worden opgericht." Volgens Allers zijn om dezelfde re den de verwachtingen van het ver minderen van het aantal provin cies en het verdwijnen van de wa terschappen zoals veel politieke partijen willen, veel te hoog ge spannen. Vooral WD zegt veel ambtenaren te kunnen schrappen, al moet het definitieve verkiezings programma nog bekendgemaakt worden. Ook CDA, PvdA en SP verwachten bij de overheid veel be zuinigingen binnen te halen. MIDDELBURG - Ambtenaren van het ministerie van VWS hebben Middelburg en de twee andere Gi ro-gemeenten juist aangemoedigd kosten op te voeren om de maxi male subsidie binnen te halen. Dat zei wethouder Albert de Vries gis teren tegen de raadscommissie. Komt de minister niet over de brug met 670.000 euro voor de Gi ro, dan heeft de gemeente 'een be hoorlijk groot probleem'. „We staan met de rug tegen de muur", zei De Vries. VWS liet onlangs we ten dat de subsidie vier ton min der kan worden. pagina 3: commentaar pagina 26: wielerbond DORDRECHT - Belangstellenden staan bij de bloe men en knuffels die op het Lunenburgplein ter nagedachtenis aan Milly Boere zijn gelegd. In de Ontmoetingskerk in Dordrecht is gistermiddag de vermoorde Milly herdacht. Bij de herdenkings dienst waren volgens een gemeentewoordvoer der vierhonderd genodigden aanwezig. De kerke lijke uitvaart was op internet te volgen via de site kerkomroep.nl. foto Robert Vos/ANP li: Leuker kunnen we *t niet maken. Wel makkelijker. MIDDELBURG - De moeder en de zoon die op 6 maart in Zierikzee het familiedrama overleefden, staan niet langer onder verhoogde bescherming. Het Openbaar Ministerie ziet geen directe bedreiging meer voor Ami- ra en de 14-jarige Haydar. Volgens woordvoerder Elke Kool is het ech ter niet zo dat de beveiliging volle dig is opheven. „Die is terugge bracht tot een lager niveau." Wat dat concreet inhoudt, wordt niet verteld. De praktijk is dat Haydar weer naar school gaat en ook zijn moeder niet langer is ondergedo ken. Het recherche-onderzoek naar de moord van twee andere kinderen uit het gezin door hun vader, loopt nog. Johnny Hoogerland zit in de verkeerde ploeg reacties: 506 Een rampenfolder werkt niet eens mammam 78% 22% ROTTERDAM - Feyenoord heeft zich gisteravond geplaatst voor de fina le van de strijd om de KNVB-be- ker. Op eigen veld won de Rotter damse club van FC Twente: 2-1. Vlak voor rust kwam FC Twente op voorsprong door een doelpunt van topschutter Bryan Ruiz. In de 53e minuut maakte Giovanni van Bronckhorst gelijk. In de slotfase zette invaller Roy Makaay Feye noord op voorsprong. De andere finalist komt voort uit het duel tussen Go Ahead Eagles en Ajax. Deze wedstrijd wordt vanavond ge speeld. pagina 28/29: Makaay schiet Feyenoord naar finale Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Economie: 12 en 13; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 33; Televisie: 38 en 39. Bijlage: UitGids. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1