sport 137 Sport op Dagmar van Beveren stelt punt veilig voor WIK'57/Brouw Jeugdige tafeltennissers van Scaldina tonen veerkracht Zeeuwse ATB-succesen in Burgh-Haamstede Revanche in de beker Valse start maakt Lems al kansloos HSD houdt het spannend maandag 22 maart 2010 Volgende maand speelt Delta Sport in eigen huis opnieuw te gen Bergeijk. De inzet is dan een plaats in de finale van de districtsbeker. „Let maar op", zei trainer Rob de Vos giste ren. „Die pot winnen we ruimschoots." door Wim Kakebeeke BERGEIJK - „Het was een puik sei zoen, maar het heeft ons niks op geleverd", concludeerde Rob de Vos, trainer van de handballers van Delta Sport, gisteren na de 21-19-nederlaag bij Bergeijk. Door dat verlies kan Delta Sport het kampioenschap in de eerste klasse op de buik schrijven. De Vos baalde als een stekker. „Geen beschuldigende vingertjes naar de scheidsrechters of tegen stander. We hebben het zelf ver knald. Dit keer definitief" De pro motieplannen naar de regioklasse konden in de prullenbak in. De re turn tegen Bergeijk draaide uit op een anticlimax. Niemand in Schouwse kringen ge loofde in een negatief resultaat. Maar het gebeurde toch. Concur rent Habo'95 lachte in zijn vuistje. De ploeg uit Boekei kan op de slot dag thuis tegen Taxandria 2 de titel binnenhalen. Een groot deel van de competitie regeerde de Schouwse equipe in de eerste klasse. Maar nu de prij zen verdeeld moeten worden, zit de naam van Delta Sport er plots niet meer bij. Habo'95 dat nog geen anderhalve week geleden door Delta Sport uit het bekertoer nooi werd geknikkerd, heeft na de voorlaatste speeldag de beste papie ren. Internos 2 speelde gisteren zijn laatste duel in Kaatsheuvel. Desk werd met 26-27 geklopt. De reserves uit Etten-Leur gaan voor lopig aan kop met 32 punten uit 20 duels. Habo'95 volgt op één punt, maar met een wedstrijd tegoed. Delta Sport zal het sterke seizoen eindi gen als derde. De slotwedstrijd te gen GHV kan daar niks meer aan veranderen. Trainer Rob de Vos was er van overtuigd om de regie van de eer ste klasse op Brabantse bodem weer in handen te krijgen met Del ta Sport. Ook al werd er thuis ver loren van Bergeijk, de tegenstan der zat al weken niet lekker in zijn vel. De balans was door een aantal blessures weg. Vier keer op rij ver loor de ploeg. De Zierikzeese blauwhemden waren uit op spor tieve revanche. Maar die bleef on danks een degelijke eerste helft achterwege. Zelfs de ruim opgetrommelde sup- portersschare, net als tegen Inter nos 2 een volle bus, kon het tij niet keren. De enigen die een rui me voldoende haalden, waren de sluitposten Jacco de Loof en Dan ny Wassink. Maar ook hun vele stops resulteerden niet in het broodnodige zelfvertrouwen voor in. Nagenoeg iedereen was uit op eigen succes. De rekening bleef niet uit. Meteen na de pauze (10-7 voor Bergeijk) ging het snel bergaf waarts bij Delta Sport. Het werd in no time 14-7. „Ik begrijp het ge woon niet", stamelde De Vos na af loop. „We maken afspraken met el kaar en iedereen knikt ja. Vervol gens gaat iedereen met de bal lo pen of de bal te veel brengen." Delta Sport herpakte zich nog wel en kwam terug tot 16-15. „We knokten nog wel terug op wils kracht. Maar er zat ook woede in." Het slotakkoord en de uiteindelij ke winst was niettemin voor Berge- ijk. „Vier tot vijf man die normaal ge sproken de kar trekken, hebben het vandaag lelijk laten afweten. Verdedigend was het niet ver keerd. Maar Delta Sport heeft niet goed in de teamdiscipline ge speeld." Scores Delta Sport: Kenneth Mellaart 5, Jimmy Niemans 4, Jordy Niemans en Thijs de Vos 3, Guido de Graaf 2, Mar- tijn Giltay en Pieter Boot beiden 1. door Tom Vennink MIDDELBURG - De voetbalsters van van ZSC'62 vierden zaterdag een doelpuntloos gelijkspel tegen kop loper Walcheren in de vijfde klas se. In de derde klasse deed Zierik- zee goede zaken door met 0-3 te winnen van Peursum. Een meesle pend duel tussen het combina tie-elftal WIK'57/ Brouwershaven en Dauwendaele in de vierde klas se eindigde in een 1-1-gelijkspel. Peursum-Zierikzee 0-3: De speel sters reisden vol vertrouwen af naar Zuid-Holland na een sterke vriendschappelijke wedstrijd woensdag tegen eersteklasser Oost- kapelle. Zierikzee begon sterk en kwam in de eerste helft tweemaal door de defensie van Peursum: El len Scheurs en Sanne Tamerus wa ren trefzeker. De ploeg speelde scherp op de counter en creëerde de mogelijkheid op 0-3, die benut werd door Sanne Tamerus. WIK'57/Brouwershaven-Dau- MIDDELBURG - De tafeltennissers van Scaldina zagen het gat met koploper The Backhands 4 groeien tot vier punten. Zelf won het Zie rikzeese trio met 4-6 bij Hotak'68, terwijl de titelconcurrent een 9-1-zege noteerde tegen ODT 4. Deze week speelt Scaldina het in- haalduel met datzelfde ODT 4, waarin het The Backhands kan onttronen in de tweede klasse. Op 1 april volgt de onderlinge topper in Zierikzee. In de derde klasse lijkt Kerkwerve directe degradatie te kunnen ontlo pen na de 7-3-zege op mededegra datiekandidaat Witac'89. Het Schouwse trio heeft nu een gaatje van vier punten. Hotak'68-Scaldina 4-6: Scaldina móest het in Hoogerheide stellen zonder inbreng van de ervaren wendaele 1-1: WIK'57 ontving koploper Dauwendaele op eigen veld. De bezoeksters voetbalden overtuigend in de eerste helft en kwamen op voorsprong. Het Schouwse team liet zich niet van de wijs brengen en bracht Dagmar van Beveren in kansrijke positie en zijn maakte gelijk. Deze gelijk maker was de beloning voor het harde werk van de WIK-speel- sters. Bruse Boys-Nieuwland 0-2: Het eerste Bruse elftal verdedigde moe dig tegen een bedreven elftal van Nieuwland. In de eerste helft ver scheen het thuisteam een paar keer voor het doel van Nieuwland, maar moest toch een tegendoel punt incasseren. Na rust rolde de bal vooral op de helft van Bruse Boys, maar stond de defensie sterk in haar schoenen. De wedstrijd eindigde in 0-2. Walcheren-ZSC'62 0-0: De veer tienjarige doelverdedigster Manon Kostense keepte een puike wed- Hans Volkeri. Zeker in het begin ging het allesbehalve soepel. Na vier partijen keek Scaldina tegen een 3-1-achterstand aan. Dennis Smalheer had weinig te vertellen tegen Roland van de Heuvel. Ook Tristan Benschop kon een geterg de Remco Dijkers niet van zich af houden en moest hem met 12-10 na- vier games feliciteren. Koen van Velthoven zorgde voor het eer ste punt voor zijn team door een soepele driegameswinst op Ton van Oevelen. Het dubbel Smalheer/Van Velthoven ging ver volgens met 9-11 verloren in de vierde game. Na de pauze moest Scaldina daar door een achterstand wegwerken. Vijf van de zes partijen werden winnend over de streep getrokken en dat was een compliment strijd tegen de koploper. Beide kan ten gingen tot het uiterste, dus was het genieten langs de lijn in Vlissingen. In het heetst van de strijd kwam Iris Vroegop twee maal dichtbij, maar de Walcherse verdediging liet zich niet wegzet ten. ZSC mocht nogmaals aan de overwinning ruiken toen het bijna scoorde uit een corner. Het duel eindigde uiteindelijk doelpuntloos en dat was een opsteker voor ZSC'62. Bruse Boys 2-Nieuwdorp 2 2-5: Het enerverende duel in Bruinisse begon met twee doelpunten van Nieuwdorp. Het jeugdige Bruse Boys gaf flink tegengas en kwam weer op gelijke hoogte toen de ge zusters Fluijt scoorden. Domini que maakte de eerste en haar oude re zus Esther vuurde de gelijkma ker af Aan het eind van de tweede helft vielen vier speelsters gebles seerd uit en bleef een gehavend Bruse Boys over. Nieuwdorp sloeg genadeloos toe en won met 2-5. waard. Smalheer en Beschop won nen beiden twee keer in vijf ga mes. Van Velthoven won heel sim pel van Van Heuvel, maar sluwe vos Dijkers moest hij na vier ga mes feliciteren. Kerkwerve-Witac '89 7-3: Jos Lin deman was ziek en Simon Boogert verving hem. Dat deed Boogert heel goed, want hij zorgde voor twee wedstrijdpunten. Datzelfde gold voor Gerard Knol, die met na me tegen Bom een spannende par tij speelde (11-7 in de vijfde game). Stoffel van de Wekken was de af maker van het team. Hij bond Van Beers aan de zegekar met een vijf de game van 12-10 en ook de ande re Witac-spelers konden tegen hem geen vuist maken. Hij verloor samen met Knol wel de dubbel in vijf games. WEMELDINGE - Biljarter Rinus Lems van DOS Oosterland is in Wemeldinge vierde geworden op het PK bandstoten tweede klasse. Clubgenoot Koos Dorreman werd achtste en laatste. De titel ging, on geslagen, naar Leen van Boven van VEGABV. Lems reikte van de twee Schouw se deelnemers het hoogste, maar had zijn kansen op meer in de eer ste ronden al verspeeld. Hij begon met twee gelijke spelen en twee nederlagen aan het toernooi en was op slag kansloos. Voor Dorre man viel er weinig eer te behalen. Zijn grootste stijging onderging hij voor aanvang van het toernooi. Aanvankelijk was hij als achtste binnengekomen, maar door enke le afmeldingen begon hij als zesde geplaatsteaan het toernooi. Dat noopte Dorreman tot de uit spraak: „Ik ben in elk geval al twee plaatsen opgeklommen." fecte dag geweest. Alles liep op rol letjes, geen grote valpartijen en een tijdschema waar we de hele dag de hand aan konden houden", was de evaluatie na afloop van het toernooi. Emma Verloop reed bij de jong- sten de hele meute op een behoor lijke achterstand en dat was ook het geval met Tim van Dijke die eveneens vanaf de start de leiding in handen nam en die niet meer afstond. Zijn tweelingbroer Mick van Dijke eindigde ook voorin. Voorts waren er nog ereplaatsen bij de meisjes voor Didi de Vries (een eerste plaats) en zilver voor Aimee Schoe uit Vrouwenpolder. Tenslotte maakte Patrick Vader ook nog bekend dat oud-trainer Cor van de Berge uit Goes van X-Treme was benoemd tot erelid van de vereniging. door Wim de Vos ZIERIKZEE - Een veel sterker HSD (donker tenue) won gisteren slechts met 2-1 van Prinsenbeek 2 in de reserve derde klasse van de hockeycompetitie. De thuisploeg liet vooral in de tweede helft legio doelkansen onbenut. Op aangeven van Niels Ritzen tekende Brian van Geer de 1-0 aan. Nauwelijks tien minuten later bediende Thijs van der Torren teamgenoot Niels Ritzen op maat. Laatstgenoemde scoorde met een strak schot in de kruising de 2-0. Kort voor de doelwisseling kwamen de bezoekers terug tot 2-1. Door dat HSD verzuimde de beslissende tik uit te delen, bleef Prinsenbeek 2 lang geloven in eén gunstig resultaat. foto Dirk-Jan Gj'eltema BURGH-HAAMSTEDE - Vader Vader straalde zaterdagmiddag van oor tot oor. In de eerste plaats omdat zijn zoon Milan op de tweede plaats was geëindigd in de catego rie 7 tijdens de landelijke jeugd wedstrijd mountainbike op het Pa trick Tolhoek mountainbikepar- cours in Burgh-Haamstede en voorts kreeg Middelburger Patrick Vader als voorzitter van de organi serende vereniging X-Treme van al le kanten lof over de perfecte orga nisatie van de wedstrijd. Bovendien grepen enkele Zeeuwse rennertjes de zege in hun catego rie. Emma Verloop en Tim van Dij ke (beiden Wissenkerke) wonnen hun leeftijdscategorie, terwijl Didi de Vries (Wilhelminadorp) als eer ste meisje uit haar categorie kon worden gehuldigd. „Het is een per-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91