zeeland 123 Zeeuwse horeca legt Thoolse ambulancepost journalisten in watten naar woonboulevard Palmpasenmarkt biedt keur aan artikelen Concert Oosterlands Fanfare met Rodoni's Vierde voorronde Regioruis in de Biet Verkoop zomerkleren in Dorcasdepot begint Boerenboeldag moet weer worden gevoed Open dag Scouting Westerschouwen woensdag 24 maart 2010 S door Ton van den Nouweland Z1ERIKZEE - Een oestertje in Brui- nisse, een stukje kreeft in Zierik zee, een diner in Baarland, een brunchwandeling in Middelburg en twee overnachtingen in hotel 't Getij in Zierikzee. Dat alles rijke lijk overgoten met Zeeuwse dran ken. Vandaag begint de jaarlijkse pers reis van de VW Schouwen-Duive- land, die dit jaar ook Noord-Beve land en Walcheren aandoet. Voor het driedaagse uitstapje hebben 27 schrijvende en fotograferende journalisten ingetekend. Dat gaat van Trouw en AD tot Brussel deze Week, Santé en NS Marketing Communicatie. Het complete verblijf wordt aange boden door de te bezoeken hore- ca-bedrijven en hun leveranciers, egt Sylvia de Geest van de VW Schouwen-Duiveland. „Dat is de gebruikelijke gang van za ken," legt zij uit. „Wij laten mooie dingen zien en proeven en hopen dat die tot mooie en positie ve verhalen leiden. Dat is meestal het geval, maar wij oefenen daar geen invloed op uit. De journalis ten laten altijd zien wat ze ervan gemaakt hebben." Het effect van publicaties is moeilijk meetbaar, geeft De Geest toe. „Al hoor ik uit reacties van ondernemers dat hun bedrijven worden gezien." Hoogtepunt van de persreis is tra ditiegetrouw de opening van het kreeftenseizoen op donderdag. Nieuwe deelnemers zijn onder an dere Kampen Destillateurs in Brui- nisse, Chocoladewinkel nr 5 in Kamperland, De Kleine Toren van Baarland, Honey Pie, restaurant Scherp en Braaitapperij De Mug in Middelburg. door Rob Paardekam POORTVLIET - De ambulancepost voor de gemeente Tholen verhuist definitief naar het terrein van de woonboulevard van Bouman Pot ter bij Poortvliet. In april of mei moet de overgang een feit zijn. Volgens directeur Michiel Wild schut van Connexxion Ambulance zorg Zeeland worden op dit mo ment voorbereidingen getroffen voor de verhuizing. Volgens hem krijgen de medewerkers op het ter rein van de meubelboulevard een comfortabel onderkomen. Dat is nu wel anders in Sint-Maartens dijk. Daar zit de ambulancepost in een erg kleine ruimte aan de Noordpoort. Slapen doen de mede werkers noodgedwongen in zorg centrum Maartenshof. De plannen om Sint-Maartensdijk te verlaten, werden in 2007 be kend gemaakt door de RAVZ, dat toen nog verantwoordelijk was voor het ambulancevervoer. De post zou naar Tholen-stad verhui zen, maar dat leverde een storm van verontwaardigde reacties op uit Sint-Maartensdijk en Stavenis- se. Vooral inwoners van dat laatste dorp vreesden dat de aanrijtijden sterk zouden verslechteren. Met Poortvliet heeft opvolger Con nexxion een alternatief gevonden dat door iedereen wordt aanvaard. De woonboulevard bij Poortvliet ligt midden op het eiland, waar door ook de randen van het ge bied redelijk snel bereikt kunnen worden. „Het is een perfecte loca tie", stelt Chris Koopman uit Sint-Maartensdijk. Hij is lid van de cliëntenraad van de ambulance dienst en was betrokken bij het protest tegen de verhuizing naar Tholen-stad. HAAMSTEDE De meest uiteenlopende artikelen met het paasthema zijn zaterdag 27 maart te koop tijdens de Palmpa senmarkt in de Onze Lieve Vrouwe op Zeekerk. Onder meer religieuze artikelen, iconen, paasbloemstukjes, Bonifa- tiusbier en boeken. Ook zijn er ca deautjes voor eerste communi cantjes te koop. De markt begint om 11.00 en sluit om 16.00 uur. OOSTERLAND Het jaarconcert van Oosterlands Fanfare zaterdag 27 maart biedt voor elk wat wils. Op het program ma staat traditionele fanfaremu ziek en licht klassieke muziek. Maar ook filmmuziek en een mars komt voorbij. Na de pauze treedt gemengd koor De Rodoni's uit Zie rikzee op met Nederlandstalig re pertoire uit de jaren 40, 50 en 60. In Oosterhof vanaf 20.00 uur. ZIERIKZEE In café De Biet wordt vrijdag de vierde voorronde van Regioruis ge houden. Met onder meer optre dens van singer-songwriter Janine van Osta, de Zuid-Bevelandse pop folkgroep Bente Alicke en de Zie- rikzeese Kerensa (R&B). Publiek en jury kiezen elk een winnaar. Ook de act met de meeste hits van de Regioruisopnamen via YouTu- be keert terug. Aanvang 20 uur. ZIERIKZEE Vrijdag begint de grote verkoop van zomerkleding in het Dorcasde pot aan de Zandweg in Zierikzee. Het gaat om goede tweedehands- kleding voor jong en oud. Ook zijn wat boeken te koop. De opbrengst is bestemd voor een zorgproject in Albanië. De deuren zijn vrijdag 26 en zaterdag 27 maart geopend van 9.30 tot 15.00 uur. Meer infor matie via 0111-417271. BROUWERSHAVEN Iedereen die spullen beschikbaar heeft voor de jaarlijkse Boerenboel dag in Brouwershaven kan die weer kwijt via een telefoontje aan Anja de Glopper, tel.nr. 0111-671907. In verband met werkzaamheden aan de zogeheten loods van Van Ast, waarin deze grote rommel markt wordt gehouden, staat de Boerenboeldag een week eerder ge pland dan anders, op 11 september. BURGH-HAAMSTEDE De Scouting Westerschouwen houdt zaterdag een open dag voor iedereen die eens wil ervaren wat padvinderij tegenwoordig inhoudt. Het clubgebouw aan de W. G. Boot laan is van 14.00 tot 16.00 uur geo pend. Deze scoutinggroep richt zich op kinderen vanaf 7 jaar en ouder. Op het programma staan on der meer een spel in de duinen en brood bakken boven vuur. Op de foto het gezin van Hendrik en Anna op het platje. Achter: Jan. Midden: moeder Anna met Riet op schoot, Mien, Piet, vader Hendrik. Voor: Sam. De foto is rond 1937 gemaakt door Arie van der Klooster. Nakomelingen van de families De Vlieger en Van der Klooster zijn uitgezwermd door Nederland en over de wereld. Een deel woont echter nog altijd in Zeeland, waaronder Zierikzee, Vlissingen en Terneuzen. Het bundelen van alle feiten, verhalen en (gekleurde) herinneringen levert herkenning op, merkt schrijver Henk de Vlieger. „Het starre denken, maar ook de bescheidenheid. Dat herken ik wel en ik zie het ook bij anderen van de familie terug." Schrijver Henk de Vlieger met zijn nicht Marieke de Vlieger bij het pand in de Meelstraat waar hun grootouders ooit woonden en een winkel dreven. Op de oude versie van het pand, tevens de omslag van de kroniek, staat opa Hendrik met één van z'n zussen. Auteur Henk de Vlieger (1953, woont in Rotterdam, kind van Jan de Vlieger en Jeanne Verbeek) is als slagwerker verbonden aan het Radio Filharmonisch Orkest en is verder actief als componist. Hij schreef het boek samen met zijn moeder Jeanne de Vlieger - Verbeek. Zij werkte onder meer voor de wekelijkse vrouwenpagina Bladzij in dagblad De Rotterdam mer. Halverwege het schrijfproces van de kroniek moest zij door ziekte haar pen neerleggen. Vorig jaar is zij overleden. Marieke de Vlieger (1966, woont in Zierikzee, kind van Sam de Vlieger en Kiek van Huisstede). Zij is vooral als grafisch vormgever bij de kroniek betrokken. spffisa&gf msgm/mpa®mmm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 97