381 sport Jump effent het pad voor Van ZWINSTEDENLOOP In de halve marathon in West-Zeeuws-Vlaanderen werden gisteren diverse records gebroken. Het par- No0* ee'der deden weer 'operld°n gisteren mee koersrecord uit 1998 bleef echter wederom overeind. wacht.ngsioPen: 1502 in tot™/. Minnaard is c-U^..U "r. De Bruijn heeft smaakmaker SCnCrbeijn gOGQ VOOT aan slechts twee in Meeus Race tWGG ZWeiTirGCOrdS beurten genoeg Drie zeges brengen Wyatt weer NK-titel Minderhoud derde in Kiir op Muziek Team Verbrugge komt vier caramboles tekort Van der Meet heeft prima start in Turkije Van Eek rijdt zich naar podiumplaats maandag 22 maart 2010 0 or aan Zwmstedenloop en de bijbehorende af- HILVERSUM Jiujitsuka Lindsay Wyatt is zater dag in Hilversum voor de vijfde keer op rij Nederlands kampioene geworden in de klasse tot 70 kilo gram. De 34-jarige Goese versloeg twee van de drie andere deelneemsters in haar gewichtsklasse met full ip- pon. Haar derde wedstrijd won ze op punten. Wyatt is tweevoudig wereldkampioene in haar catego rie. In Nederland is ze al een decen nium een klasse apart. Daarbij speelt wel mee dat er weinig tegen standsters zijn. DORTMUND Hans Peter Minderhoud heeft zater dag indruk gemaakt in Dortmund. De Zeeuwse dressuurruiter reed zich in de Kür op Muziek op het po dium. Minderhoud kwam met IPS Tango tot een score van 74.450, die goed was voor de derde plaats achter An- ky van Grunsven met IPS Painted Black (80.800) en Isabelle Werth met El Santo (78.000). Met Exquis Nadine eindigde Min derhoud als zesde in de Grand Prix (71.063) en als zevende in de Grand Prix Special (70.208). BRANDENBURG De halve finales waren gisteren het eindstation voor Berry Dallinga en Glenn Hofman op het EK drieban den kleine tafel. De spelers van Ver- brugge werden uitgeschakeld door de Tsjechen Miroslav Baea en Ivo Gazdos. Hofman versloeg Baea met 3-2 en Dallinga verloor met dezelf de cijfers van Gazdos. Het aantal ge maakte caramboles moest de door slag geven en dat viel met vier pun ten verschil uit in het voordeel van de Oost-Europeanen. ANTALYA Tennisster Angelique van der Meet is, na een buikspierblessure, weer begonnen aan een serie toer nooien. De 19-jarige speelster uit 's-Heer Abtskerke maakte een pri ma start in het ïo.ooo-dollartoer- nooi in Antalya, Turkije. Na een bye in de eerste ronde ver sloeg Van der Meet, die de 678e po sitie op de wereldranglijst be kleedt, in de tweede ronde de Oek raïense Ianchuk met 6-1 6-3. In de derde ronde was ze vervolgens in drie sets (6-4 2-6 6-0) te sterk voor de Armeense Amiraghyan. HONSELERSDIJK Luc van Eek heeft gisteren het po dium bereikt in een nationale mountainbikewedstrijd in Honse- lersdijk. De rijder van het Beebikes-team kende bij de masters 30+ een goe de start op het natte, modderige en technische parkoers. Hij eindigde als derde, achter winnaar Patrick de Laat en Tjeerd GovaerL Bij de junioren deed Beebikes-ren- ner Mathijs Eversdijk van zich spre- rug. Hij reed een sterke wedstrijd en beëindigde die als vijfde. MIDDELBURG - Marco Minnaard is gisteren als vierde geëindigd in de Meeus Race, een wedstrijd voor be loften met start en finish in Lier- op. De voor wielervereniging Middel kamp uitkomende renner zat in een kopgroep van twaalf die streed om de eindzege. Maurits Lammertink van de Jonge Renner uit Oosterhout won de wedstrijd. Marco Minnaard probeerde het nog in*het zicht van de finish, maar werd bijgehaald. Hij kreeg wel de prijs voor de strijdlustigste renner. De Middelkampers Michel Stroosnijder, Alex Gresnigt en Bart Maas en Zeeuws-Vlaming Brian van Goethem (Dommelstreek) ein digden in het peloton. Johnny van der Klooster eindigde gisteren als zevende in de Ronde van Woensdrecht, die werd gewon nen door Tim Nederlof vóór Ger- win de Regt en Rob Disseldorp. door Rob Vermeulen MIDDELBURG - Björn Scherbeijn heeft: twee records gebroken tij dens de zesde wedstrijd in de Zeeuwse hoofdklasse. De zwemmer van Scheldestroom etaleerde zijn vorm op de 400 me ter vrije slag (4.28.32) en de 100 meter wisselslag (1.02.85). Beide tij den waren goed voor een leeftijds record. Op de 100 meter wisselslag kwam Merel van der Ent (De Stormvo gel) in 1.06.17 tot een Zeeuws re cord in haar leeftijdsklasse. Haar clubgenotes Judith Stap en Manon Minneboo kwamen niet aan de start, beide zwemsters hiel den rust in aanloop naar de Am sterdam Swim Cup later deze week. De overwinning op de 200 meter rugslag bij de mannen ging naar Bas van Houwelingen van De Schelde. De Terneuzenaar noteer de 2.11.22, een tijd die goed was voor een leeftijdsrecord. Namens de thuisvereniging verbe terde Sonny Corre het record op de 400 meter vrije slag (4.14.40). De zwemmer van Luctor et Emer- go werd in een boeiende twee strijd om de overwinning in de laatste meters nog voorbijgezwom- men door Kevin Hondsmerk (De Schelde). In de derde klasse kwamen de teams gisterochtend vroeg al in ac tie. Tot spectaculaire tijden of records kwam het niet in Goes, waar de or ganisatie in handen was van Z8tPC De Ganze. De beste prestatie kwam op naam van Eva Oyevaar (De Ganze). Zij zette goede tijden neer op de 100 meter vrije slag (1.08.51) en de 100 meter wisselslag (1.19.89). HAARLO - Het Topteam 's Lands Welvaren heeft: in de topteamcom- petitie winst *en verlies geboekt. De strijd tegen de aanstaande kam pioen Cubri-Etikon ging met 1-5 verloren en De Eekhoorn werd met 6-0 verslagen. Jean Paul de Bruijn leverde in het bandstoten een topprestatie en was het gesprek van de middag. In twee beurten had hij zijn 100 te maken caramboles vol gemaakt. Se ries van 61 en 39 waren genoeg voor de 100-4 winst op Ad Koore- vaar. Het was geen persoonlijk re cord voor De Bruijn, want eerder dit seizoen maakte hij tegen Ad Klijn al één partij in een beurt uit. Cubri-Etikon won de wedstrijd met 5-1. Caudron redde de eer voor 's Lands Welvaren. Het verlies werd gecompenseerd tegen De Eekhoorn uit Ooster hout. Van Krieken en Caudron wonnen met ruim verschil. De latere winnaar Gino van Geyte (nummer 1329) heeft de vroeg ontsnapte Ghirma Woldu (1458) achterhaald en een gat geslagen met de achtervolgers in de Zwinstedenloop. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 92